Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:15 am



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Перките работят постоянно форестър 2.0 1998г. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Сеп 25, 2018 5:40 pm
Мнения: 20
Автомобил: Forester I
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги. Предходната седмица ми поставиха газова система Ловато Smart ExR. Автомобилът е субару ферестър първо поколение 1998 година, 2.0 122к.с. Пиша поради това че е на лице проблем. При работа на газ и рязко натискане на педала на газта когато е в обороти между 500-600 колата започва да тресе, оборотите падат още повече и гасне, все едно се дави. Ако подавам газ плавно тогава този проблем не се констатира. Сменихме свещи и кабели, но проблемът остава. При диагностика се установява че пада волтажът в ниските обороти до под 13 волта и коментарът на майсторите е че не стига ток за да се отворят дюзите навреме при по-рязкото подаване на газ. В последствие се установи и че перките зад радиатора се въртят постоянно. По табло колата е загряла нормално (стрелката е в средата). Според майсторите загубата на волтаж а от там проблемът с глъхненето и гасненето е че няма достатъчно ток за да се отворят газовите дюзи достатъчно бързо, а загубата на волтаж е поради константното въртене на перките. Дайте съвет за спрявяне с този проблем. Благодаря предварително!

Чет Дек 13, 2018 11:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 05, 2015 5:54 am
Мнения: 167
Skype: ahead13
Автомобил: SUBARU LEGACY SPEC B
Телефон: 0889213119
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Не мога да видя през телефона откъде си,но най-вероятно газаджиите са я объркали някъде и не знаят къде та те хвърлят по върбите. Иди при някой съвестен, ако трябва ще я сънува вечер, но ще ти я оправи. Кой знае какво и къде са пипали. От тях съдействие не търси щом си имат диагноза. Дано не са объркали нещо с охлаждането, че тогава са за трепане. Дано си разрешиш бързо и безболезнено проблема. Успех!

Чет Дек 13, 2018 11:41 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Сеп 25, 2018 5:40 pm
Мнения: 20
Автомобил: Forester I
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
от Варна съм колега

Нед Дек 16, 2018 11:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Сеп 25, 2018 5:40 pm
Мнения: 20
Автомобил: Forester I
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Проблемът с перките се оказа неработещ термостат. Сменен. Но мистерията с газовата продължава. Вече станах пишман че прибегнах към газ...аман от майстори. Кажете читав газаджия за Варна защото явно тези, които ми постявиха газовото не могат да се спряват. За справка газовата я монтира човек на Миро. От как я имам форката съм много доволен от Миро, евала, но не мога да кажа същото за газовия майстор...

Пон Дек 17, 2018 9:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор