Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
 Съвместимост пръскалки за фарове на фори втора генерация 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Юни 01, 2012 12:16 pm
Мнения: 11
Автомобил: forester
Телефон: 0889320928
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,днес установих че ми е изтръгната пръскалката на десният фар на фори втора генерация.Въпросът ми е съвместими ли са пръскалките на първа и втора генерация.Ще се купувавтора употреба.Благодаря на отзовалите се.

Съб Дек 22, 2018 1:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юни 01, 2012 12:16 pm
Мнения: 11
Автомобил: forester
Телефон: 0889320928
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги,никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем?Мога ли да сложа пръскалка за фарове на фори от първа генерация на фори втора генерация?И още един въпрос -пръскалките лява и дясна ли са или е една универсална.Благодаря на отзовалите се .

Пет Дек 28, 2018 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет, няма да е изчерпателно, но:

- На opposedforces.com за всеки елемент с номер има и къде е използаан в моделната гама. За пръскалките от 2-ра генерация след 2002 не показва да се използват в 1-ва.
- Не става ясно дали търсиш само дюзата, покриващата капачка или и двете заедно. Те са с различни номера.
- Дали има разлика ляво-дясно може да подскаже дали номерата в opposedforces са различни за двете страни или не.

Успех :beer:

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Пет Дек 28, 2018 7:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Стават, имах една пръскалка от първо поколение Фори и я дадох на колега, който я постави на Фори 2-ро поколение! :good:

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Пет Яну 04, 2019 12:14 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 23, 2014 8:13 pm
Мнения: 116
Автомобил: Forester SG 2005
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да не отварям нова тема пиша тук.
Някой да ми каже кога почват да пръскат дюзите на фаровете.
При задържане на копчето за повече от 3-5 или колко секунди.
Или при 3-4 последователни натискания.
И дали пръска продължително на фаровете или излиза пръсва и се прибира.
Това е с цел да измеря подава ли напрежение на помпата, щото имам съмнение че е изгоряла. Щото при тест с откачени дюзи след няколко опита със задържане и помпане на копчето, пръсна 1 път. После закачих дюзите пак всякакви опити и не ще. После с мултицета не успях да измеря напрежение. А при подаване на напрежение 12в на помпата пак нищо. Ако беше тръгнала помпата, да търся проблем в инсталацията. Ако бях отчел напрежение да сменям помпата. А то нито едното.

Съб Окт 05, 2019 3:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 351
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен пръска при всяко натискане за над 2 секунди , ако са пуснати фаровете . Излиза , пръсва обилно и се прибира (за фейслифт кола ) .
п.с. Ефект от измиването никакъв, само хаби течност и цапа броня, капак и фарове :D

Съб Окт 05, 2019 3:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 5:47 am
Мнения: 398
Местоположение: Троян
Автомобил: subaru forester s-turbo
Телефон: 0888959253
Рейтинг: 220
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На 1 генерация пръска за 2-3 сек и спира , за следващо пръскане трябва второ натискане . Моята помпичка изобщо не работеше . Вътре беше цялата в ръжда от изпуснал О-пръстен . Почистих и смених О-пръстена и вече 3-та год. си е ок.

Съб Окт 05, 2019 4:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 23, 2014 8:13 pm
Мнения: 116
Автомобил: Forester SG 2005
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
peshaka11 написа:
При мен пръска при всяко натискане за над 2 секунди , ако са пуснати фаровете . Излиза , пръсва обилно и се прибира (за фейслифт кола ) .
п.с. Ефект от измиването никакъв, само хаби течност и цапа броня, капак и фарове :D

Да фейслифт е и моята това с фаровете има логика щото защо да фи мие ако не се ползват ще трябва да театвам. Благодаря
 6

Съб Окт 05, 2019 6:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен пък пръска винаги при първо натискане на бутона, без значение за колко време го задържам. После май е на 3-то натискане или задържане.
Пръскат силно за секунда и се прибират. Определено има ефект, особено през зимата.

Съб Окт 05, 2019 8:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 16, 2021 8:11 am
Мнения: 14
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Форестър SG 125к.с.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Някой знае ли дали има разлика в помпичките, които са на казанчето за пръскалките на фаровете. Дали стават за Форестър 2003, фейсовите и тези от първа генерация, че моята протече?

Нед Фев 13, 2022 7:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имат разлика. За фаровете правят по-голямо налягане.
Имам моторче - чисто ново.
Мисля, че ще пасне и при теб. Ако имаш интерес - пиши ми.

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Фев 14, 2022 12:49 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юни 16, 2021 8:11 am
Мнения: 14
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Форестър SG 125к.с.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
tison написа:
Някой знае ли дали има разлика в помпичките, които са на казанчето за пръскалките на фаровете. Дали стават за Форестър 2003, фейсовите и тези от първа генерация, че моята протече?

Да си отговоря на въпроса ако е в полза на някой- от първа и втора са еднакви целите казанчета, а от фейса става помпичката за фаровете след размяна на буксите.

Вто Фев 15, 2022 2:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 12 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор