Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:49 pm



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Подмяна на предни биелети с удължени 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, вече е време да пусна един пост за бюджетна подмяна на предни биелети за Фори първа генерация.
Вече им навъртях 1800км. за сега не усещам проблеми, хлопане или друго.
Материала е метал(стомана), по дълги са от оригиналните с 15мм., което пасва идеално на лифт 3-4см. отпред.
Както ще видите по снимките, единия тампон е без втулка, за което трябва да си поиграете със старата биелета и да избиете единия тампон, да изчистите втулката и да я монтирате на новата биелета. Време за изпъление - 10мин.
Нужни инструменти - менгеме, няколко различно големи камъка, остър нож, телена четка и грес.
В тампона на новата биелета има фиксиращ канал, но втулката уплътнява без проблем. При желание при монтирането може да и капнете малко силикон вместо грес, за по-голяма здравина. Аз ги направих само с грес и няма грижи.
От някъкъв стар Опел са въпросните биелети, колегата Мартин Банчев ми ги намери. #sanmartin#
цената е 14-15лв. по спомен.
Размера на втулките в двете биелети е еднакъв!!
Прилагам снимки.
Дано съм бил полезен.
Прикачени файлове:
4.jpg

Прикачени файлове:
1.jpg

Прикачени файлове:
3.jpg

Прикачени файлове:
2.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"
 12

Вто Сеп 18, 2018 8:45 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 5:47 am
Мнения: 398
Местоположение: Троян
Автомобил: subaru forester s-turbo
Телефон: 0888959253
Рейтинг: 220
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Стели не се ли усукват тампоните след лифта ? Аз сложих регулируеми биалетки , но на хидравлична преса ги натиснах малко за да могат тампоните да застанат в работно положение . А дължината е без значение . Вече 25 х . км. няма хлоп-троп . Ще ги постна тук да се види как са застанали след пресата .

Вто Сеп 18, 2018 11:32 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
няма усукване при мен. Като освободих двете едновременно и си я фиксирах на новата височина.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Вто Сеп 18, 2018 11:45 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор