Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:21 pm



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Височина на теглич Forester SG (2003) 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Май 02, 2018 9:38 pm
Мнения: 6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Имам въпрос към колегите с Forester втора генерация, без повдигания на задната част на колата, които имат тегличи. Какво е разстоянието между земята и центъра на топката на теглича при вас?
На моя Forester SG (2003-та год.) инсталирах нов полски теглич и гореспоменатото разстояние е между 37 и 39 см в зависимост от наклона на терена и без товар в колата. Разбрах, че в ЕС стандарта е между 35 и 42 см при натоварен автомобил.
Чудя се в моята кола ли има проблем, да речем задните пружини, или просто при форестърите това си е "стандартното" разстояние? Гледайки с окомера задната част на автомобила ми, няма провисване, но разбира се това е много субективна мярка.
Мерих тази височина при други автомобили, и при всички които видях беше над 40 см.

Благодаря за отделеното време!

Чет Юли 04, 2019 3:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен е 42см до центъра на топката.

Чет Юли 04, 2019 3:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Изображение

По горе-описания начин можеш да разбереш дали имаш провисване на задницата.
В твоя случай ти имаш вече сложен теглич като не знам колко кг. е и какво влияние (в мм) ще окаже, но горе-долу...

Конкретно за въпроса на колко см. стои топката на теглича (при стокова височина на колата) не мога да помогна. :lipseal:

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Чет Юли 04, 2019 3:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 02, 2018 9:38 pm
Мнения: 6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
GeorgiIv написа:
Изображение

По горе-описания начин можеш да разбереш дали имаш провисване на задницата.
В твоя случай ти имаш вече сложен теглич като не знам колко кг. е и какво влияние (в мм) ще окаже, но горе-долу...

Конкретно за въпроса на колко см. стои топката на теглича (при стокова височина на колата) не мога да помогна. :lipseal:


Благодаря за графиката. Не съм убеден, че я разбирам правилно. Отпред би трябвало да е 437 мм от центъра на гумата до ъгъла на калника, а отзад 440 мм?

Благодаря, peshaka11 :beer:

Нещо което забравих да спомена, имам газова бутилка. Разстоянието земя-теглич измерих при пълна такава + половин резервоар бензин.

Чет Юли 04, 2019 4:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: didoroki, TRAKA71 и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор