Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:26 pm



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Forester ++ 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Май 29, 2021 11:57 pm
Мнения: 3
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте,
пиша за първи път във форума, досега бях само читател.
Искам да благодаря на всички, които са дали тук безценни съвети при избор на нов Форестър, но най-вече на тези, които споделиха опита си от взаимоотношенията си с бат Буби.
Всъщност от доста години се оглеждам за читав сравнително проходим автомобил за да заменя старата си кола, но нито примамливите евтини 3-4 годишни канадки по автокъшите, нито по-достъпните нови SUV-ове на нашия пазар не можаха да ме грабнат. Първите, защото е ясно какви коли могат да стигнат на тази цена на противоположното полукълбо, вторите поради купищата компромиси с качествата и моделите за парите си. Така в годините желанието ми се избистри за Субару и конкретно за Форестър, а надеждата ми беше да намеря някой приятел/добър познат, който да може да ми избере/намери/внесе читава кола от някъде. Отказаха ми - един защото знаеше какво внася брат му, друг защото беше честен да ми каже че той с такъв риск при това за малко по-нова кола не би се заел и така останах пак в лутане. И така след ровене в този форум срещнах много пъти похвали и подхвърляния че има човек (бат Буби), който може да свърши точно това, което аз исках. В резултат - месец по-късно съм радостен собственик на фейслифтнатия Forester IV. Изключително запазен автомобил дори и за 65-те си хил. км. Обикновено споменаването за бивш собственик пенсионер(ка), който си е пазил колата и я е карал много малко си е виц, но в случая бат Буби стигна до бившия (единствен) собственик, и истината беше точно такава. И тя се потвърди и от информацията на представителството-продавач, чийто дългогодишен клиент си продава чрез тях неизползваемата от него кола, и също от вида на колата, която се усеща почти като нова. Не споменавам, че километрите, сервизната история, качеството на поддръжката - всичко е както на човек би му се искало като си купува втора ръка кола. И колата наистина радва.
Но ще ви кажа, че аз лично бях повече впечатлен от нещо друго. Видях как се прави бизнес, точно по начина, по който много ми се е искало да го видя, но и в най-добрите примери почти винаги е имало по някой компромис. Не си представях, че ще мога да се доверя и да пратя пари на напълно непознат човек и да очаквам, че той ще защитава изцяло моя интерес при пълна прозрачност на процеса, на неговия комисион и ангажименти, че ще държи на думата си точно както сме чували в едни по-скоро исторически разказчета от възрожденско време. Аз имах чувството, че съм единствения и най-важен клиент за този човек и той се раздава за мен, а при минимално неудовлетворение от негова страна за нещо, което би могло да е недостатък или проблем по колата - той го приспада като разход/цена от своя комисион. Пък неговият съработник (да ползват тази хубава нашенска думичка) - човекът с теста на място и транспорта до бг Ванко е съшият образ: пътува човекът над 100км да ми добави само втори комплект джанти, спазарява, купува и веднага се връща в работата си и ми проверява на стенд джантите (в неделя!), вижда че едната е крива и прави втори курс за да ги върне на продавачите (иска съдействие и от полицията за цялата акция и те наистина помагат). И цялото това упражнение е за чия сметка мислите? Не, не е за моя. След като не е намерил читава стока, аз не му дължа нищо.
Не знам... някой може да си помисли, че ви пудря мозъците или правя някаква реклама. Сигурно и аз понякога съм скептичен ако някой ми говори такива неща. Но пък тези, които са работили с тях знаят, че не преувеличавам, даже сухичко поднасям факти.
Господ да ги благослови тези хора за решението им и постоянството им да работят по начин, който им дава спокоен сън. Радвам се, че в България или свързани с България срещам такива хора, с които можеш да работиш на доверие и дадена дума и които се отнасят почтенно - към работата си, клиентите си и по този начин и към себе си и семействата си.
Извинявам се за малко дългия пост, но мисля че на такива добри почини трябва да им бъде отделено време и внимание за да имаме всички и желанието да работим според съвестта си и да си кажем - е, в България не се случват само гадни неща.

А, и да не забравя, все пак сме във форум за автомобили Субару :), ето го красавецът ми от вече 5 дни:
 39

Нед Май 30, 2021 1:44 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 16, 2010 10:25 am
Мнения: 56
Местоположение: Смолян
Автомобил: Subaru Impreza XV 2011 AT
Рейтинг: 94
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито и много безаварийни километри. Не е лошо някоя снимка да качиш.
Историята ти е абсолютно същата като при мен само, че аз взех Impreza на 60хил. км. пак от представителство.
Относно Боян, подкрепям мнението ти. Изключително прозрачно и честно отношение с клиентите с които работи.
Относно колата, автомобилите buyback са най-хубавите в съотношение цена/качество, защото караш почти нов автомобил на 1/3 от цената му. Другия плюс, като вземеш кола от представителство е, че те (представителството) никога няма да изкупят кола в лошо състояние или ако има някакви забележки ще ги отстранят задължително преди да я продадат, защото иначе ще си развалят репутацията.

Нед Май 30, 2021 8:06 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 29, 2021 11:57 pm
Мнения: 3
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
angel_che написа:
Честито и много безаварийни километри. Не е лошо някоя снимка да качиш.
Историята ти е абсолютно същата като при мен само, че аз взех Impreza на 60хил. км. пак от представителство.
Относно Боян, подкрепям мнението ти. Изключително прозрачно и честно отношение с клиентите с които работи.
Относно колата, автомобилите buyback са най-хубавите в съотношение цена/качество, защото караш почти нов автомобил на 1/3 от цената му. Другия плюс, като вземеш кола от представителство е, че те (представителството) никога няма да изкупят кола в лошо състояние или ако има някакви забележки ще ги отстранят задължително преди да я продадат, защото иначе ще си развалят репутацията.


Благодаря за пожеланията, радвам се, че и ти имаш същия позитивен опит с Боян, а предполагам и със Субару-то.
Качвам тук малко снимки, понеже не намерих никакъв начин да редактирам първоначалния си пост, а линкът към гугъл фотос не върши работа.
Прикачени файлове:
IMG_4636.jpg

Прикачени файлове:
IMG_4635.jpg

Прикачени файлове:
IMG_4637.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Май 30, 2021 10:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Хубаво е да се публикуват такива отзиви, браво. Връщат вярата, че човечността не е безвъзвратно изгубена в милата ни родина.
От ежедневни преживявания човек остава с чувството, че само мошеници и тарикати сме останали да живеем в тази държава.
Браво за Форко, страхотен е. Кола, която си заслужава бъдещата грижа и инвестиции. Със здраве да й се наслаждаваш и само хубави преживявания с нея.

Пон Май 31, 2021 8:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Най-добри пожелания към ползвателите на колата и да трупате само хубави мигове ! Благодарности от екипа ни за "задълбоченият" разказ ! По някой път нещата протичат супер гладко, по някой път се натрупват повече пречки и неволи, по някой път не успяваме на 100 % да се стигне до идеализиран позитивен край.....но, стараем се колкото имаме възможност и ни позволяват ситуациите да донесем максимално радост на хората и да им се случи нещо хубаво, като ще си позволя една поправка - целта ни е не да въртим бизнес, а един качествен термин от едно време : "приятелска взаимопомощ " . В крайна сметка трябва да се проумее, че за да се сдобие човек с нещо хубаво, трябва да има нужната финансова възможност, която да се насочи в правилната посока....това е!

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Сря Юни 02, 2021 7:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 29, 2021 11:57 pm
Мнения: 3
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
bat bubi написа:
Най-добри пожелания към ползвателите на колата и да трупате само хубави мигове !

Благодаря, Боби!!

bat bubi написа:
Благодарности от екипа ни за "задълбоченият" разказ ! По някой път нещата протичат супер гладко, по някой път се натрупват повече пречки и неволи, по някой път не успяваме на 100 % да се стигне до идеализиран позитивен край.....но, стараем се колкото имаме възможност и ни позволяват ситуациите да донесем максимално радост на хората и да им се случи нещо хубаво, като ще си позволя една поправка - целта ни е не да въртим бизнес, а един качествен термин от едно време : "приятелска взаимопомощ " . В крайна сметка трябва да се проумее, че за да се сдобие човек с нещо хубаво, трябва да има нужната финансова възможност, която да се насочи в правилната посока....това е!

Мда, думичката бизнес има противоречива и често отрицателна конотация в съвремието ни и още повече в нашата и някои други страни (казвам го със съжаление). Може би пак се връщам исторически когато за някои личности положили основата на големи корпорации принципът е бил например "I would rather lose money than trust." (Робърт Бош) и в този аспект се доближава повече до това което ти казваш "приятелска взаимопомощ".
Но те разбирам и приемам с удоволствие поправката :).

И нека ви се връщат добрините. :beer:

Нед Юни 13, 2021 12:38 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 7:00 pm
Мнения: 13
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Супер изглежда Форестер-а. С удоволствие да го караш. И аз в момента си търся кола и бих взел точно такава.

Нед Юни 13, 2021 11:37 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 16, 2019 12:29 pm
Мнения: 12
Местоположение: София
Автомобил: Субару Форестър 2.0 3 генерация
Телефон: 888941793
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Честито ! Много безаварийни км , много позитиви да Ви носи! Изглежда много,много добре ! От къде е внесен ако не е тайна?

Вто Ное 09, 2021 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор