Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:30 am



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Панорамен покрив не са затваря напълно 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Авг 04, 2016 5:45 am
Мнения: 12
Местоположение: Благоевград
Автомобил: Legacy 2012, 2,5 XV 2012, 1,6 MT
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте, от скоро панорамният покрив /Fotrester SG/ не ми се затваря напълно сам. Когато натисна копчето, спира малко след пластината, която служи за предпазване от вятър и започва да се връща назад. Когато натисна с ръка пластината, успява да се затвори, поради което предполагам, че има механичен проблем. Погледнах за предмети, които евентуално да пречат, но такива не установих. Имал ли е някой подобен проблем?

Нед Апр 15, 2018 5:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Първоначално и аз бях така, но сега се случва рядко. При мен поне изглежда зависи от деформацията на купето, обикновенно има проблем когато предницата е по-високо.

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Нед Апр 15, 2018 6:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Авг 04, 2016 5:45 am
Мнения: 12
Местоположение: Благоевград
Автомобил: Legacy 2012, 2,5 XV 2012, 1,6 MT
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
При мен се случва, когато е в хоризонтално положение, т.е. не е на тротоар или нещо подобно за да има деформация на купето.

Нед Апр 15, 2018 10:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
joe_tores написа:
Здравейте, от скоро панорамният покрив /Fotrester SG/ не ми се затваря напълно сам. Когато натисна копчето, спира малко след пластината, която служи за предпазване от вятър и започва да се връща назад. Когато натисна с ръка пластината, успява да се затвори, поради което предполагам, че има механичен проблем. Погледнах за предмети, които евентуално да пречат, но такива не установих. Имал ли е някой подобен проблем?


Пробвай с частично натискане на бутона за затваряне, т.е. не го дръж постоянно натиснат

Нед Апр 15, 2018 10:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Авг 04, 2016 5:45 am
Мнения: 12
Местоположение: Благоевград
Автомобил: Legacy 2012, 2,5 XV 2012, 1,6 MT
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Постепенното натискане на копчето наистина работи, но това не е генерално решение на проблема. Ако някой има идея, моля да пише. Благодаря.

Сря Апр 18, 2018 10:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 6:13 pm
Мнения: 104
Местоположение: Тутракан
Автомобил: '04 Outback 2.5
Рейтинг: 87
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Смажи шините където се движи люка, също така и двете рамена на ламарината дето се вдига. При мене люка се движи равномерно докато не се наложи да натисне въпросните рамена и тогава доста забавя.

_________________
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

Чет Апр 19, 2018 5:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2017 10:27 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
Автомобил: 03XTMT
Рейтинг: 62
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Филмите с панорамите на SG-тата са или износени четки на ел. моторчето (цъкаш копчето, след 1 секунда цъка релето че неще) или позалегнала задна лява страна на стъклото (счупен водач). Смазването и почистването на релсите е хубаво да се прави два пъти в годината, преди началото на сезона и в края.
В добавка, работата на механизма се улеснява когато не трябва да влачи интериорната щора. Тя се "отказва" със свалянето на две щипки (4 винта).
Има цели механизми по моргите (с моторче), има и само моторчета. Аз ще си търся ново защото нервите са ми ценни...

Пон Апр 23, 2018 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор