Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
 Проблем командване ел. стъкла 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 24, 2008 10:34 am
Мнения: 136
Местоположение: София
Skype: milenski_bg
Автомобил: Subaru Outback 2012 3.6R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Още от преди зимата започна да ми прави впечатление, че шофьорския прозорец не сработва всеки път при натискане на бутона а има определено закъснение. Случваше ми се и при затваряне и даже се замислях дали някой ден няма да остане отворен... Ами миналата неделя нещо взе да понамирисва на изгоряло както се движех и дори видях тънка струйка дим. Спрях проверих - всички 3 прозорци се отварят и затварят но шофьорския наникъде. Разглобих копчетата и извадих командното блокче отдолу. Мирише яко на изгоряло разбира се, но за сметка на това няма разглабяне :( Купих си друго панелче, но при пробата с него шофьорския отново не сработва а задния десен работи само за отваряне, въпреки че като го цъкна в другата посока се чува леко цък - но нищо не се случва. Дали има нужда да се обучава? Нещо което почти не бих повярвал за 16 годишна кола...
Като си сложа стария с изпечения бутон и 3-те си работят нормално. Дали има как да си изтествам самата машинка вътре във вратата? Или да изровя това:
http://opposedforces.com/parts/forester ... equipment/
Въпреки че като го гледам пък на него съвсем няма как да му въздействам...

Благодаря на отзовалите се :)

_________________
Subaru Legacy 2,2GX BG7 1996 MT; Forester 2.0 2004 MT RHD; Outback 2012 3.6R

Пет Апр 12, 2019 11:14 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не съм се сблъсквал чак с такава драма, но ми отказа управлението на предно ляво стъкло и на мен един път - свалих т.нар блок модул от предната врата и го напръсках с контактен спрей и се оправи.
За да не работи и втория блок който си купил, явно има някъде окъсяване - потърси читав електричар да ти провери кабелите.

Пет Апр 12, 2019 3:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 24, 2008 10:34 am
Мнения: 136
Местоположение: София
Skype: milenski_bg
Автомобил: Subaru Outback 2012 3.6R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ще се ръчка явно :)

Благодаря ти

Поздрави,

_________________
Subaru Legacy 2,2GX BG7 1996 MT; Forester 2.0 2004 MT RHD; Outback 2012 3.6R

Пет Апр 12, 2019 4:25 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 4:26 pm
Мнения: 94
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 2006г.
Телефон: 0885868444
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей, и аз имах подобна ситуация преди време:
Бутонът за предно ляво стъкло ми задържаше (той и все още си задържа, сам го повредих като отварях блока за управление веднъж) - т.е. като го бутна силно нагоре за автоматично затваряне на прозореца, остава включен и продължава да се подава ток към моторчето на стъклото. То си има защита и след време тя го изключва. При следващ опит да отворя прозореца трябва време и няколко натискания за да сработи. Така се стигна до момента с миризмата (мирише много гадно) на изгоряло и прозорецът спря да работи. Явно при поредното задържане на бутона, защитата не е сработила и моторчето изгоря. Купих си от автоморгата и го смених - има клипчета как става - и вече няма проблем. Сега винаги внимавам като затварям прозореца да натисна леко надолу бутона (чува се леко цъкване на релето) и така знам, че не мъча моторчето.

Нед Апр 14, 2019 10:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 24, 2008 10:34 am
Мнения: 136
Местоположение: София
Skype: milenski_bg
Автомобил: Subaru Outback 2012 3.6R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да си призная и аз чувах разни съмнителни цъкания. И сега като гледам старото ми управление бутона е яко нагорял и като го бутна вътре с нещо тънко не се връща както останалите 3. Пак като си успял да го разглобиш.... мен ми се стори че трябва да се счупи за да се случи. Но явно ще търся машинка и аз за да реша проблема.

Благодаря :)

_________________
Subaru Legacy 2,2GX BG7 1996 MT; Forester 2.0 2004 MT RHD; Outback 2012 3.6R

Пон Апр 15, 2019 12:10 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз имам такива "цъкания" след затваряне на прозореца,които не спират докато леко отново не натисна бутона.Забавянето при отваряне също го имам когато натисна бутона за да отворя прозореца.При мен има и още нещо:когато натисна бутона за сваляне на стъклото,стъклото тръгва надолу,пускам бутона,но то продължава да слиза надолу до второ натискане и тогава спира.При останалите 3 стъкла този проблем го нямам.
Искам да уточня ,че моето го купих чисто ново преди 3 години,когато купих автомобила.Донесоха ми го от Щатите един приятел,струваше 90 лв по тогавашният курс,а тук ми поискаха 200 лв.

Вто Апр 16, 2019 8:06 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 4:26 pm
Мнения: 94
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 2006г.
Телефон: 0885868444
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Само шофьорското съкло има функция за автоматично сваляне/вдигане. Останалите нямат. Така че това, което описваш не е проблем, а е "екстра", когато всичко е здраво и функционира правилно, разбира се.

Вто Апр 16, 2019 4:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 24, 2008 10:34 am
Мнения: 136
Местоположение: София
Skype: milenski_bg
Автомобил: Subaru Outback 2012 3.6R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мдааа. В крайна сметка се оказа моторчето на прозореца. Дори и моите команди са си здрави. Като махнах кората на вратата и без да махам дори найлона се разнесе от онази воня... Гледах разни клипчета в YouTube как се сменя и си е голямо ровене... Това което ми направи впечатление е че може да се вземе само самата ел. част, която да подмени изгорялата. Въпроса ми е дали може да се бръкне до там и да се извади само ел.частта без да се вадят и останалите железа свързани с откачането им изпод стъклото, или всичко трябва да се извади докрай?

Сърдечно благодаря на всички отзовали се :)

Поздрави,

_________________
Subaru Legacy 2,2GX BG7 1996 MT; Forester 2.0 2004 MT RHD; Outback 2012 3.6R

Чет Апр 18, 2019 12:13 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 4:26 pm
Мнения: 94
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 2006г.
Телефон: 0885868444
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Може. Аз си го смених сам пред блока. Руснакът показва как става https://www.youtube.com/watch?v=pHHlEd8MKSI
Има някой тънки момемти, които ги е обяснил.

Чет Апр 18, 2019 9:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 9:50 pm
Мнения: 65
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0 XT, 2005, AT
Телефон: +359 88 522 4129
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колега, а от къде си взе въпросното моторче? Ново или втора употреба?
Също така дали ще е съвместимо, ако е свалено то Фори 1?

поздрави, Весо

_________________
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing!

Чет Апр 18, 2019 10:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2017 10:27 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
Автомобил: 03XTMT
Рейтинг: 62
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Kasabov написа:
Колега, а от къде си взе въпросното моторче? Ново или втора употреба?
Също така дали ще е съвместимо, ако е свалено то Фори 1?

поздрави, Весо

В предните врати моторчетата от фори 1 директно стават на фори 2, само трябва да се удължат проводниците. Конекторът е същият. :good:

Пет Апр 19, 2019 7:39 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 4:26 pm
Мнения: 94
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 2006г.
Телефон: 0885868444
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз си го взех от автоморга, ново ще е по-скъпо от цяла врата :).
Не мога да кажа дали от Фори1 става на Фори2, но щом колегата преди мен го казва, значи става.
За смяната видя - махаш кората и с къс накрайник на тресчотката и напипване на винтовете се получава.

Пет Апр 19, 2019 10:03 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 03, 2019 12:34 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
След като смениш моторчето задължително провери дали ти спира напрежението в крайните позиции на стъклото. При мен не изключваше при затваряне,поради което ми стопи четкодържателя на моторчето. Симптомите бяха същите. Забавено сработване на ел. стъклото,щракания от управляващия блок и впоследствие пълен отказ и аромат на изгорели кабели. Бутона за шофьорското стъкло има 2 пружинки със съчми. Леглото на едната съчма беше отчупено. Премахнах едната съчма (не помня коя точно) и сега работи без проблеми вече 10-на месеца.

Нед Апр 21, 2019 11:01 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 24, 2008 10:34 am
Мнения: 136
Местоположение: София
Skype: milenski_bg
Автомобил: Subaru Outback 2012 3.6R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет на всички отзовали се и ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ :)
Да моторче от автоморга. Цените са около 100 лева (+/-20 лв) Слава богу работещо. Малко ми беше драматично свалянето на старото, защото единия от болтовете запече и.....трябваше разпробиване в крайна сметка. Старото като го извадих беше доста клеясало по зъбното колелце и затова "новото" го гресирах обилно. Дори и зъбните части, които вървят по него по цялата им дължина. Както разбира се и рейките вътре във вратата по които вървят водачите.
А всъщност как се разбира че не спира когато стигне крайно долно/горно положение? Не го чувам да се мъчи да жужи още и си мисля че всичко е наред, но дали наистина е така? Както се оказа останах и с резервен комплект бутони, на които май не сработва вдигането на заден ляв прозорец по някаква причина. На моите си копчето на шофьорския ми се струва една идея по-хлабаво та не знам дали да очаквам отновно проблеми в тази насока....

Поздрави,

_________________
Subaru Legacy 2,2GX BG7 1996 MT; Forester 2.0 2004 MT RHD; Outback 2012 3.6R

Пон Апр 29, 2019 10:35 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Фев 03, 2019 12:34 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
При изключване на авто режима се чува леко щракане от панела. Препоръчвам ти все пак да замериш дали спира напрежението към буксата за моторчето.

Съб Май 04, 2019 11:14 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор