Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
 Датчик входящ въздух IAT 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Мар 27, 2021 8:43 am
Мнения: 2
Автомобил: Forester S Turbo
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
Търсих из форума, но не открих отговор на моят въпрос, та.
От скоро притежавам Субару Форестър 2.0 т 170кс автомат. Колата вървеше след 3к оборота, но когато изпише богата смес и колата полудяваше, но пък мудна някои пъти и в тези обороти, когато й дадеш "кик даун" се чуди дали да свали предавка надолу, погледнах на диагностика изписва -40 градуса температура на входящ въздух, като карам колата й подавам газ разлика няма в тази стойност. Като се запали колата си мирише прилично на изгорели газове. Разрових се, на този ДВГ датчика му е на дебитомера, взех нов дебитомер, закачих го, колата тръгна, но не я бях включвал на диагностика, реших да я прегледам и пак -40 изписва, но този път още в ниските изписва "богата" смес и колата си тръгва доста по добре. Преди да сменя дебитомера записваше грешка 32, смених ламбда, пак я записваше, когато карам с 3к оборота по магистрала ми светва чек, смачквам колата и чека изгасва, даже я четях, когато ми светна на магистралата, пак 32 грешка с новата сонда. След това смених дебитомера и записани/исторически грешки нямам за ламбда. Сега има други 23 грешка на дебитомера невалиден сигнал и 12 грешка на стартера.

На газ разхода ми е 13.5 извънградско, 20 градско. Мисля, че е нормално за този модел автомобил, но нека по запозналите да ме светнат. :)

Въпросът ми е: Диагностиката ли не ми чете правилно ECU-то на колата, неправилен дебитомер като марка ли е проблема (Autolog), или някое кабелче?

Благодаря на отзовалите се!

Съб Мар 27, 2021 9:01 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега,

Можеш още доста части да смениш и резултата пак да е същия, но пък ако ти е интересно тогава е ок.
За препоръчване е да посетиш някой специализиран Субару сервиз - за тази цел можеш да погледнеш в темата за "Бели сервизи"

Успех

Съб Мар 27, 2021 11:16 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор