Отговори на тема
 Subaru Forester SH Странно повишаване на оборотите в движени 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 9:00 pm
Постове: 3
Автомобил: Subaru forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
От няколко дена се появи странен проблем докато шофирам. Дкато карам най вече на 5 или 6-та за момент двигателя повишава оборотите до около 3000 оборота без да ускорява (все едно за момент съм изключил от скорост и съм подал газ), след това оборотите се връщат до ололо 2000 и колата почва да ускорява и да работи нормално. Първия ден за 10 км го направи 4 пъти, като при първите 2 пъти изхвърли черен дим през ауспуха.
През останалото време си работи нормално. Няма проблем с ускоряването, няма проблеми при превключването на скоростите.
Някой има ли идея от какво може да става така !?

Нед Окт 10, 2021 10:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 18, 2018 4:42 pm
Постове: 290
Местоположение: София
Автомобил: FORESTER SH 2.0 D
Телефон: нула893/624083
Рейтинг: 275
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колата с какъв двигател е? Бензин или дизел?
Симптоми на приплъзващ съединител, според мен. Пробвай на място с ръчна, вкарваш 5 или 6-та и отпускаш педала на съединителя с малко газ, около 1500 об/мин. Ако двигателят не загасне, значи съединителят приплъзва и е за смяна...
С подадената от теб минимална информация, за това се сещам, няма друга причина да не ускорява на 5 или 6-та предавка при повишаване на оборотите на двигателя.

Нед Окт 10, 2021 11:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 9:00 pm
Постове: 3
Автомобил: Subaru forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Оказа се съединителя. Даже не успях да стигна до сервиза в който я обслужваха в София. За няколко дена се скапа напълно. Не беше останало нищо от феродовия диск.

Пон Яну 03, 2022 6:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ф-008 и 73 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор