Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:50 pm



Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
 Парктроник 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет!

Тъй като съпругата ми изпитва затруднения с паркиране на заден ход, смятам да инсталирам парктроник на Фори.
Някой инсталирал ли е такова нещо и ако да, може ли да даде препоръки за марка, монтаж...

Насочил съм се към този

Чет Дек 20, 2018 7:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А не е ли по лесно да се сложи камера.Аз от скоро се оглеждам по сайтовете за камера,но при мен трябва да се сложи и нещо на което да я гледам,демек мултимедия или нещо по просто като плеяар с монитор...
Мисълта ми е че би трябвало да се монтира камера доста по лесно на нов автомобил с мултимедия.

Чет Дек 20, 2018 9:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Един такъв ще ти върши същата работа. Имам го монтиран на две коли, като на втората си го монтирах сам за около 30 мин.

Чет Дек 20, 2018 10:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Valio написа:
А не е ли по лесно да се сложи камера.Аз от скоро се оглеждам по сайтовете за камера,но при мен трябва да се сложи и нещо на което да я гледам,демек мултимедия или нещо по просто като плеяар с монитор...
Мисълта ми е че би трябвало да се монтира камера доста по лесно на нов автомобил с мултимедия.

Вальо, камерата е хубаво нещо, но в такова кишаво и мръсно време се зацапва за 20 мин. Не случайно в премиум сегмента камерата се показва само при включване на заден ход, после се прибира за да е чиста лещата.
Подозирам, че съпругата на колегата има и проблем с предницата, поне аз имах доста време, докато свикна с габарита.
Най- добре е комбинация на двете системи. А още по-добре е 360 градусов изглед, но си е инвестиция и бая интервенция по външни елементи.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Дек 21, 2018 8:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да затова вероятно си прав,но някак си е по гот камера.. :D .Пък и сега и двете системи ги има за без пари дет се вика. :good:

Пет Дек 21, 2018 8:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Валка, огледай се дали не са направили блутут/вифи камера :D
Така само завиваш 2 винтчета отзад и вързваш към бялата лампа захранването.
Звучи ми елементарно, китайците не може да не са се сетили, че ще улеснят много народ и ще се търси.
Е, вярно - трябва да пускаш телефона и т.н., ама нямаш дисплей за монтаж...
Мдааа, ето го:
https://www.aliexpress.com/item/WIFI-wi ... 49855.html



Ей това също е опция - хем камера за запис, хем за паркинг...
https://www.aliexpress.com/item/2018-Ho ... 67372.html

_________________
http://www.hostit.bg/

Пет Дек 21, 2018 8:56 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
plaskom написа:
Един такъв ще ти върши същата работа. Имам го монтиран на две коли, като на втората си го монтирах сам за около 30 мин.


Такъв си монтирах на Витото, работеше перфектно :)
На транзита също съм с такъв.
Върши учудващо добра работа за китайски боклук :D

Иначе вече има с две камери и 8 сензора инсталации за 120-150лв.

https://www.olx.bg/ad/5-lcd-displey-kam ... 7CrgF.html

Но за камерата имам същите притеснения като Ицо, че в това лигаво време ще се зацапва много.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Пет Дек 21, 2018 9:09 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 27, 2011 4:29 pm
Мнения: 311
Местоположение: Ботевград
Автомобил: Forester SG 2.0 MT 1.6 inch lift
Телефон: нула886495045
Рейтинг: 546
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
plaskom написа:
Един такъв ще ти върши същата работа. Имам го монтиран на две коли, като на втората си го монтирах сам за около 30 мин.

Да споделя и аз. Ползвам такъв вече на второ Субару и съм много доволен. Този, който сега е на колата ми е с безжична връзка между дисплея и платката в багажника със сензорите. Няма нужда от опъване на кабел от багажника до дисплея.

_________________
Ремонт на ръчни скоростни кутии.
Петър Иванов-нула886495045

Пет Дек 21, 2018 10:27 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Камерата е гот, но да слизаш да я чистиш на всеки 5 км не е. Отделно, че фабричната не е много прецизна (сравнявам с Нисан) и ако сте под наклон или колата е на кантар това, което виждаш не е реалното разстояние. Това, което ми хареса на Нисан Мурано примерно е камерата, която показва къде е предното колело спрямо бордюра.
Иначе аз вече толкова свикнах с тази екстра, че като не работи ми е доста тегаво движението на заден ход. Да не казвам, че моя "тролей" не може да завива винаги от първия път по тесните улички и се правят маневри напред назад под ъгъл, което не е оптимизирано при фабричната камера. Мисля да пробвам това, което plaskom предлага, да видя как ще е като комбинация с камерата.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Дек 21, 2018 11:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен камерата е афгърмаркет и е монтирана в дръжката за отваряне на петата врата, близо до лампата за регистрационния номер - има широк ъгъл с добра резолюция и не се цапа много, определно не е нужно да се чисти на всеки 5 км.

Бих казал че е малко глезотия - един обикновен парктроник е доста по-полезен е лесен, заради градиращият звук, така че човек не трябва да гледа екрана на радиото за камерата а може да гледа огледалата за обратно виждане и да се ориентира по слух. Камерата би помогнала за скрити препядствия като камъни, бордюри и др., които парктроник не би засякъл, но такива ситуации са голяма рядкост.

Ако трябва сега да избирам бих си спестил 200лв за камерата ( от евтини камери няма смисъл ) и бих дал само 50-100 за парктроник.

Пет Дек 21, 2018 12:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 31, 2018 2:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XS 2008
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
При мен предния собственик беше монтирал мултимедийна система с 5.8 инчов екран и камера подобна на тази https://www.ebay.com/itm/Reversing-Reverse-Back-up-Rear-View-Camera-CCD-For-SUBARU-FORESTER-OUTBACK-SEDAN/371813023042?hash=item5691c87d42:g:A9kAAOSw-0xYT-Rn:rk:2:pf:0
Колата е с теглич и много лесно се ориентирам, а и жена ми свикна с шофирането назад.
Ако имаш вече мултимедийна система с video in за мен избора ти е лесен. Камерата се монтира на мястото на едната светлина за регистрационния номер.

Пет Дек 21, 2018 1:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет колеги,

Благодаря много на всички отзовали се с мения и препоръки. :bow:
Ако трябва да си призная не очаквах толкова много отзиви

Форито си има вградена (заводска) камера, но екрана е твърде малък и както казва колегата ico_tech зимата
след 100 метра е зацапана и е тегаво всеки път да слизаш и да чистиш - пък и все пак това е дама.
Освен това с камерата (дори и чиста) има случаи в които е доста рисковано да продължиш - визирам
страничните препятствия (а те колоните в моловете са доста ).

Парктроника е доста по-полезен и го предпочитам - на другия автомобил имам и двете (заводски), но винаги се
ориентирам по парктроника.

Тъй като имаме проблем и с разтоянието отпред (ico_tech отново е прав) предпочитам "ако ще е гарга да е рошава".
Визирания парктроник в първия ми пост беше ориентировъчен, абсолютно същия се намира в eBay за 250 лева с доставката.

Предпочитам да е нещо здраво и изпитано и с дисплей (макар и на по-висока цена).
Честно казано вече имам изключителен опит с евтините неща - в 99% ми излиза по-скъпо.

Забелязах, че този парктроник (благодаря plaskom) има вариант и с 8 датчика, което може би говори за инсталация и отперд.
След празниците ще се обадя да проверя дали това е така.

При всички случай ще пиша, когато купя и поствая съответната "джаджа"

Още веднъж Благодаря на всички :bow:

Весела и Щастлива Коледа

Пет Дек 21, 2018 2:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 3:34 pm
Мнения: 167
Местоположение: Варна
Skype: slav_ckc
Автомобил: Forester 2018, 2.5, CVT
Телефон: 08889566нулашест
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега tst, аз си монтирах с 8 датчика, но останах леко изненадан от факта, че когато включа на задна, предните датчици не работят. Т.е. работят или само предните, или само задните, но не и заедно, а на мен ми трябваше точно такъв вариянт. Иначе досега съм монтирал много китайски само на задна броня и работят безупречно. За цена 20-25 лв имаш достатъчно точен помощник. Не виждам смисъл от високи цени за нещо, за което можеш да дадеш доста по-приемлива цена.

Нед Дек 23, 2018 9:51 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор