Отговори на тема  [ 82 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Мирише на изгоряла гума, възможно ли е от АТ ? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Повечето споделят при въртене на място или при изкачване, това е на по-високи обороти от нормалното, аз така го разбирам.
Какво имаш в предвид?

Сря Мар 10, 2010 10:08 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 9:33 pm
Мнения: 91
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Импреза 1,6 '99; Легаси 2.0 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Moята каручка е импреза 1,6 '99 година с ръчни скорости. Винаги когато види зор по нанагорнище или по равното но с повечко газ замирисва на гума.
Особено силно мирише когато се налага да поработи повече междуодсевия диференциал. Мииризмата е определено на гума а не на масло, било то и трансмисионно.
Току що се прибирам от Пловдив - До Пазарджик са 40 км - в пресно навалял 3-4 см сняг. Каране със 100 - 110 км/ч и докато разтоварвах дисагите от багажника пак миришеше.

Сря Мар 10, 2010 11:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Автоматите нямат вискo блокаж, а при ръчките не виждам как миризма от вътрешността на кутуята може да излезе навън.

_________________
All-Wheel-Drive

Сря Мар 10, 2010 11:34 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Мнения: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Цитат:
Повечето споделят при въртене на място или при изкачване, това е на по-високи обороти от нормалното, аз така го разбирам.
Какво имаш в предвид?

имам в предвид,че на място(качване на малко по-висок бордюр)с предните гуми едновременно не дигам толкова обороти,както като карам с 220 например(и не мирише).
мисля че миризмата се появява,когато натовариш съединителя или когато има повечко разминаване на скоростта между колелата(не знам кое от двете или и двете)

_________________
2002 Subaru Legacy 2.5 GX luxe Sedan

Чет Мар 11, 2010 12:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, при качване на бурдюр е съединителя, но при АТ също им мирише, затова мисля, че са две различни неща. Другото е, че като караш с 200 има такова обдухване на двигателя, че миризмата ще се губи. Трябва да пробваш - караш с 200, спираш на място и миришеш...

Чет Мар 11, 2010 7:07 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 8:09 pm
Мнения: 449
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
моя също мирише на гума и то много, не на 'феродо'. на моменти в задръстванията се налага да отварям прозореца, че да влезне въздух. мирише точно като на нов гумен маркуч, през който за сефте е прекарана гореща охладителна течност. повечето май знаят за коя точно миризма говоря.
това при градско каране с повечко тежести по краката, лоши навици. климатроника постоянно е на авто, което означава и въздух отвън.
при мен, само предполагам, е от видимо прясно сменените маркучи в целия двигателен отсег. не съм си играл да разследвам, поне за сега. според предположението ми, не ми се вижда толкова страшно.

вярно че и предните ми дискове загряват повечко ( пред нас вече не мога да си задържа пръста за повече от 2 секунди, тоест, поне 45-50 градуса са, а пътя ми е 7-8км ), но не ми се вижда реално от тях да влиза каквото и да е в купето. гумите също виждат повечко зор, но и те са далеч от входа на вентилацията. съединителя е напълно изключен от заподозрените.

може и да е някой възел, който не познавам, нали съм нов в света на субару.

_________________
Не казвай всичко, което знаеш, но винаги знай какво казваш!

Пет Мар 19, 2010 8:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз имах подобен проблем зимата. Бях на наклон и се опитвах да паркирам през една снежна бабуна ама забравих да пусна ръчната и я понасилих с повече газ като мислих, че от бабуната, но се усетих и изключих ръчната. В купето миришеше на гума а отвън като излязох на 'феродо'. Същата миризма на гума забелязвам при стръмно спускане и често използване на спирачките. Сега минавам на понижаващите и миризмата я няма. Предполагам, че от високата температурата на спирачките гумите миришат дори и при по-ниски температури а пък и от триенето с пътя.

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Сря Мар 31, 2010 3:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 6:27 am
Мнения: 131
Местоположение: софия
Автомобил: LEGACY 2.5 99 AT, OUTBACK H6 08
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
При мен се оказа теч на масло върху щит на аупусите но толкова малък че капе изсъхва и от долу не се вижда. Явно маслото се стича по горещата повърхност само при наклон и тогава миришеше.

Вто Май 11, 2010 9:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 10:13 pm
Мнения: 769
Местоположение: Пловдив-Ръжево конаре
Автомобил: Legacy 2.2AT .
Телефон: 0877115116
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
като чета всичко това забелязвам че това се случва на по новите субита с AWD задвижване , моето е 4WD и при мен няма такъв проблем , та си мисля че е от постоянното зацепване . има и нещо друго , когато купих колата , забелязах че в багажника ми е изгорял на едно място мукета , а точно отдолу се оказа задното гърне и я нямаше предпазния екран между гърнето и купето , аз си огънах от ламарина един подобен екран и стана . а преди пода на багажника се загряваше доста , направо си пареше и оттам ми беше изгорял и мукета . като се има впредвид че форито на пода има едни кати стериопори , ништо чудно като го натоварите повече и там да се загрява повече и да мирише . още повече че го усещате вътре в купето .
това са само мои размисли по повот прочетеното и не претендирам че съм прав , но пък можете да проверите :smt023

_________________
http://www.youtube.com/user/kirilg68?feature=guide
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Сря Май 12, 2010 8:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 6:57 pm
Мнения: 253
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Миризмата и при мен е има но главно на сняг и когато АТ-то е по-натоварено от обикновено - например като си правя дрифчета продължително време на някой паркинг или е попръжвам по наклон но тази миризма по-скоро си обяснявам с факта, че гумите хвърлят киша, луга и т.н. върху нагрятите колектори, отколкото с проблем в АТ-то. Веднъж гледах как тормозиха една G-класа с АТ на офроуд и миризмата беше идентична с моята.

_________________
Legacy 2.5 AT Sedan Limited - 2000

Сря Май 12, 2010 9:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 12:21 pm
Мнения: 457
Местоположение: Burgas/Smolian
Skype: Anton Dimov Yankov
Автомобил: XV 2018 1.6Comfort AT
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Виждам че темата е стара,но и аз да споделя.
И при мен я има тази миризма само и единствено при натоварване на АТ за по дълго време напр.20 мин.
Моят двигател също е покрит със някаква смазка особенно гуменните маркучи.
Та ако някой е стигнал до някакво заключение моля да го сподели ще му бъда благодарен.
Имам и лампа AT OIL TEMP която предупреждава за повишена температура на маслото в АТ,тя обаче никога не ми е светвала.
Та има ли място за притеснение в така създалата се ситуация?

Пет Дек 23, 2011 7:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз съм с Вас, колеги...За пръв път пробвам Легасито на сняг...ама малко по-яко го пробвах, замириса здраво на гума...помислих, че покрай снега е имало на места и асфалт и затова...ама явно не е...

Преди Аутбека 2004 3.0 съм го скъсвал от въртене, не ми е миришел така...И двете коли са с ЛСД и са с АТ...

Ама щом на всички им мирише, значи давам газ и това е... :D

Пет Дек 23, 2011 10:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
miroslavmark написа:
И аз съм с Вас, колеги...За пръв път пробвам Легасито на сняг...ама малко по-яко го пробвах, замириса здраво на гума...помислих, че покрай снега е имало на места и асфалт и затова...ама явно не е...

Преди Аутбека 2004 3.0 съм го скъсвал от въртене, не ми е миришел така...И двете коли са с ЛСД и са с АТ...

Ама щом на всички им мирише, значи давам газ и това е... :D


мироо,да не забравиш да даваш газ само....

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Пет Дек 23, 2011 10:07 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 4:47 pm
Мнения: 537
Автомобил: Impreza STI MY02
Рейтинг: 125
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз имах подобен проблем с моето фори. След доста тежък планински участък със скоростни завои ми замириса в купето на изгоряло(гума или нещо подобно) вдигам капака пуши здраво ... маншона се беше скъсал и хвърля нагорещена грес по генерацията и там бавно си тлее с много пушек и миризмата наподобява на изгоряла гума. Нов маншон-чиста работа :smt023

_________________
Кефа цена няма ...

Съб Дек 24, 2011 10:19 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На мен ми се е случвало и на двете коли.
На Импреса 1998 МТ миришише точно от скъсан маншон на вътрешното каре и греста се беше нелипила по разни горещи повърхностти.
На Аутбек 2000 АТ миришеше от не добро силикониране на картера на трансмисията, явно е капвало по малко и из планината се размирисваше. След въпросното пътуване се върнах в сервиза, където ми сменяха маслото, източиха го, пресиликонираха и от тогава спря да мирише.

Съб Дек 24, 2011 11:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 12:21 pm
Мнения: 457
Местоположение: Burgas/Smolian
Skype: Anton Dimov Yankov
Автомобил: XV 2018 1.6Comfort AT
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мерси на колегите за бързите отговори.
Наистина скоро я вдигах във един сервиз,и ми се видя леко омаслено на едно място ,май трябва да я огледам по добре.
Ама май ще е на пролет,че сега в Смолян е голям кочан. :smt129

Съб Дек 24, 2011 9:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 1:41 pm
Мнения: 209
Местоположение: SHUMEN
Skype: Ickoov
Автомобил: Forester 2.0 122
Телефон: 0889043252
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги, и при мен(Импреза 2.0 2001 МТ) има силна миризма при изкачване на стръмни, стабилно заснежени наклони и честно да си кажа ме притеснява.
Течове не се виждат никаде :dontknow:

Съб Фев 04, 2012 6:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 6:46 pm
Мнения: 1100
Местоположение: София
Skype: xxx
Автомобил: Legacy 2,0 AT
Телефон: 0889808309
Рейтинг: 308
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Теч, който не можете да видите е от капака или гарнитурите на болтовете на дясната глава(генерацията е толкова близо,че дори и под колата не можете да видите нищо,единственият начин е да прекарате пръст и да установите дали не е омаслено- ако е процедурата по смяна е отиграна :D ) .При по-високи обороти прокапва по-малко и маслото пада точно в/у генерацията.Въпреки,че е с топлинни щитове , дясните кратуни страдат от това главоболие :D от там и няприятната миризма в купето.

_________________
http://www.dek.bg/main.php


Последна промяна pradabg на Съб Фев 04, 2012 7:11 pm, променена общо 1 път


Съб Фев 04, 2012 7:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:07 pm
Мнения: 628
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Opel Frontera V6
Рейтинг: 41
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Неприятната миризма може да бъде и от блокировката на дифа...когато съвсем запече /блокира/ се разбира...
И без тва нищо не може да се направи :pardon:

Съб Фев 04, 2012 7:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 4:29 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Skype: ivodanov
Автомобил: Outback 3.6R B14
Телефон: 0899907501
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз имах такъв случай - с ръчна скоростна кутия съм и скоро се "намествах" в една купчина сняг да паркирам. Наместих се, но с буксуване, а снега беше до праговете, че и малко отгоре. По едно време замириса на изгоряла гума, много специфична миризма. Дали наистина е от междуосевият диференциал и дали така може да се прецака? Иначе не ми се случвало при други условия да усетя тази миризма.

Пон Фев 06, 2012 10:39 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 82 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор