Отговори на тема стр <  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Още един форестър 2.5ХТ 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 08, 2011 12:05 pm
Постове: 220
Местоположение: Пловдив
Автомобил: CarBerry dccd Fory, LGT
Рейтинг: 426
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ghostwheel написа:
3. Доколко нютона издържа тази 4еат кутия - убих се да търся в нета, но тези данни не можах да ги намеря никъде - тия японци пазят данните като ядрено оръжие. Разбрах единствено, че като железа кутията е по-здрава от 5 степенна ръчка, но проблема е че пакетите не издържат много над 250 коня(не пише колко нютони са при тези коне). Но и на това има лек, а и не мисля да я бримча на повече - все пак идеята е да е ежедневен и семеен автомобил.

Кутията спокойно издържа повече от колкото мотора може, без хардуерни промени. Само трябват читави настройки, иначе ще буксуват повечко пакетите, най-много се усеща при WOT upshift.

_________________
Zubaru.tuninK

Пет Окт 07, 2022 12:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Постове: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ghostwheel написа:
Един и от мене - това ми е първото субару, та може и да има малко глупави въпроси в началото, но ще ме изтърпите :D

Честито и от мен :)
Много безаварийни километри :beer:

Пет Окт 07, 2022 6:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 01, 2022 11:58 pm
Постове: 70
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH2.5XT AT, Panda 4x4
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря - и твоя да си те слуша много и безаварийно :)


Последна промяна Ghostwheel на Пет Окт 07, 2022 8:42 pm, променена общо 1 път


Пет Окт 07, 2022 8:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 01, 2022 11:58 pm
Постове: 70
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH2.5XT AT, Panda 4x4
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
zk. написа:
Ghostwheel написа:
3. Доколко нютона издържа тази 4еат кутия - убих се да търся в нета, но тези данни не можах да ги намеря никъде - тия японци пазят данните като ядрено оръжие. Разбрах единствено, че като железа кутията е по-здрава от 5 степенна ръчка, но проблема е че пакетите не издържат много над 250 коня(не пише колко нютони са при тези коне). Но и на това има лек, а и не мисля да я бримча на повече - все пак идеята е да е ежедневен и семеен автомобил.

Кутията спокойно издържа повече от колкото мотора може, без хардуерни промени. Само трябват читави настройки, иначе ще буксуват повечко пакетите, най-много се усеща при WOT upshift.

Четох че на 500 оборота преди шифтпойнтовете режат бууста на турбото и увеличават горивото, за да може пакетите да превключат и останат в добро здраве. Дали ще е удобно един телефон на лични, че имам желание да дойда до Пловдив, а другата седмица ще поправям генерация, та ако може да обсъдим някои неща предварително.

Пет Окт 07, 2022 8:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Постове: 351
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ghostwheel написа:
Крив диск според мен

Нещо такова е било или външно тяло между диска и накладката и тупка в нарезите на диска , 2 спирания 100-0 и се оправи почти :D
Колата стана много директна , никакво сеене почти на предницата , само ме чака да и пипна волана и е там където искам :beer:

Пон Окт 10, 2022 11:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Постове: 351
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко да ъпна с една глезотия :D


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Ное 09, 2022 10:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Постове: 351
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Коледа подрани при мен :D
Един от най-големите афтърмаркет кулери за горен монтаж на APS , тежи почти 15кг.
Следва да го рециклирам малко че е пообелил боята и ще стане като нов :pardon: .


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Дек 15, 2022 1:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Постове: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кръста да му е як на който ще го монтира :D

Чет Дек 15, 2022 5:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Постове: 351
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Опря във всичко , в което можеше да опре :D , навсякъде е "облечено" с гумен шлаух от маркуч за да не "чува" метал в метал нок сензора .
Удължаваме планките, преправяхме ги , кривихме сплитера , разпънката минава на буквално милиметър от кулера . От монтаж за 1 час си отиде половин ден. Накрая тест с пушек машина , хванахме 1-2 вакуум теча оправихме ги и вече в движение :beer: .
Впечатления : Колата стана по-бързо отзивчива ( :-? което е странно впредвид,по-големия обем на кулера, и от краткия тест драйв ми направи впечатление ,че след престой на светофар и рязко тръгване е малко по - живичка , иначе беше много удушена като жегяса кулера, този май повече носи на жега :D )
п.с. на субара с механичен дросел мисля ще такъв тип кулери ще се монтират една идея по- лесно ако някой обмисля :good:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Яну 07, 2023 4:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Постове: 351
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тая "краста" STI , хване ли те ,оттърване няма.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Фев 01, 2023 2:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Постове: 351
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Още една малка крачка към sti :D .
И още Франкенщайн модване , рамката с маншона са от sti 2004 блоб, а пластмасата от SG автомат, и следва рязане и напасване .
Ако намерите от sti hawk , тя е plug&play, но цената и заради форестърджийте е в космоса , над 100 паунда , тази я взех за 17 :pardon: .


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Мар 11, 2023 5:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 01, 2012 2:46 pm
Постове: 196
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Телефон: 0887297840
Рейтинг: 111
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей капака където си монтирал атото на мястото на оригиналната навигация от къде го закупи ако не е тайна,Че на мен ми е монтиран долу и ми се счупи врата да гледам навигацията. :hello:

Чет Мар 23, 2023 6:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Постове: 351
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здрасти,двете части на козирката и металните планки за захват ги взех от ebay.co.uk през доставчик за България трябва да се търси и гледа често ,че не са масовка и по-рядко изпадат.

Пет Мар 24, 2023 6:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Постове: 351
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Още една дреболия , 3 години я дебна на нормална цена , и накрая изпадна на доста под нормалната цена в много добро състояние :beer:

Почти plug&play e единствено имаше едни ушета ,които отрязах защото е от конзола без изкачащ къп холдър и там захвата е друг , но преправянето е минимално и става на конзоли с поставка , обратното обаче няма как да стане :good:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Авг 16, 2023 5:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Постове: 351
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дойде време за смяна на антифриза , комбинирах го със смяна на двата маркуча със силиконови такива на mishimoto.Доста по-лесен е монтажа на силиконовите , не се прегъват и пречупват като оригиналните -100% има по-дебит . Бях с жълт антифриз на амаойл ,много доволен 5 години ,никаква бял окис по алуминия . Сега заложиш да зелен fl22 на реванол ,на цвят е готин ,ще видим след 5 години как ще е :) .

П.с . Сложих е оем огледало с компас и затъмняване от щатски оутбек ,много полезна благинка и всичко plug&play.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Мар 24, 2024 9:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Постове: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това с огледалото е супер. Мислех да сложа навигация там, но за сега ще изчакам.

Пон Мар 25, 2024 1:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема  стр <  1, 2, 3, 4, 5, 6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор