Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 ПОМОЩ: чек енджин и пълна липса на мощност 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Ное 09, 2015 3:37 pm
Мнения: 10
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Колата я имам отскоро - Форестър 2, двулитров автомат 158 кс. Днес светна лампата на двигателя и колата буквално започна да пълзи. Няма значение колко газ се подава, колата върви с 10 км/ч и оборотите леко играят. Добре, че бях съвсем близо до нас, та я паркирах и я оставих без да я вкарвам в гаража, че не знам дали ще излезе.
Какъв може да е проблема и кой би могъл да го реши?

Пет Юни 25, 2021 6:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дала е грешка и е влязла в авариен режим. Трябва да прочетеш грешката и да споделиш от кой град си за по-смислено насочване.

Пет Юни 25, 2021 6:23 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пон Ное 09, 2015 3:37 pm
Мнения: 10
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
В София съм колега. Малко предистория: колата е от Италия, преди месец мина през Субару митака за обслужване, реглаж клапани, смяна свещи, чистене дебитомер, проблем със запалването на 1-ви цилиндър, софтуерно е премахната и прафосмукачката.
От Италия пък колата е имала грешки на сензора на педала на газта и още няколко все свързани с круиза и сензора за подаване на газ, които така и не разбрах дали са били отстранени. Лампата на чека е била махната, Митака сложил нова и закрепил таблото, но докато го връщал видял, че липсва лампа и за круиза (той също не работи). Само че не се поинтересувал да сложи лампа там, нито да диагностицира проблема - защо не работи круиза. Покрай това чух тр да имам и лампа за вдц или нещо от сорта, но явно и такава нямам.
Чета по форумите, че има някакъв генерален проблем едновременно с круиз, есп/вдц и чек енджин, който се среща сравнително често, но за решаването му не намирам единодушие. И понеже половината лампи ми ги няма по таблото, очевидно нямам круиз, почвам да си мисля дали не е това и моя проблем, който в Италия не им се е занимавало да решат, махнали са лампите от таблото, аз глупакът съм я купил така, Митака е замазал каквото е можал и ми я е върнал и сега 1000 км по-късно колата просто спря.

Пет Юни 25, 2021 6:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами до някъде си прав. Проблемът не е че нямаш круйз, а че той се изключва когато има грешка по двигателя за безопасност. Все пак най-логично ми се струва да се обадиш на Митака и да си довърши разследването - какво е правено в Италия.

Пет Юни 25, 2021 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
След като си платил в един сервиз за ремонт и все още има проблем се връщаш пак там.
Митака е повече от квалифициран по марката, но трябва той да работи по колата.

Пет Юни 25, 2021 9:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това да не ти работят лампите по таблото ми звучи като челен удар а последващите натъкмявания. Самия факт че майстор Митака не му се е занимавало особено да я оправи говори, че има нещо дето хич не е наред и ще изгуби доста време и нерви, съответно пари за теб да ти я направи. Но и аз съм на мнение, че трябва да му се обадиш пак и да я закараш с репатрак, тука можем само да гадаем. Ако не е тайна какво ти излезе тази кола като цена?

Пон Юни 28, 2021 7:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор