Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:22 pm



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Резевна гума патерица или нормална на покрива 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Май 08, 2022 3:33 pm
Мнения: 2
Телефон: 0878202640
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте
Купих си Субару Форестър 2009 150 кс 2009 ,газ . Но проблема с резервната гума си стои .Имам три въпроса :

1. "Патерицата" само по цолаж ли се избира или зависи от конкретните размери -широчина и височина на гумата 265 / 65 / R16 ( примерно ). И изобщо има ли за всеки размер ( всяка отделна широчина и височина ) отделна патарица или патерицата за 16 " е една единствена ?
2. Стават ли "патерици" за други модели Субару за Субару Форестър (примерно Outback ) ?

3. Някой слагал ли си е нормална резевна гума на покрива ? Това добра идея ли е по принцип и ако "да" как да я закрепя най-стабилно и здраво щото ,ако падне на магистралата при 140 км/час става много лошо . Имам стандартните надлъжни греди - рейлинг на покрива .

Извинявам се ,ако темата е дискутирана ,но системата не знам защо не ми дава да търся .

Пет Юни 03, 2022 2:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Апр 21, 2020 8:22 pm
Мнения: 19
Местоположение: гр.Самоков ([email protected])
Автомобил: Subaru Forester2010
Телефон: 0898766154
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=7&t=17093

Вто Авг 02, 2022 8:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 3:34 pm
Мнения: 167
Местоположение: Варна
Skype: slav_ckc
Автомобил: Forester 2018, 2.5, CVT
Телефон: 08889566нулашест
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На SH патерицата влиза точно между седалката и шината на щората. На времето си сглобих патерица от две такива. От едната взех джантата, а от другата гумата, за да стане обиколката на патерицата колкото обиколката на нормалната гума. Сглобената, от остатъците, продадох.

Вто Авг 02, 2022 11:36 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор