Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Моля за помощ и съвет. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Ное 15, 2018 1:02 pm
Мнения: 1
Skype: georgiewbg
Автомобил: Subaru Forester
Телефон: 0884530777
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги!

Вчера дадох колата си на една позната и тя успя много качествено да катастрофира.

След няколко завъртания е обарла 3 бордюра и накрая се е спряла в мантинелата.

Колата е изклчително здрава, но това няма смисъл да го казвам на хора които карат Субару, въпреки това е помляла и четирите джанти. Предните носачи, заден амортисьор, заден носач.

За сега видимите проблеми са това. Днес майстора ще направи основен оглед и ще ме известити за точните щети, на със сигурност ще търся данти те са тотал щета.
Имам още 2 коли и моите приятели ми казват да не се занимавам да правя тази защото другите са ми по - нови, но аз си я обичам тази кола и за мен парите хвърлени по нея нямат значение.

Моля за помощ относто части по ходова част и джанти. За цени пазарлъци няма да правя.

Модела е Subaru Forester I 2.0 S -Turbo (170 Hp) 2002 - фейслифт. Колата е модифицирана на 280 коня.

Благодаря ви.

Пет Мар 27, 2020 8:30 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет Колега!

Добре дошъл във форума на Субару!
Съжелявам за случката - на всеки може да се случи и никой не е застрахован от подобен род инциденти. Дано да нямате проблем със застрахователите.

На въпроса - в този форум има доста информация - необходимо е само малко да положите усилия.
За новодошлите има специален раздел, който можете да намерите на този линк.

В същия този линк малко по-надолу ще видите кои са изпитаните доставчици на части за Subaru.

Във всички случай преди да попитате се постарайте да потърсите необходимата информация с помощта на функцията търсене.

Успех с намирането и ремонтирането.

Поздрави

Пет Мар 27, 2020 11:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 351
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Моята като я купувах беше прескачала бордюри със задницата , щетите :
- видимо , едната гума беше отворила кемър доста, одрана джанта и единия амортисьор омаслил
- невидимите , и двата задни шенкела криви , заден амортисьор крив + смяна на задните щанги.
И както по оглед щетите не бяха големи , така отиде около 1500лв :D

Пет Мар 27, 2020 11:42 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Към автора на темата,
Колега, това с криви носачи ми е странно. Носачите са много по-здрави от мостовете и при удар там (ушите на мостовете) мърда геометрията. Може би е добра идея да провериш разстоянията в сервиз. От секцията със сервизните ръководства можеш да свалиш реперните точки с допустимите размери. Това преди да купуваш други части ще даде насока кое да се сменя.
Успех

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Мар 27, 2020 9:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор