Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Дразнещ проблем с Forester 2.5xt 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:49 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги !
От няколко месеца съм собственик на Forester SG 2.5XT EJ255 ръчни скорости.
Още когато оглеждах колата забелязах че на празен ход има едно много леко притрисане ... но механик ме увери че вероятно се нуждае от реглаж на клапаните.
След като взех колата и я покарах малко реших да се впусна в едно леко ревизиране, което в последствие ...от реглаж на клапани премина в пълна ревизия на главите (в сервиз Норена София)
смяна на турбо, съединител, изп.колектор, ъп-пайп, сегменти, свещи, ангренаж и т.н. ....
Ииии ... сега колата е сглобена... всичко (почти всичко) е подменено ( всяка една част или гарнитура е OEM Made in Japan) от официален вносител , но колата отново на празен ход има едно леко притрисане ... засилващо се при топъл мотор. Вече почнах да си мисля, че аз просто съм леко изтрещял, но след като возих няколко човека които ме питат "Защо колата така тресе "
вече не издържах и реших да ви попитам и вас.
Колата се кара само на бензин и никога не е имала газ !
На диагностика не дава абсолютно никакви грешки и единственото, което не съм пробвал е да сменя и 4-те бобини... дали има шанс от тях да се появява това леко притрисане на празен ход... като цяло колата върви много добре ... няма загуба на мощност, изтрелва се много добре .... единствено лекото дразнещо клатене на празен ход .... Вече 15 000+ лв за 15 годишен форестър и все още неможе да заработи меко и плавно както трябва да работи един боксеров мотор.. Благодаря за вниманието и ако има някой минал през подобно нещо нека сподели !
Поздрави :)

Пет Ное 05, 2021 11:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имах същия дявол, но смених доста повече неща, като насока мога да ти дам следното:
1. Ревизия на алтернатор - тия са от умните и са много капризни, което означава и нов акумулатор или поне нормално работеш такъв.
2. Нови ОЕМ инжектори
3. Нови ОЕМ бобини
Понеже смених горните 3 почти по едно и също време, не мога да кажа категорично кое е от тях е било решението.

Бих препоръчал почистване на текущите инжектори и проверка на алтернатор и акумулатор за стъпка 1, защото цената на нови инжектори и бобини е много висока.

Успех

Съб Ное 06, 2021 12:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 351
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И от мен една насока , мини през пушек машина да провериш дали нямаш теч на вакуум по системата .

Съб Ное 06, 2021 5:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако всичко е наред и колата върви добре, може и да е тампон на двигателя.

Съб Ное 06, 2021 9:12 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:49 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Много благодаря за насоките ... забравил съм да добавя, че е с нов акумулатор и съм сменил и тампоните...
ще видя това с алтернатора .. не се бях замислял... ще дам и инжекторите за почистване , пък ха дано да го преборим :)
:beer:

Съб Ное 06, 2021 10:50 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор