Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:25 pm



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Въпроси относно 4ЕАТ 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Апр 04, 2015 4:17 pm
Мнения: 17
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Имам Форестер 2007, 158кс, автомат. Та въпросите ми са:

1. Скоростната кутия има ли защита за вкл. от D на R при движение с голяма скорост напред?
2. Какво ще стане, ако по погрешка се вкл. на по-ниска не подходяща предавка при движение с висока скорост (например при 90 км да се вкл. на 1-ва предавка)?
3. При ускорение може ли да се превкл. ръчно с лостa, например 1 ва след това поставяме лост селектора на 2 -ра, 3- та и D. ! Кутията няма възможност за превкл. като типтроник с + и -.

Сря Ное 21, 2018 2:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей,лоста за превключване казва на компа на кутията какво си включил,а компа решава дали да включи това дето ти искаш или да те отсвири докато оборотите на колата са подходящи.Накратко нямаш механична връзка м/у лоста и предавките.

Сря Ное 21, 2018 3:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nikidenik написа:
Здравейте,

Имам Форестер 2007, 158кс, автомат. Та въпросите ми са:

1. Скоростната кутия има ли защита за вкл. от D на R при движение с голяма скорост напред?
2. Какво ще стане, ако по погрешка се вкл. на по-ниска не подходяща предавка при движение с висока скорост (например при 90 км да се вкл. на 1-ва предавка)?
3. При ускорение може ли да се превкл. ръчно с лостa, например 1 ва след това поставяме лост селектора на 2 -ра, 3- та и D. ! Кутията няма възможност за превкл. като типтроник с + и -.


По реда на въпросите:
1. Да
2. Няма да стане - има защита по скорост, предавка, и против идиоти.
3. Да

Побвай с търсачката следващият път, има много хубава тема която обяснява как се кара автомат и т.н.

Сря Ное 21, 2018 3:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
...
Побвай с търсачката следващият път, има много хубава тема която обяснява как се кара автомат и т.н.


viewtopic.php?f=25&t=14060

Наистина уникално аналитично и детайлно обяснение. Сложил съм си го в любими връзки, в случай, че някой ден превключа на автоматик.
Такъв инструктаж за шофиране на автоматик не съм засичал по другите авто форуми в които съм влизал.

Сря Ное 21, 2018 5:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: tsvetanov и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор