Отговори на тема
 Шум от скоростна кутия при подаване на газ 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Апр 29, 2019 10:42 am
Постове: 3
Автомобил: Forester 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, нов съм и от скоро имам Форестър 2003, забелязах че когато включа на скорост и подам газ започва да се чува шум, има го на всички скорости като румолене на лагер е, на свободна и при натиснат съединител го няма, четох за лагера на първичния вал и за това амбреажа и немога да взема решение кой от двата е или е друго, уточнявам че шума се чува само когато автомобила набира скорост махна ли си кракът от педала дори и оборотите да са високи утихва значително. Ще се радвам ако ми помогнете.

Пон Апр 29, 2019 2:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 09, 2010 10:54 am
Постове: 193
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT 2006
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може да е лагер на опашката на кутията и ако е той,то трябва да се провери блокажа(виско муфата)на централния диференциял-сега е нормално да е заминал без да е хванат овреме поради
ниското сцепление през зимата.

_________________
Forester 2.5 XT MY06

Пон Апр 29, 2019 3:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 29, 2019 10:42 am
Постове: 3
Автомобил: Forester 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за бързия отговор, за този лагер не ми идваше на ум, вискомуфата работи нормално няма треперене по автомобила, пробвах и в завой и на осмица

Пон Апр 29, 2019 5:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 29, 2019 10:42 am
Постове: 3
Автомобил: Forester 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Искам да попитам, някой сменял ли е лагер на първичния вал има ли някакви тънкости, при отварянето на кутията и избиването на стария и набирането на новия лагер?

Чет Май 16, 2019 8:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор