Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 7:43 pm



Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Помощ за ксенон Forester SH 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 5:34 pm
Мнения: 115
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5xt 05
Рейтинг: 49
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
И аз минах по този път.
Уплътненията на фара заминават с годините и се пълни с вода.
Левия ми имаше два кубика вода.
Наложи се да си взема нов /втора употреба / баласт и нова запалка /150 лева/, и всичко си дойде на място. На десния фар му беше направена профилактика - лепене със силикон.

Нед Апр 14, 2019 7:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тъй като нямах никакво време да оставям колата за ремонт, чак днес я погледна набързо един майстор. Обаче на никой не му се занимава да рискува да суши баласта и после да не тръгне, защото после 2 дни ще задържа гаража си с разглобеното Фори докато дойде нов баласт.
Та да питам дали баласт от 3-тото поколение ще стане на моя: https://ballast.bg/product/subaru-fores ... tsikliran/
Не ми се дават 200 лева, но нямам друг избор, защото не съм майстор и не мога да сваля бронята и най-вече да си изолирам фара. Пък и без малко да ми напишат фиш едни катаджии, а нямам нерви да се разправям с глупости.

Сря Апр 24, 2019 8:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 5:34 pm
Мнения: 115
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5xt 05
Рейтинг: 49
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Има и в олх, разбира се втора ръка.
Ако е изгорял само баласта, ще ти излезе по евтино.
Търгашите продават баласта и запалката отделно, да изкъртят повече пари.

Сря Апр 24, 2019 10:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
delf написа:
Има и в олх, разбира се втора ръка.
Ако е изгорял само баласта, ще ти излезе по евтино.
Търгашите продават баласта и запалката отделно, да изкъртят повече пари.

Там е работата, че и в OLX няма по-евтини, а поне в този сайт дават гаранция. Лошото е, че го дават само за SH и не знам дали ще стане за SG.

Сря Апр 24, 2019 10:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Тъй като нямах никакво време да оставям колата за ремонт, чак днес я погледна набързо един майстор. Обаче на никой не му се занимава да рискува да суши баласта и после да не тръгне, защото после 2 дни ще задържа гаража си с разглобеното Фори докато дойде нов баласт.
Та да питам дали баласт от 3-тото поколение ще стане на моя: https://ballast.bg/product/subaru-fores ... tsikliran/
Не ми се дават 200 лева, но нямам друг избор, защото не съм майстор и не мога да сваля бронята и най-вече да си изолирам фара. Пък и без малко да ми напишат фиш едни катаджии, а нямам нерви да се разправям с глупости.


Ако имаш подходящ комплект отвертки и сешоар за коса - ще отнеме по-малко от 1 час всичко. Не виждам защо да трябва да ти стои разглобена колата 2 дни. Толкова трудно ли ти се свалят бронята и фарът? Аз моя го оставих да пренощува на радиатор, защото нямах отвертка да го отворя и продухам със сешоар.

Чет Апр 25, 2019 2:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nikentce написа:
kronos написа:
Тъй като нямах никакво време да оставям колата за ремонт, чак днес я погледна набързо един майстор. Обаче на никой не му се занимава да рискува да суши баласта и после да не тръгне, защото после 2 дни ще задържа гаража си с разглобеното Фори докато дойде нов баласт.
Та да питам дали баласт от 3-тото поколение ще стане на моя: https://ballast.bg/product/subaru-fores ... tsikliran/
Не ми се дават 200 лева, но нямам друг избор, защото не съм майстор и не мога да сваля бронята и най-вече да си изолирам фара. Пък и без малко да ми напишат фиш едни катаджии, а нямам нерви да се разправям с глупости.


Ако имаш подходящ комплект отвертки и сешоар за коса - ще отнеме по-малко от 1 час всичко. Не виждам защо да трябва да ти стои разглобена колата 2 дни. Толкова трудно ли ти се свалят бронята и фарът? Аз моя го оставих да пренощува на радиатор, защото нямах отвертка да го отворя и продухам със сешоар.

И аз не знам, но като не съм майстор, нищо не мога да направя. Мога единствено да си сменям маслото :cry:
Просто на никой не му се занимава да разглобява и да сглобява ако баластът не тръгне. Пък и дори някак си да успея да го сваля, после не мога да направя най-важното - да си изолирам фара да не влиза повече вода.
В общи линии 200 лева за нищо, но няма как. Даже не съм сигурен дали този баласт ще стане на моята.

Чет Апр 25, 2019 2:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
И аз не знам, но като не съм майстор, нищо не мога да направя. Мога единствено да си сменям маслото :cry:
Просто на никой не му се занимава да разглобява и да сглобява ако баластът не тръгне. Пък и дори някак си да успея да го сваля, после не мога да направя най-важното - да си изолирам фара да не влиза повече вода.
В общи линии 200 лева за нищо, но няма как. Даже не съм сигурен дали този баласт ще стане на моята.


Уфф, 2 седмици от утре няма да ме има в София, иначе бих те поканил да минеш покрай мен. Ако не си решил до тогава проблема - драсни пак.

Чет Апр 25, 2019 10:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 31, 2018 2:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XS 2008
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Колега баласт от сингапур за SH дойде за няколко седмици и беше перфектен със запалката за по-малко от 80лв. Купих го от ebay. Ако имаш въпроси питай. При мен беше заварено положение и исках да върна оригиналната система за осветяване на пътя премахната от предишния собственик на колата. Много съм доволен от резултата и не препоръчвам на никой колега да си замества баластите с китайски.

П.П. Явно са ни еднакви баластите.

Чет Апр 25, 2019 10:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nikentce написа:
kronos написа:
И аз не знам, но като не съм майстор, нищо не мога да направя. Мога единствено да си сменям маслото :cry:
Просто на никой не му се занимава да разглобява и да сглобява ако баластът не тръгне. Пък и дори някак си да успея да го сваля, после не мога да направя най-важното - да си изолирам фара да не влиза повече вода.
В общи линии 200 лева за нищо, но няма как. Даже не съм сигурен дали този баласт ще стане на моята.


Уфф, 2 седмици от утре няма да ме има в София, иначе бих те поканил да минеш покрай мен. Ако не си решил до тогава проблема - драсни пак.

Мерси за предложението, но не искам да те занимавам излишно, особено след мненията ми за ръчките :D
Намерих само този клип за сваляне на баласта на моя модел: https://www.youtube.com/watch?v=GFEhuVNAgFU&t=110s
PYankov написа:
Колега баласт от сингапур за SH дойде за няколко седмици и беше перфектен със запалката за по-малко от 80лв. Купих го от ebay. Ако имаш въпроси питай. При мен беше заварено положение и исках да върна оригиналната система за осветяване на пътя премахната от предишния собственик на колата. Много съм доволен от резултата и не препоръчвам на никой колега да си замества баластите с китайски.

П.П. Явно са ни еднакви баластите.

Не знам дали са еднакви, защото в този сайт, в който го намерих за 170 лева с гаранция, пишеш изрично, че е само за SH :(

Чет Апр 25, 2019 10:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 31, 2018 2:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XS 2008
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Ако е като този на снимката от обявата за фарове, значи са еднакви:

https://www.ebay.co.uk/p/OEM-Subaru-Forester-Xenon-HID-Headlight-Ballast-Control-Unit-ICHIKOH-Matsushita/734542138?iid=401755795019

Този баласт и неговите разновидности като парт. номер е за огромен списък японски, френски и т.н. автомобили.

https://www.ebay.com/itm/2x-OEM-Xenon-Ballast-Control-NZMIC111LBCA000-for-Subaru-Impreza-WRX-STI-Forester/253373026036?epid=658049388&hash=item3afe358ef4:g:aw4AAOSwFO5aXeMN

https://ru.aliexpress.com/item/OEM-Matsushita-For-Subar-u-Xenon-HID-Headlight-ballast-control-module-ICHIKOH-D2S-NZMIC111LBCA000/1000001999043.html?spm=a2g0v.10010108.1000014.1.22e27064cF7ONR&pvid=07f39515-c0e6-45ab-89b5-8b09927edbf7&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.112237.000000000000000&scm-url=1007.13338.112237.000000000000000&scm_id=1007.13338.112237.000000000000000

По-евтините са без запалка, но и със запалка е далеч от 150 - 170лв. Гаранция има защото даваш двойно и тройно пари. Продавача въобще няма представа колко живот има още в баласта. Не се връзвай на "точно за модела" или "гаранция" от тези случайни сайтове.

Чет Апр 25, 2019 11:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Мерси за предложението, но не искам да те занимавам излишно, особено след мненията ми за ръчките :D


Ти шегуваш ли се :)?
Това е форум все пак, където всички си имаме някакви лични пристрастрия, които не трябва предопределят дали и как да си помагаме.
Лошото е че ме няма, а докато се върна може и да ти е изсъхнал от самосебе си на това слънце :D

Пет Апр 26, 2019 8:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мерси за информацията и на двамата :)
Сега намерих това: https://www.olx.bg/ad/ksenon-balasti-ho ... e2413c38dc
Не знам дали става, номера му е LEKA00L 12910498, докато на оригиналния му дават номер LBKA00L0NX14418. Но пък марката и параметрите са същите, а цената е добра.

Пет Апр 26, 2019 6:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 31, 2018 2:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XS 2008
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Виждам единствено разлика в мястото за захващане на кабела към крушката спрямо другия:

https://www.ebay.co.uk/itm/OEM-2006-2013-Subaru-Forester-Xenon-HID-Headlight-Ballast-Unit-Module-w-Igniter/322783460849?epid=787586349&hash=item4b2764bdf1:g:FUcAAOSw~G1ZyeMq

Чисто електрически трябва да работи също като твоя.
 13

Пет Апр 26, 2019 7:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
PYankov написа:
Виждам единствено разлика в мястото за захващане на кабела към крушката спрямо другия:

https://www.ebay.co.uk/itm/OEM-2006-2013-Subaru-Forester-Xenon-HID-Headlight-Ballast-Unit-Module-w-Igniter/322783460849?epid=787586349&hash=item4b2764bdf1:g:FUcAAOSw~G1ZyeMq

Чисто електрически трябва да работи също като твоя.

Мерси за бързия отговор.
Човека се оказа, че има и точно LBKA00L0NX14418, което дават за моя Форестър :good:
 3

Пет Апр 26, 2019 8:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 31, 2018 2:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XS 2008
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Това е отлична информация! Оригинален баласт на нормална цена в България, не бих рискувал с пощите ако го бях видял. Ако имаш удобен начин снимай го като го вземеш. Темата ще е по-богата.

Пет Апр 26, 2019 9:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Днес си взех баласта. Ето 2 снимки:
Изображение
Изображение

Човека се казва Дончо и обещава замяна ако има проблем. Продава доста неща от японски и немски автомобили и ако някой го интересува, ето линк към обявите му: https://autoparts365.olx.bg/
Номера му е 0877441442.

Като имам време да я закарам на майстор, пак ще пиша.
Дано съм бил полезен.

Сря Май 01, 2019 11:45 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
........Човека се казва Дончо и обещава замяна ако има проблем. Продава доста неща от японски и немски автомобили и ако някой го интересува, ето линк към обявите му: https://autoparts365.olx.bg/
Номера му е 0877441442.

Като имам време да я закарам на майстор, пак ще пиша.
Дано съм бил полезен.


Не бързай да си изхвърляш стария, а като го свалите - разглоби си го и виж какво е състоянието му вътре. Може и да има още хляб в него. Най-важното е да запушиш добре пробойната на фара :)

Пет Май 03, 2019 10:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Днес уж приключи сагата. Оказа се, че имаше половин литър вода във фара и стария баласт дори леко е започнал да корозира:
Изображение
Изображение
Изображение

Оказа се, че има съвсем лека разлика в закрепването от вътрешната страна (както може да се види на снимките) на LBN... и LBC..., но пък стана и фарът си свети :)

Съб Май 04, 2019 10:40 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юли 22, 2021 11:03 am
Мнения: 3
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Нов съм във форума и започвам проблемите с идентичен на описания в първия пост в темата: проливни дъждове тези дни, преден фар от към шофьорското място очевидно пропуснал вода и несветеща крушка. Минах през един сервиз (не конкретен за Субару) където тестваха с нова крушка, която не светна. Казаха ми, че проблемът е в баласта, който трябва да се смени. Обадиха се на някакъв техен партньор, който внася части и ми предложиха оригинален срещу 900 лв. и две седмици чакане за доставка :pardon:

Та моля за съвет относно:
1. Дали в някой от Субару сервизите в София биха се опитали да отстранят проблема с проникването на вода във фара?
2. И отново дали в някой от Субару сервизите биха ми съдействали с повторна проверка на проблема с баласта преди да тръгна да търся нов (по-евтин) или втора употреба?

Като цяло ми се иска да отида някъде където хората се занимават само с марката и евентуално биха помогнали с намирането на частта, ако се наложи. :)

Благодаря предварително!

Вто Окт 12, 2021 4:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Afrosamurai написа:
Здравейте колеги,

Нов съм във форума и започвам проблемите с идентичен на описания в първия пост в темата: проливни дъждове тези дни, преден фар от към шофьорското място очевидно пропуснал вода и несветеща крушка. Минах през един сервиз (не конкретен за Субару) където тестваха с нова крушка, която не светна. Казаха ми, че проблемът е в баласта, който трябва да се смени. Обадиха се на някакъв техен партньор, който внася части и ми предложиха оригинален срещу 900 лв. и две седмици чакане за доставка :pardon:

Та моля за съвет относно:
1. Дали в някой от Субару сервизите в София биха се опитали да отстранят проблема с проникването на вода във фара?
2. И отново дали в някой от Субару сервизите биха ми съдействали с повторна проверка на проблема с баласта преди да тръгна да търся нов (по-евтин) или втора употреба?

Като цяло ми се иска да отида някъде където хората се занимават само с марката и евентуално биха помогнали с намирането на частта, ако се наложи. :)

Благодаря предварително!


Субару сервиз не знам да се занимава с това. По скоро някои, които възстановяват фарове, като кар Валентинг например. Преди 4-5 месеца си правих при тях и двата фара, че единия беше вече изгорял(десния) и другия си личеше влага. Тогава като го отвориха и звъннаха казаха че баласт 2ра ръка 150лв и запалката и тя беше изгоряла още 60-70 нейде. За съжаление като позахладня времето и стана и по влажно и с последните дъждове се появи конденз плюс още водица от нейде. Явно не достатъчно за да изгорят пак, но скоро сигурно и това ще стане. Звъннах им миналата седмица и казаха да дойда началото на тази. Днес ходих и ме отсвириха, много коли имало, щяла така да седи колата и не било ясно тази седмица ще успеят ли да я погледнат и бла бла. Та леко се разочаровах от тях. Надявам се нищо да не изгори дотогава, че ще стане филм. Ще вземат да се пънат пък да покриват изгорелите част, поради причината, че те не са си свършили работата, ама да видим де. Може и да си ги покрият. Потърси някой, който се занимава с рециклиране на фарове и подобни. В специализираните сервизи си играят повече с двигатели, ходова част и подбни други особености. В темата за форестър (SG) 2.5ХТ колегата кронос беше споменал че от хонда сивик май ставал заместител ама не знам коя година, та виж там какво беше точно. Ако искаш, тъй като мойте първоначално ги гласих да ги заменя с китайски ксенон, има някъде останали кабеляците заедно с трафче, че даже и крушки имам. Ако искаш може се разберем за тях нещо :beer: .

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Окт 12, 2021 11:03 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор