Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:14 pm



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Subaru Forester mk2 вграждане на фабрична навигация 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Юли 18, 2018 12:34 pm
Мнения: 1
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
от година съм собственик на Subaru Forester mk2 и колата ми върши повече от перфектна работа.
Изключително надежден автомобил. Освен първоначалното обслужване съм сменял една крушка, може би. Предполагам това са известни неща за вас, но за мен бе учудващо.
Както и да е, единственото нещо, което имам желание да променя е радиото, с което дойде автомобила. То беше най-най-базовото за модела.
Преди две седмици, приятел ми даде своята стара навигация от Forester 2009. Напълно работеща, но с малко надраскан диск за софтуер. Поръчал съм си всички кабели за допълнителните екстри, но ще отнеме време да дойдат и засега съм вързал единствено 20-пиновата букса, която си беше в оригиналното радио.
Успях в крайна сметка да напасна навигацията в колата с леко прерязване на панела (закупих си още един, за да мога да не си режа моя). А в момента нещата са по следния начин - навигацията работи перфектно, има си вункциите (нямам още антена за gps, но ще дойде, макар и да нямам сигнал за скоростта на автомобила и има вероятност да не работи правилно), НО след период от време, между 30-60мин, навигацията изписва Security и единствена опция е да изключа от акумулатора.
Изчетох доста по въпроса, но на няколко места прочетох, че хора са я подкарвали само с 20пиновата букса. Намерих и схеми на самите букси, първоначално мислех, че проблемът идва от липсата по CAN линията, но не се потвърди. Прочетох също, че има нужда от замасяване на 7-ми пин от 24 пиновата букса при Forester, но без резултат.. Като опция, според мен, остават две неща - или доста надрасканият диск със софтуер на навито (който след сваляне на акумулатор трябва да сложа, или някаква защита от поставяне на друга кола и да търси имобилайзера на старата..
Наистина не намирам решение и много бих се радвал ако някой би могъл да помогне.

Благодаря ви много, ще се опитам да кача снимки на навигацията.

Изображение

Сря Юли 18, 2018 12:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavckc и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор