Отговори на тема  [ 23 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Има ли филтър автоматичната скоростна кутия на Субару? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Иво,

Това не е точно така - не се сменя ако си сервизирал колата като хората.
Ако не е сменяно никога масло, или е спукана от каране и пакетите са тръгнали, се сменя защото вече е замърсено маслото. Иначе знаеш какво ще последва за соленоидите

Пет Апр 21, 2017 6:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нека се опитам да поясня като хората. Не знам дали си обърнал внимание но след 2007-2008 на мястото на този филтър има.. фабрична тапа :) И то не случайно. Дори бях мернал, че е хубаво просто да се разкара, защото само вреди и не помага. Като цяло филтъра е за така наречените catastrophic failures. Или всичко в кутията да е потрошено. Той е буквално цедка с клапан. Дори през цялото време през него не минава ATF. Точно за това субару го елиминират като безполезен след време. Той съвсем буквално не събира нищо. Всичко, което трябва да се събере го събира цедката под клапанното тяло. Нали знаеш, че ако вкараш филтрация особено хартиена (фина) ще стигнеш до стиауция, в която ще обереш от цялото масло всичките "остатъци" от фрикционните дискове и ще се получи една много интересна ситуация, която се получава при дълго карани скоростни кутии без да се сменя масло и след това флъшнати на машина (изкарано цялото и сменено с ново)? Точно поради тази причина не се сменя ЦЯЛОТО масло с машина (субару НЕ препоръчват) и не се сменя и този филтър. Както казвам НЕ ПРЕЧИ да се смени, но и не помага. Не е и евтин. Само оригинален се ползва, защото можеш да си убиеш кутията с афтърмаркет такъв. В крайна сметка всеки си го сменя ако иска. Аз също го смених поради една единствена причина. Интересно ми беше какво има вътре :D Е нищо нямаше ROFL Чистете и сменяйте цедката с нова.

А! Сетих се ситуация, в която се сменя. Ако се счупи или протече. Тогава може :D

Пон Апр 24, 2017 12:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 4:53 am
Мнения: 32
Местоположение: Ruse
Автомобил: Subaru Forester 2.0X AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
А защо не може да се сложи друг неоригинален филтър, какво е специфичното в тази ситуация? Тъй като според доставчика ми на части излизат аналози за по 10-15 лв.
А оригиналния е около 70лв. Просто ми стана интересно какво му е специалното ? :)

Пет Окт 27, 2017 1:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор