Отговори на тема
 Прекъсване на форестер след смяна на свещи 2010 2.0 bifuel 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Дек 30, 2021 10:33 am
Постове: 5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, проблема при мен е следния, при леко прекъсване между 1500-2500 оборота, реших да сменя свещите. След смята колата започна да прекъсва на празен ход и много по осезаемо 1200-3000 оборота. За информация свещите са абсолютно същите като старите, едната от старите свещи беше с спукана керамика. Бобините са замерени с мултицет и са изрядни според думите на момчето което ги мери. И все пак може ли някой да ми каже какви стойности трябва да имат бобините и как точно се измерват?
Закачахме я на компютър който не показа никакви стойности който са извън параметрите. И да подчертая колата прекъсва понякога страшно много, но понякога изчезва все едно никога не е имала проблем. Прави го на газ и на бензин и когато е топла и когато е студена. При форсиране на място колата няма прекъсване. Ако някой може да ме посъветва нещо ще съм му много благодарен.

Съб Ное 12, 2022 4:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 07, 2017 8:24 pm
Постове: 98
Местоположение: София
Skype: Rashko-strashko
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 63
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз имах подобен проблем, но предимно на газ. Като тръгна да ускорявам и все едно се дави, сменям на по-ниска предавка, газ до дупка и тогава тръгва. Смяна на мембраните на изпарителя го оправи. Все пак може да провериш и кабелите на свещите.

_________________
Купих си Субару аз и го карам във захлас!
Лекинко натискам газ и го вкарвам в много ряз...
Яко през гората бяга и към мацките посяга...
Дизеля го хич не ще, щото ще се преебе...

Съб Ное 12, 2022 8:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 03, 2019 7:54 pm
Постове: 78
Местоположение: Исперих
Автомобил: Форестер SH bi fuel
Телефон: 0894037069
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Mariqn96 написа:
Здравейте, проблема при мен е следния, при леко прекъсване между 1500-2500 оборота, реших да сменя свещите. След смята колата започна да прекъсва на празен ход и много по осезаемо 1200-3000 оборота. За информация свещите са абсолютно същите като старите, едната от старите свещи беше с спукана керамика. Бобините са замерени с мултицет и са изрядни според думите на момчето което ги мери. И все пак може ли някой да ми каже какви стойности трябва да имат бобините и как точно се измерват?
Закачахме я на компютър който не показа никакви стойности който са извън параметрите. И да подчертая колата прекъсва понякога страшно много, но понякога изчезва все едно никога не е имала проблем. Прави го на газ и на бензин и когато е топла и когато е студена. При форсиране на място колата няма прекъсване. Ако някой може да ме посъветва нещо ще съм му много благодарен.

Колега оправи ли го проблема и аз имам почти същия

Чет Яну 19, 2023 5:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор