Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:43 pm



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
 Форестър 2 2003 гасне след първо запалване. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Авг 06, 2017 4:11 pm
Мнения: 40
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2gen 2.0, Impreza 3gen 2.0
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте, имам много куриозен проблем. От известно време насам колата ми гасне, практически всеки път като паля колата на студено с крак вдигнат от педала на газта. Ако е загряла няма проблеми, но след като постои малко на паркинг, пак пали от втория път. Винаги от втория, освен ако не подам леко газ при първото запалване, когато успява да не загасне. До сега не се е стигало до нужда от трето завъртане на стартера.
От какво може да р това? Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Нед Юли 01, 2018 5:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 11, 2011 6:12 pm
Мнения: 183
Местоположение: Перник
Автомобил: Субару Форестър 2,5 ХТ
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Това е често срещан проблем при Форестър. Наскоро коментирахме с автомонтьори в сервиза на STi.bg, че има много подобни оплаквания.

Пон Юли 02, 2018 4:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юли 17, 2015 5:13 pm
Мнения: 18
Автомобил: субару форестър 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
здравей газова има ли ?

Пон Юли 02, 2018 5:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Авг 06, 2017 4:11 pm
Мнения: 40
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2gen 2.0, Impreza 3gen 2.0
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Да, има газова, като за първи път ми направи впечатление този ефект, беше след първата настройка на газовзта, след като се разработи. Даде ми грешка "бедна смес", оказа се че взима въздух от един откачен тънко маркуч, механика ми го закачи и каза да я закарам на настройка на газовата и след като я настроиха, започна да се проявява горния ефект.

Пон Юли 02, 2018 8:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Стъпково моторче или датчик за температура или нещо друго :)

Пон Юли 02, 2018 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Авг 06, 2017 4:11 pm
Мнения: 40
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2gen 2.0, Impreza 3gen 2.0
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Благодаря за предложенията. Сега след като се замислих по въпроса ми направи впечатление, че съм развил навика, като седна да завъртам веднага ключа след като даде на контакт, без да оставя електрониката да си завърши проверките, а горивната помпа да развърти. А се чудих защо винаги пали от втория, а не да кажем от третия път.
Май ще се окаже, че проблема е в задкормилното устройство. :)

Вто Юли 03, 2018 10:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 5:47 am
Мнения: 398
Местоположение: Троян
Автомобил: subaru forester s-turbo
Телефон: 0888959253
Рейтинг: 220
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма такова нещо . Горивната система трябва да не разпада налягането . Проблем е , но много трудно ще се пребориш с него . При мен се случва само когато температурите са под - 10 гр.

Вто Юли 03, 2018 3:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Авг 06, 2017 4:11 pm
Мнения: 40
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2gen 2.0, Impreza 3gen 2.0
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Може горивната помпа да изпуска бензин назад? Точно снощи гледах клип на механик (от Аляска, където Субару е най-популярната марка) който обясняваше по-често срещаните проблеми с които му се е случвало да се справя и сподели за бензинова помпа като срещан, но лесен за отстраняване проблем.
Докато не ми пречи ще карам така. Явно не съм единствен с такъв проблем, което по някаква логика е успокояващо. :)

Сря Юли 04, 2018 11:46 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 22, 2012 11:24 am
Мнения: 35
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0XT 03'
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Аз също имам подобен проблем, който се проявява само зимата. На студен двигател още на първото спиране изгасва. Лошото е, че като загасне на студен двигател изключително трудно успявам да запаля след това. Все едно колата е задавена. Правиго го както и на газ така и на бензин (когато превключи на газ, но още не е съвсем загряла). След като колта загрее много рядко изгасва примерно след катерене по байр и спиране на равно (бул. Свети Наум, Кръговото на телевизионната кула).

Колега angelmr можеш ли да дадеш линк към клипа на пича от Аляска?

Някакви идеии от какво може да е този проблем?

Николай

Пет Окт 26, 2018 3:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Понякога този проблем е от стъпковото моторче. Когато е студено смазката му е стара и запекла и не успява да се придвижи и да отвори и наистина се задавя. Едно почистване може да реши проблема.

Съб Окт 27, 2018 10:09 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор