Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Централно заключване актуатор моторче 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 6:37 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Интересуват ме размери или точен модел на моторчето за централното заключване на Forester SG 2003-2005. Искам предварително да си намеря и тогава да отворя капсулования елемент. В друга тема видях Mabuchi FC-280, но са доста варианти. Прилагам снимка от интернет и някои модели за ориентир. Един дори има и оразмерена червячна предавка.

Mabuchi 3V~24V 334-line
Mabuchi FC-280PC-22125
Mabuchi FC-280SC-14260

Прикачени файлове:
actuator FC-280.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Апр 15, 2019 2:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 10, 2008 5:14 pm
Мнения: 112
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0 TD 2011
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Привет колега,

не знам дали може да си смениш само моторчето и/или пластмасите наоколо (разбирай да може да ги поръчаш отделно).

Аз имах подобен проблем и си смених целия механизъм на заключването на вратата (актуатора заедно със жилата).

[Edit] Да се самокоригирам: явно в ebay всичко може да се намери :). Но може би освен моторчето ще е хубаво да си подготвен и с пластмасовите елементи.

Поздрави.

Вто Апр 16, 2019 8:02 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 6:37 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
wesel написа:
Привет колега,

не знам дали може да си смениш само моторчето и/или пластмасите наоколо (разбирай да може да ги поръчаш отделно).

Аз имах подобен проблем и си смених целия механизъм на заключването на вратата (актуатора заедно със жилата).

[Edit] Да се самокоригирам: явно в ebay всичко може да се намери :). Но може би освен моторчето ще е хубаво да си подготвен и с пластмасовите елементи.

Поздрави.


Благодаря, колега. Подготвен съм. Ако пазиш старото и е от SG, моля за размерите или модел на моторчето.

Вто Апр 16, 2019 8:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 10:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2.0-137hp
Телефон: 0887232884
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравей колега какъв е точно проблема с тоя механизъм не отключва и заключва ли? Ако е това 100% е моторчето механиката е яка на изрод принципно.
Имах същият проблем с моето легаси и си купих от алиекспрес 4 моторчета за около 30 лв но бяха с кръгла ос но тези които са за машинките ни се водят: D Shaft с полу кръгла ос в формата на D. Но са по скъпи и то не малко та за това с една пиличка си изпилих осите и всичко е ОК само дето са китайски и трябва да се смени + и - на буксата но аз просто срязах кабелите и ги вързах на обратно и вече няма проблеми с централното близо 3 години. Ето линк мисля че това ще ти свърши работа ако оста ти е 20мм.
https://www.aliexpress.com/i/3296467868 ... 23d9dztS35
Поздрави :hello:

Сря Апр 17, 2019 6:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 6:37 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
BadMad написа:
Здравей колега какъв е точно проблема с тоя механизъм не отключва и заключва ли? Ако е това 100% е моторчето механиката е яка на изрод принципно.
Имах същият проблем с моето легаси и си купих от алиекспрес 4 моторчета за около 30 лв но бяха с кръгла ос но тези които са за машинките ни се водят: D Shaft с полу кръгла ос в формата на D. Но са по скъпи и то не малко та за това с една пиличка си изпилих осите и всичко е ОК само дето са китайски и трябва да се смени + и - на буксата но аз просто срязах кабелите и ги вързах на обратно и вече няма проблеми с централното близо 3 години. Ето линк мисля че това ще ти свърши работа ако оста ти е 20мм.
https://www.aliexpress.com/i/3296467868 ... 23d9dztS35
Поздрави :hello:


Поръчах такова:
https://www.ebay.com/itm/For-Lexus-Toyo ... 2749.l2649

Като му дойде времето, ще пиша за резултата.

Пон Апр 22, 2019 1:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



Търсене:
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор