Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Панорамен покрив не са затваря напълно 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Авг 04, 2016 5:45 am
Мнения: 12
Местоположение: Благоевград
Автомобил: Legacy 2012, 2,5 XV 2012, 1,6 MT
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте, от скоро панорамният покрив /Fotrester SG/ не ми се затваря напълно сам. Когато натисна копчето, спира малко след пластината, която служи за предпазване от вятър и започва да се връща назад. Когато натисна с ръка пластината, успява да се затвори, поради което предполагам, че има механичен проблем. Погледнах за предмети, които евентуално да пречат, но такива не установих. Имал ли е някой подобен проблем?

Нед Апр 15, 2018 5:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Първоначално и аз бях така, но сега се случва рядко. При мен поне изглежда зависи от деформацията на купето, обикновенно има проблем когато предницата е по-високо.

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Нед Апр 15, 2018 6:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Авг 04, 2016 5:45 am
Мнения: 12
Местоположение: Благоевград
Автомобил: Legacy 2012, 2,5 XV 2012, 1,6 MT
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
При мен се случва, когато е в хоризонтално положение, т.е. не е на тротоар или нещо подобно за да има деформация на купето.

Нед Апр 15, 2018 10:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
joe_tores написа:
Здравейте, от скоро панорамният покрив /Fotrester SG/ не ми се затваря напълно сам. Когато натисна копчето, спира малко след пластината, която служи за предпазване от вятър и започва да се връща назад. Когато натисна с ръка пластината, успява да се затвори, поради което предполагам, че има механичен проблем. Погледнах за предмети, които евентуално да пречат, но такива не установих. Имал ли е някой подобен проблем?


Пробвай с частично натискане на бутона за затваряне, т.е. не го дръж постоянно натиснат

Нед Апр 15, 2018 10:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Авг 04, 2016 5:45 am
Мнения: 12
Местоположение: Благоевград
Автомобил: Legacy 2012, 2,5 XV 2012, 1,6 MT
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Постепенното натискане на копчето наистина работи, но това не е генерално решение на проблема. Ако някой има идея, моля да пише. Благодаря.

Сря Апр 18, 2018 10:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 6:13 pm
Мнения: 104
Местоположение: Тутракан
Автомобил: '04 Outback 2.5
Рейтинг: 87
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Смажи шините където се движи люка, също така и двете рамена на ламарината дето се вдига. При мене люка се движи равномерно докато не се наложи да натисне въпросните рамена и тогава доста забавя.

_________________
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

Чет Апр 19, 2018 5:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2017 10:27 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
Автомобил: 03XTMT
Рейтинг: 62
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Филмите с панорамите на SG-тата са или износени четки на ел. моторчето (цъкаш копчето, след 1 секунда цъка релето че неще) или позалегнала задна лява страна на стъклото (счупен водач). Смазването и почистването на релсите е хубаво да се прави два пъти в годината, преди началото на сезона и в края.
В добавка, работата на механизма се улеснява когато не трябва да влачи интериорната щора. Тя се "отказва" със свалянето на две щипки (4 винта).
Има цели механизми по моргите (с моторче), има и само моторчета. Аз ще си търся ново защото нервите са ми ценни...

Пон Апр 23, 2018 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: gaiman и 35 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор