Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:56 pm



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Странно менене на оборотите и подаване на газ, Форестър 2009 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Фев 02, 2018 8:38 pm
Мнения: 4
Автомобил: Subaru wanna be
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте!

От много години исках Субару и най-накрая се сдобих с Форестър 2009, X Premium (340K км, автоматик, 2.5 без газ, американка).
Колата напълно оправдава очакванията ми и съм супер доволен от нея! С изключение на един странен проблем...

От време на време, да кажем 1 път в седмицата, не пали от ряз (иначе си пали съвсем нормално през другото време) и след това работи отвратително. Спирайки на светофар, оборотите падат много ниско за малко, тресе и дори изключва дневните светлини и след 2-3 сеунди се оправя. По-дразнещото обаче е, че променя и подаването на газ. Не можеш да подадеш плавно газ на тръгване, а все едно липсват първите 20% от хода на педала и изведнъж подава газ на 20тия % (ориентировачно говоря). Много е гадно, на кръстовищата все се изстрелвам :D
Като разкача акумулатора и след това нищо й няма, до след 3-4-5 дни когато й скимне.

Разхода на гориво е нормален, сменил съм - свещи, кабели, акумулатор, алтернатор, масло и филтър, въздушен филтър и съм измил mass air flow сензора с течност за такъв.
Лампата на двигателя не свети, грешки не показва в компа. Единственото, което предстои да правя е смяна на предния катализатор. Но нещо не ми се връзва да е от него, супер нерегулярно се появява този проблем.

Ще черпя бира, картофи и дезинфектант за ръце :D ако дадете акъл и се отърва от проблема.

Благодаря и много безпроблемни километри! :)

Чет Мар 11, 2021 5:22 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор