Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Колега с Форестър 2002 - 2003 в Русе. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Мар 18, 2019 12:42 am
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

има ли колеги от Русе с Форестър 2002 - 2003, които биха отделили 10-15 минути да ме повозят.

Решил съм да си купувам Форестър, но не съм се качвал а повечето са на 300+ километра от тук и са единични бройки, та не ми се бие път без да имам никакви реални впечатления от колата.

Втората мисия е да се зариби и жената, че да ми разреши ROFL В момента търкалям една Хонда от 1995-а и ъпгейда и се струва прекалено малък, като интериор и екстериор :giggle:

Пон Апр 08, 2019 3:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз няма как да помогна с возенето, но може би е добре да уточниш за кой точно Форестър говориш - Форестър 1 или Форестър 2.
Ако не се лъжа 1-цата (SF) се прави до 2002, а 2-като от 2003 -.

(предполагам говориш за модел SG, от 2003-нататък, но все пак ...)

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Пон Апр 08, 2019 3:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Втора генерация почва от 2002г. Имах такъв атмосферка :)

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Пон Апр 08, 2019 4:36 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Мар 18, 2019 12:42 am
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да, може би това с годината не беше най-добрия критерий.

Аз лично харесвам 1 повечени бих си взел него, но интериора/таблото на 2 е малко по-съвременно, което е плюс по точката с жената.

Просто повечето които съм си набелязал са 2002-2003 и затова използвах годината.

Пон Апр 08, 2019 5:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 2:29 pm
Мнения: 50
Местоположение: Русе
Автомобил: Форестър 2.0Х 158 h.p.
Рейтинг: 86
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей колега , мога да ти помогна с возенето , карам фейслифтова 2ка 2006-а атмосферка , ако те устройва кажи .

Пон Апр 08, 2019 6:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега жалко, че сме се разминали, преди 3 седмици бях по северна България, щях да ти дам да я видиш колата и без това й търся нов собственик който да се грижи поне 1/2 на това което аз съм правил за нея. Така или иначе в близките 5 години надали ще има какво да й се прави освен лека козметика по калниците и праговете, хем съм я карал само магистрали и нормални пътища. Когато я купувах дадох малко повечко пари и в процес на експлоатация също ми се наложи да я плащам доста за обслужване, но не съжалявам! Реално на пазара няма еквивалент на толкова здрав автомобил с такава сила и пространство, който да те вози нон стоп 4х4 и да ти харчи 10 газ на 100км. Разбира се всичко си има цена.
За 100х.км за 5 години установих че това е най-надеждния автомобил за парите си, но си иска качествено обслужване и части.
Почнеш ли да пестиш от майстори и части ще ревеш накрая, от личен опит ти го казвам това.
А по отношение на цените - не се надявай за 5 или 6х.лв да си купиш добра кола специално форестър 2.0 125к.с атмосферка. Това са вечни автомобили и не вярвам ако е читава и обслужена колата някой да я подари ей така.
Редовно я изкарвам по чужбина моята и често ме питат колко коня е. Защо? Ми защото върви отлично за 125к.с, та не е за вярване.
Има и нещо друго - с българските горива в някои отношения положението е трагедия. Кола карана 5 години в България може да покаже доста различни стойности в динамиката си спрямо кола карана нон-стоп с добри горива в чужбина. Затова е наистина добре да се насочиш към автомобил който е внесен наскоро, или сам да си внесеш, но задължително да бъде проверен в някой от сервизите/майсторите които са в час с марката.
За монтаж на газ ти препоръчвам едно момче в София, за да не правя публично реклама ако желаеш ми пиши на л.с ще те насоча къде монтирах моя газов инжекцион. Да е живо и здраво момчето, страшно съм доволен. Никой не вярва, че харчи 10 газ натоварена и със 120-130км/ч по магистралите.
Да не пиша какви преходи съм правил по 30+ часа. Това е ЖЕЛЕЗЕН автомобил.
Колкото до жена ти - не я мисли. Моята не ми даде да си продам колата преди 3 години за много добра оферта, защото видя каква сила е това субару и колко е надеждна, в същото време - 10 газ на 100км.
За съжаление при по-новите субару нещо рязко им падна качеството, та се чудя аз лично какво ще си взема. И при положение, че имам обслужена кола готова за още едни 100х.км съм доста раздвоен относно продажбата.
Като минус мога да кажа, че не е градски автомобил, не е маневрена като старата ми 124ка, но на сняг обикновено почужбина свиря и светя на снегорините да не ми пречат. Ей това е истинския кеф, да минеш някой с кола за 200 бона и да му се смееш как се мъчи да държи пътя с 40-50км/ч хаха :cool: :beer: Последния ми спомен беше в Сърбия аз си карам със 130 км/ч на магистрала дето още не беше изчистена, а в колата както се хилеха колегите и си приказваха по едно време гледам всичко живо спи и хърка ROFL
От друга страна и ти си прав - вътре колата е спартанска, пестено е от материали, ама няма пълно щастие. Аз затова викам да си взема нещо по луксозно и съвременно, ама още го мисля...Пазарът е пренаситен с лъскави бангии, но някак си имам чувството, че ще съжалявам ако си продам субаруто. Хем не ми е много на сърце тази кола, защото си е работен автомобил, няма представителност, няма комфорта на мерцедеса ми, но пък стигаш за където си тръгнал и то доста икономично. Пак казвам пълно щастие няма и ако си мислиш, че ще можеш да си одисаш за всичко - не се заблуждавай. Винаги едното е за сметка на другото...
Успех и да се похвалиш!
:beer:
 15

Чет Май 02, 2019 10:29 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор