Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:17 am



Отговори на тема  [ 116 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Още един форестър 2.5ХТ 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 08, 2011 12:05 pm
Мнения: 220
Местоположение: Пловдив
Автомобил: CarBerry dccd Fory, LGT
Рейтинг: 426
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ghostwheel написа:
3. Доколко нютона издържа тази 4еат кутия - убих се да търся в нета, но тези данни не можах да ги намеря никъде - тия японци пазят данните като ядрено оръжие. Разбрах единствено, че като железа кутията е по-здрава от 5 степенна ръчка, но проблема е че пакетите не издържат много над 250 коня(не пише колко нютони са при тези коне). Но и на това има лек, а и не мисля да я бримча на повече - все пак идеята е да е ежедневен и семеен автомобил.

Кутията спокойно издържа повече от колкото мотора може, без хардуерни промени. Само трябват читави настройки, иначе ще буксуват повечко пакетите, най-много се усеща при WOT upshift.

_________________
Zubaru.tuninK

Пет Окт 07, 2022 12:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ghostwheel написа:
Един и от мене - това ми е първото субару, та може и да има малко глупави въпроси в началото, но ще ме изтърпите :D

Честито и от мен :)
Много безаварийни километри :beer:

Пет Окт 07, 2022 6:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 01, 2022 11:58 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH2.5XT AT, Panda 4x4
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря - и твоя да си те слуша много и безаварийно :)


Последна промяна Ghostwheel на Пет Окт 07, 2022 8:42 pm, променена общо 1 път


Пет Окт 07, 2022 8:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 01, 2022 11:58 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH2.5XT AT, Panda 4x4
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
zk. написа:
Ghostwheel написа:
3. Доколко нютона издържа тази 4еат кутия - убих се да търся в нета, но тези данни не можах да ги намеря никъде - тия японци пазят данните като ядрено оръжие. Разбрах единствено, че като железа кутията е по-здрава от 5 степенна ръчка, но проблема е че пакетите не издържат много над 250 коня(не пише колко нютони са при тези коне). Но и на това има лек, а и не мисля да я бримча на повече - все пак идеята е да е ежедневен и семеен автомобил.

Кутията спокойно издържа повече от колкото мотора може, без хардуерни промени. Само трябват читави настройки, иначе ще буксуват повечко пакетите, най-много се усеща при WOT upshift.

Четох че на 500 оборота преди шифтпойнтовете режат бууста на турбото и увеличават горивото, за да може пакетите да превключат и останат в добро здраве. Дали ще е удобно един телефон на лични, че имам желание да дойда до Пловдив, а другата седмица ще поправям генерация, та ако може да обсъдим някои неща предварително.

Пет Окт 07, 2022 8:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ghostwheel написа:
Крив диск според мен

Нещо такова е било или външно тяло между диска и накладката и тупка в нарезите на диска , 2 спирания 100-0 и се оправи почти :D
Колата стана много директна , никакво сеене почти на предницата , само ме чака да и пипна волана и е там където искам :beer:

Пон Окт 10, 2022 11:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко да ъпна с една глезотия :D


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Ное 09, 2022 10:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Коледа подрани при мен :D
Един от най-големите афтърмаркет кулери за горен монтаж на APS , тежи почти 15кг.
Следва да го рециклирам малко че е пообелил боята и ще стане като нов :pardon: .


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Дек 15, 2022 1:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кръста да му е як на който ще го монтира :D

Чет Дек 15, 2022 5:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Опря във всичко , в което можеше да опре :D , навсякъде е "облечено" с гумен шлаух от маркуч за да не "чува" метал в метал нок сензора .
Удължаваме планките, преправяхме ги , кривихме сплитера , разпънката минава на буквално милиметър от кулера . От монтаж за 1 час си отиде половин ден. Накрая тест с пушек машина , хванахме 1-2 вакуум теча оправихме ги и вече в движение :beer: .
Впечатления : Колата стана по-бързо отзивчива ( :-? което е странно впредвид,по-големия обем на кулера, и от краткия тест драйв ми направи впечатление ,че след престой на светофар и рязко тръгване е малко по - живичка , иначе беше много удушена като жегяса кулера, този май повече носи на жега :D )
п.с. на субара с механичен дросел мисля ще такъв тип кулери ще се монтират една идея по- лесно ако някой обмисля :good:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Яну 07, 2023 4:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тая "краста" STI , хване ли те ,оттърване няма.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Фев 01, 2023 2:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Още една малка крачка към sti :D .
И още Франкенщайн модване , рамката с маншона са от sti 2004 блоб, а пластмасата от SG автомат, и следва рязане и напасване .
Ако намерите от sti hawk , тя е plug&play, но цената и заради форестърджийте е в космоса , над 100 паунда , тази я взех за 17 :pardon: .


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Мар 11, 2023 5:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 01, 2012 2:46 pm
Мнения: 195
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Телефон: 0887297840
Рейтинг: 111
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей капака където си монтирал атото на мястото на оригиналната навигация от къде го закупи ако не е тайна,Че на мен ми е монтиран долу и ми се счупи врата да гледам навигацията. :hello:

Чет Мар 23, 2023 6:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здрасти,двете части на козирката и металните планки за захват ги взех от ebay.co.uk през доставчик за България трябва да се търси и гледа често ,че не са масовка и по-рядко изпадат.

Пет Мар 24, 2023 6:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Още една дреболия , 3 години я дебна на нормална цена , и накрая изпадна на доста под нормалната цена в много добро състояние :beer:

Почти plug&play e единствено имаше едни ушета ,които отрязах защото е от конзола без изкачащ къп холдър и там захвата е друг , но преправянето е минимално и става на конзоли с поставка , обратното обаче няма как да стане :good:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Авг 16, 2023 5:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дойде време за смяна на антифриза , комбинирах го със смяна на двата маркуча със силиконови такива на mishimoto.Доста по-лесен е монтажа на силиконовите , не се прегъват и пречупват като оригиналните -100% има по-дебит . Бях с жълт антифриз на амаойл ,много доволен 5 години ,никаква бял окис по алуминия . Сега заложиш да зелен fl22 на реванол ,на цвят е готин ,ще видим след 5 години как ще е :) .

П.с . Сложих е оем огледало с компас и затъмняване от щатски оутбек ,много полезна благинка и всичко plug&play.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Мар 24, 2024 9:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това с огледалото е супер. Мислех да сложа навигация там, но за сега ще изчакам.

Пон Мар 25, 2024 1:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 116 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор