Отговори на тема
 Проблем с клаксона 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Юли 16, 2019 12:29 pm
Постове: 13
Местоположение: София
Автомобил: Субару Форестър 2.0 3 генерация
Телефон: 888941793
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте , имам много дразнещ проблем с клаксона. При покупката на колата не установих този проблем и след като отворих капака на бушоните да проверя какво се случва , видях липсващ бушон. Поставих 15А бушон и клаксона засвири постоянно . Тествах релето със съседното такова - работи, откачах и закачах последователно двата клаксона- работят, не са забили. Та сега не знам къде да търся проблема. Ако някой може да помага. Колата е Фори , трета генерация

Пет Фев 28, 2020 11:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Постове: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Eivann написа:
Здравейте , имам много дразнещ проблем с клаксона. При покупката на колата не установих този проблем и след като отворих капака на бушоните да проверя какво се случва , видях липсващ бушон. Поставих 15А бушон и клаксона засвири постоянно . Тествах релето със съседното такова - работи, откачах и закачах последователно двата клаксона- работят, не са забили. Та сега не знам къде да търся проблема. Ако някой може да помага. Колата е Фори , трета генерация



Май ще трябва да ходиш до сервиз. В кой град си? Погледни секцията с бели сервизи.

Пет Фев 28, 2020 11:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 18, 2018 4:42 pm
Постове: 290
Местоположение: София
Автомобил: FORESTER SH 2.0 D
Телефон: нула893/624083
Рейтинг: 275
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей, колега.
Щом релето не е залепнало, виж какво е положението във волана, HORN SWITCH и ROLL CONNECTOR от приложената схема. Предполагам, че суич-а е блокирал... Само внимателно с air bag-a...

Прикачени файлове:
wi-20045e.pdf


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Фев 28, 2020 9:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 16, 2019 12:29 pm
Постове: 13
Местоположение: София
Автомобил: Субару Форестър 2.0 3 генерация
Телефон: 888941793
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
dendim написа:
Здравей, колега.
Щом релето не е залепнало, виж какво е положението във волана, HORN SWITCH и ROLL CONNECTOR от приложената схема. Предполагам, че суич-а е блокирал... Само внимателно с air bag-a...

Прикачени файлове:
wi-20045e.pdf

Добре, обаче след каро свалих айрбега , се появиха само 2 кабела-единия е за айрбега , а другия сив на цвят е може би само маса.....


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Мар 04, 2020 7:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 18, 2018 4:42 pm
Постове: 290
Местоположение: София
Автомобил: FORESTER SH 2.0 D
Телефон: нула893/624083
Рейтинг: 275
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ключът от бараката май се крие в горното ляво винтче на втората снимка. Има една пласмасова изолационна подложка под него, която изглежда счупена и винтчето стои накриво и опира в металната U-образна част отдолу. За пояснение на схемата, суич-а във волана прекъсва масата, а не плюса!

Изпратено от моят ASUS_Z00AD с помощта на Tapatalk
 45

Сря Мар 04, 2020 10:44 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 16, 2019 12:29 pm
Постове: 13
Местоположение: София
Автомобил: Субару Форестър 2.0 3 генерация
Телефон: 888941793
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
dendim написа:
Ключът от бараката май се крие в горното ляво винтче на втората снимка. Има една пласмасова изолационна подложка под него, която изглежда счупена и винтчето стои накриво и опира в металната U-образна част отдолу. За пояснение на схемата, суич-а във волана прекъсва масата, а не плюса!

Изпратено от моят ASUS_Z00AD с помощта на Tapatalk


Дори са двете :lipseal: . От къде мога да купя за да ги сменя ?
Или да опитам да изолирам главите на болтовете някак?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Мар 05, 2020 1:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 16, 2019 12:29 pm
Постове: 13
Местоположение: София
Автомобил: Субару Форестър 2.0 3 генерация
Телефон: 888941793
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Eivann написа:
dendim написа:
Ключът от бараката май се крие в горното ляво винтче на втората снимка. Има една пласмасова изолационна подложка под него, която изглежда счупена и винтчето стои накриво и опира в металната U-образна част отдолу. За пояснение на схемата, суич-а във волана прекъсва масата, а не плюса!

Изпратено от моят ASUS_Z00AD с помощта на Tapatalk


Дори са двете :lipseal: . От къде мога да купя за да ги сменя ?
Или да опитам да изолирам главите на болтовете някак?



Подложих пластмасови шайби , закачих айрбега (малко по-трудничко от предишния път), сложих предпазителя, сложих минуса на акумулатора и ооооооо чудо , вече не се чува постоянно “забилия” клаксон ! :cool:
Благодаря много колега dendim за съветите :bow:
Бирата е от мен , адрес на лично моля те !


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 15

Чет Мар 05, 2020 3:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 18, 2018 4:42 pm
Постове: 290
Местоположение: София
Автомобил: FORESTER SH 2.0 D
Телефон: нула893/624083
Рейтинг: 275
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Е, радвам се, че съм помогнал на колега, нали за това е форума! :)
На снимката не се виждаше дясното болтче, но добре е, че ти си го видял!
Вероятно от някоя субару морга ще може да намериш, но също така вероятно ще се наложи да вземеш цял волан, едва ли ще ти даде някой само тези подложки. Но добре си се сетил за пластмасови шайби, щом вършат работа. Всъщност при Дарин в Люлин съм виждал такива волани, даже мислих миналата година да си взема един с аудио бутони от ляво за присаждане на моето субару, но... засега нямам време за подобни занимавки...
Относно бирата, не е зле да направим някоя неформална срещичка, най-малкото да се запознаем, да си полафим за любимите автомобили и да пийнем по някоя бирчка... който е без кола, разбира се! :beer:

Чет Мар 05, 2020 8:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 16, 2019 12:29 pm
Постове: 13
Местоположение: София
Автомобил: Субару Форестър 2.0 3 генерация
Телефон: 888941793
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
dendim написа:
Е, радвам се, че съм помогнал на колега, нали за това е форума! :)
На снимката не се виждаше дясното болтче, но добре е, че ти си го видял!
Вероятно от някоя субару морга ще може да намериш, но също така вероятно ще се наложи да вземеш цял волан, едва ли ще ти даде някой само тези подложки. Но добре си се сетил за пластмасови шайби, щом вършат работа. Всъщност при Дарин в Люлин съм виждал такива волани, даже мислих миналата година да си взема един с аудио бутони от ляво за присаждане на моето субару, но... засега нямам време за подобни занимавки...
Относно бирата, не е зле да направим някоя неформална срещичка, най-малкото да се запознаем, да си полафим за любимите автомобили и да пийнем по някоя бирчка... който е без кола, разбира се! :beer:



Няма проблем , навит съм за среща ! Живея в София , който иска може да се присъедини :beer:

Съб Мар 07, 2020 9:55 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор