Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Странно менене на оборотите и подаване на газ, Форестър 2009 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Фев 02, 2018 8:38 pm
Мнения: 4
Автомобил: Subaru wanna be
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте!

От много години исках Субару и най-накрая се сдобих с Форестър 2009, X Premium (340K км, автоматик, 2.5 без газ, американка).
Колата напълно оправдава очакванията ми и съм супер доволен от нея! С изключение на един странен проблем...

От време на време, да кажем 1 път в седмицата, не пали от ряз (иначе си пали съвсем нормално през другото време) и след това работи отвратително. Спирайки на светофар, оборотите падат много ниско за малко, тресе и дори изключва дневните светлини и след 2-3 сеунди се оправя. По-дразнещото обаче е, че променя и подаването на газ. Не можеш да подадеш плавно газ на тръгване, а все едно липсват първите 20% от хода на педала и изведнъж подава газ на 20тия % (ориентировачно говоря). Много е гадно, на кръстовищата все се изстрелвам :D
Като разкача акумулатора и след това нищо й няма, до след 3-4-5 дни когато й скимне.

Разхода на гориво е нормален, сменил съм - свещи, кабели, акумулатор, алтернатор, масло и филтър, въздушен филтър и съм измил mass air flow сензора с течност за такъв.
Лампата на двигателя не свети, грешки не показва в компа. Единственото, което предстои да правя е смяна на предния катализатор. Но нещо не ми се връзва да е от него, супер нерегулярно се появява този проблем.

Ще черпя бира, картофи и дезинфектант за ръце :D ако дадете акъл и се отърва от проблема.

Благодаря и много безпроблемни километри! :)

Чет Мар 11, 2021 5:22 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор