Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:03 am



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Моля за помощ и съвет. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Ное 15, 2018 1:02 pm
Мнения: 1
Skype: georgiewbg
Автомобил: Subaru Forester
Телефон: 0884530777
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги!

Вчера дадох колата си на една позната и тя успя много качествено да катастрофира.

След няколко завъртания е обарла 3 бордюра и накрая се е спряла в мантинелата.

Колата е изклчително здрава, но това няма смисъл да го казвам на хора които карат Субару, въпреки това е помляла и четирите джанти. Предните носачи, заден амортисьор, заден носач.

За сега видимите проблеми са това. Днес майстора ще направи основен оглед и ще ме известити за точните щети, на със сигурност ще търся данти те са тотал щета.
Имам още 2 коли и моите приятели ми казват да не се занимавам да правя тази защото другите са ми по - нови, но аз си я обичам тази кола и за мен парите хвърлени по нея нямат значение.

Моля за помощ относто части по ходова част и джанти. За цени пазарлъци няма да правя.

Модела е Subaru Forester I 2.0 S -Turbo (170 Hp) 2002 - фейслифт. Колата е модифицирана на 280 коня.

Благодаря ви.

Пет Мар 27, 2020 8:30 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет Колега!

Добре дошъл във форума на Субару!
Съжелявам за случката - на всеки може да се случи и никой не е застрахован от подобен род инциденти. Дано да нямате проблем със застрахователите.

На въпроса - в този форум има доста информация - необходимо е само малко да положите усилия.
За новодошлите има специален раздел, който можете да намерите на този линк.

В същия този линк малко по-надолу ще видите кои са изпитаните доставчици на части за Subaru.

Във всички случай преди да попитате се постарайте да потърсите необходимата информация с помощта на функцията търсене.

Успех с намирането и ремонтирането.

Поздрави

Пет Мар 27, 2020 11:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Моята като я купувах беше прескачала бордюри със задницата , щетите :
- видимо , едната гума беше отворила кемър доста, одрана джанта и единия амортисьор омаслил
- невидимите , и двата задни шенкела криви , заден амортисьор крив + смяна на задните щанги.
И както по оглед щетите не бяха големи , така отиде около 1500лв :D

Пет Мар 27, 2020 11:42 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Към автора на темата,
Колега, това с криви носачи ми е странно. Носачите са много по-здрави от мостовете и при удар там (ушите на мостовете) мърда геометрията. Може би е добра идея да провериш разстоянията в сервиз. От секцията със сервизните ръководства можеш да свалиш реперните точки с допустимите размери. Това преди да купуваш други части ще даде насока кое да се сменя.
Успех

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Мар 27, 2020 9:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор