Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Подмяна на предни биелети с удължени 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, вече е време да пусна един пост за бюджетна подмяна на предни биелети за Фори първа генерация.
Вече им навъртях 1800км. за сега не усещам проблеми, хлопане или друго.
Материала е метал(стомана), по дълги са от оригиналните с 15мм., което пасва идеално на лифт 3-4см. отпред.
Както ще видите по снимките, единия тампон е без втулка, за което трябва да си поиграете със старата биелета и да избиете единия тампон, да изчистите втулката и да я монтирате на новата биелета. Време за изпъление - 10мин.
Нужни инструменти - менгеме, няколко различно големи камъка, остър нож, телена четка и грес.
В тампона на новата биелета има фиксиращ канал, но втулката уплътнява без проблем. При желание при монтирането може да и капнете малко силикон вместо грес, за по-голяма здравина. Аз ги направих само с грес и няма грижи.
От някъкъв стар Опел са въпросните биелети, колегата Мартин Банчев ми ги намери. #sanmartin#
цената е 14-15лв. по спомен.
Размера на втулките в двете биелети е еднакъв!!
Прилагам снимки.
Дано съм бил полезен.
Прикачени файлове:
4.jpg

Прикачени файлове:
1.jpg

Прикачени файлове:
3.jpg

Прикачени файлове:
2.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"
 12

Вто Сеп 18, 2018 8:45 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Online

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 5:47 am
Мнения: 398
Местоположение: Троян
Автомобил: subaru forester s-turbo
Телефон: 0888959253
Рейтинг: 220
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Стели не се ли усукват тампоните след лифта ? Аз сложих регулируеми биалетки , но на хидравлична преса ги натиснах малко за да могат тампоните да застанат в работно положение . А дължината е без значение . Вече 25 х . км. няма хлоп-троп . Ще ги постна тук да се види как са застанали след пресата .

Вто Сеп 18, 2018 11:32 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
няма усукване при мен. Като освободих двете едновременно и си я фиксирах на новата височина.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Вто Сеп 18, 2018 11:45 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: sasu и 21 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор