Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:41 pm



Отговори на тема  [ 2056 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 103  Следваща
 Някой има ли информация за този Форестър-обяви и коментари? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Няма безплатен обяд момци :giggle:

Факт, ама нъл знайш, все да тръкнем билетчето, че може па ние сме късметлийте :D Сори за offtopic-a

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Чет Апр 08, 2021 7:08 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Апр 03, 2021 7:01 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
N2CSM написа:
dimitarsh - за колата от тази обява: https://m.mobile.bg/details/11615210042345431 и за бюджета ти - изглежда постижимо, особено ако освен зимните гуми от снимките има и комплект летни, които да изкарат поне още един сезон (ако няма летни, там са едни 600 до 1000 лв. за комплект нови). Ако наистина са сменени ангренажния ремък и консумативите, както трябва, също много би си заслужавала цената.

Към потенциални недостатъци - аз лично съм останал с лошо впечатление от мненията за официалните представителства на Субару в България, така че подръжка там ми звучи по-скоро като минус (това е повече от четене и слушане на мнения обаче, по-малко от личен опит). Както и кола с вече инсталирана газова уредба: още едно нещо, за което да се чудиш хората преди теб дали са се грижили за него, както трябва.

Аз бих настоявал за сервизна история, особено детайли за какво е пипано по двигателя. С какво масло е карана колата и на какви интервали е сменяно. Кой сервиз е монтирал газовата? Къде е обслужвана, освен в официален сервиз (пише "предимно в Субару България")? Ако няма други джанти, бих попитал защо е с тези, къде са ѝ алуминиевите :)

Имай предвид, че не говоря от опит с модела, просто първи впечатления от обявата на база опит търсене на Субару втора ръка. Мнението ми е по-скоро опит за "информирано гадаене" според общи разбирания за марката и българските автотръговци ;)

Мисля, че вече има достатъчно хора във форума, които на времето са карали такъв Форестър чисто нов, купен от България, дано да има колеги с по-конкретни препоръки.

-------------------------------------------------------------------------

Относно тази обява:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jclr5g

Черната вече е продадена, сега се продава сивата в същата обява. Ако някой се свърже с търговеца и отиде на оглед - да внимава крайно. Изглежда и звучи дружелюбно и сговрочиво, готов е на разговори и водене колата на оглед в сервиз, но целенасочено прикрива дребни детайли, сочещи, че не казва цялата истина. При оглед на черната таблото очевидно беше пипано, за да не му светят предупредителни лампички като чек енджина, температурата на двигателя (стрелката за която изобщо не помръдна) и т.н. Чуваше се ужасно виене от задницата, което не е нормално за кола "качваш се и караш". Парадираше се със сервизна история и всички документи, но наръчника на колата беше от предното поколение Форестър, тъй че не знам дали може да се вярва на каквото и да е в кутийката с "книжата". Поне е хубава кутийката :)

Няма автокъща, за която да предупредя, но това си е номер, колата беше в състояние като от автокъща. Не мисля, че е уместно (или законно) да разпространявам имена в интернет обаче..


Благодаря много, N2CSM! Ще го имам предвид при разговор с продавача :)

Чет Апр 08, 2021 9:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 24, 2019 1:25 pm
Мнения: 35
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.5 XT
Рейтинг: 20
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
fixallot написа:
Така, реших да споделя мнение от един оглед днес, за да спестя евентуално нерви, разкарване и разочарование на някой. Особено ако реши да я вземе тази кола. Става въпрос за тази обява https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... DRinmVFjt0


Евала, много ценен коментар, защото действително по групите беше описана като перфектна, а и много хора гласуват доверие на въпросния майстор. Нямам преки наблюдения от него, сигурно наистина е отличен механик, но е кофти, когато се получи подобна ситуация.

Съб Апр 10, 2021 8:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 04, 2009 12:38 am
Мнения: 135
Местоположение: София
Автомобил: GC,BH,SF,BP,SG,BR,GD, BMW
Рейтинг: 56
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
rmelgnub написа:
fixallot написа:
Така, реших да споделя мнение от един оглед днес, за да спестя евентуално нерви, разкарване и разочарование на някой. Особено ако реши да я вземе тази кола. Става въпрос за тази обява https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... DRinmVFjt0

Евала, много ценен коментар, защото действително по групите беше описана като перфектна, а и много хора гласуват доверие на въпросния майстор. Нямам преки наблюдения от него, сигурно наистина е отличен механик, но е кофти, когато се получи подобна ситуация.

Много се чудех, дали да пиша, дали да отговарям или да си трая и да гледам събитията отстрани, в крайна сметка реших да си изкажа, каквото имам....., защото ми е обидно да гледам лъжи и още повече за нещо, което съм правил с удоволствие
много от неща които са написани, не са верни, не знам инженера по климатични инсталации(чичо Тенчо), какво точно е видял, чул и констатирал, защото не съм бил там (и по-добре, че не съм бил), но явно с него ще си имаме разговор на 4 очи.
та.... отговарям абсолютно на всичко без никакви скрупули и 100% "право куме в очи"
fixallot написа:
тук таме вдлъбнато по вратите, предния капак, по калника, тук таме петно от липсващ лак, нормално.

1 точка - задна дясна врата, 1 вдлъбнатина на преден десен калник, 1 вдлъбнатина на преден капак
така е... има ги ! липсващ лак - няма ! пребоядисвани детайли.... има... няма как да няма.... нормално ;)
fixallot написа:
Лиспваща щора - класика. Иначе има мрежички и леген.

така е, няма щора и така пристигна от Швейцария, не съм си я прибрал или продал отделно, но са затъмнени стъклата ! :idea:
Като левова равностойност са еднакви, но предпочитам да са тъмни стъклата, от колкото да имам щора
fixallot написа:
Също така, десен фар - конденз - ако не се оправи овреме, почва да тече вода яко, гори баласта и сте едни 400 назад. Оправя се с профилактика овреме с ново силиконче.

:shock: такова нещо няма, фара НЕ се поти, нито се пълни с вода ! нито ще гори баласт, нито крушка, нито нищо
fixallot написа:
Мигачите на огледала - и те пълни с вода (конденз яко).

само единият, и не ЯКО, а съвсем леко - просто си видял няколко капки
левият е пукнат и след автомивка се изпотява
десният е здрав
fixallot написа:
Друго което ми направи впечатлени - пише шумо и виброзиолация - не съм отварял вратите да проверявам има ли или не - но стандартния шум от уплътненията на вратите - тригълниците на огледала - се чува доста осезаемо и от двете врати.

шумо и вибро изолацията и шума от триъгълниците са съвсем различни неща
ако имаш повече опит с тези автомобили, само като пипнеш вратата се усеща, защото е с 5-6кг. по-тежка вече, а това че триъгълниците шумят е абсолютно така... и двата ! :good:
fixallot написа:
И като се погледна по обстойно :-~ - вежди правени, даже на места се вижда щото се е по-олюспила боята и се вижда ясно ръждата. От вътрешната страна на калниците, напъпила ръждица, която до има няма година е излязла.

тук лично се ангажирам, като отида до кола да ви снимам какво означава "ръждица, която до няма година е излязла"
или иначе казано с думи, като на всеки форестер каран зимата
fixallot написа:
Ръжда по преднара греда, горе до радиатора.

Ръжда е едно, патина е друго, нормално за 15годишено субару да има такива неща нали ? :)
на това също ще направя снимки !
fixallot написа:
Редовното релсата шофьоската седалка яко изгнила при болта.

ето тук вече се убеждам, че ЯКО, МНОГО, МЕГА ГИГА МНОГО са различни понятия при всеки човек.
ще прикача снимки и на това
fixallot написа:
Преден и заден диф - пеят хайдушка песен.

ето това обаче е нещото, което ме вдигна във въздуха, как така 'пеят', а от друго място чух "вият като диференциал на Лада Нива"
това абсолютно не е така, да не сте слушали радио зорана вътре в колата, че сега с тоя Pioneer за плеър и Helix за колони се чува доста хубаво
fixallot написа:
Рейката тропа.

Категорично НЕ е така
fixallot написа:
Преден десен амортисьор поомаслен.

така е, приготвени са нови, но точно защото е "поомаслен", а не "изтекъл" и има още живот в него, за това не са сменени,а са приготвени 2бр нови Pedders за да се дадат с колата
fixallot написа:
Задните уж държаха, колата не вирваше предницата при подаване на газ.

абсолютно, задните държат, даваха ми пари за да ги дам, но аз си ги оставих, защото са си с оригиналния нивомат!
fixallot написа:
Гумите които се рекламират като чисто нови - хич не бяха нови. Не им търсих дот-а, но предна лява беше изядена яко, почти нямаше грйфер на разни участъци и от вътрешната страна. Доста неравномерно износване. Другите бяха по добре. Не знам или просто са сбирщайн от резервни или още по-лошото, били са нови на тая кола от както се кара и тя ги е изяла така.

Никъде в обявата не пише "чисто нови". Гумите са ДОТ 19та, което означава че сега им е 2-ри сезон, това че едната е "изядена яко, почни няма грайфер" абсолютно не е така - сигурен ли си, че си гледал моята гума, а не на Тенчо някои от семисликовете ?
fixallot написа:
На въпроса преди още да отидем до преглед в сервиз - след като е ревизиран двигателя, сменени ли са маркучите на картерните газове? - отговора беше да. Поглеждаме - сменени ама друг път :/

Въпросът - Сменени ли са маркучите на картерните газове?
Отговора - Сменено е всичко, което трябва !
Защо да се сменя нещо, което няма нужда - като сте забелязали, че не са сменени, забелязахте ли да има проблем от тях, да текат? да са омазнени ? да омасляват ?
fixallot написа:
Иначе гаранцията изглежда примамлива. Ако си я спази човека, както казва изглежда оферта (немога да коментирам дали ще го направи или не, виждаме се за сефте).

Мартин има вече много автомобили, които са продадени с гаранция.
И ДА, можеш да разчиташ, че се спазва, защото се подписва и договор за гаранцията, защото както от негова страна се очаква да гарантира за нещо, така и от страна на клиента трябва да гарантира, че ще ходи на обслужване при него, за да може да има поглед над колата в гаранционния сервиз (както е при официалните представителства)
и ако се чуди защо пиша аз, аз съм собственика на колата, а обявата е от името на Мартин (дедо Боже сервиз), защото гаранцията е при него, той я е правил тази кола, той я познава и той я обслужва.

и да, всичките забележки не са прикривани, не е било за цел кандидат собственика да не ги знае, но и никъде не е казано, че цената не подлежи на коментар, за да се оправят всички тези забележки и да стане един наистина прекрасен автомобил, който освен в гаранционния период, ще радва собственика и след него :cool:

п.с. Тенчо ... не си прав, само ти казвам да си знаеш

_________________
SuBarU
 15

Пон Апр 12, 2021 5:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не мисля да превръщаме темата в спор, дали автомобила става или не. Призовавам всеки търсещ такъв автомобил, да отиде и да го види и да си прецени сам. Също така не съм директен свидетел на разговора Ви с Тенчо, но за момента съм решил да се доверя и вярвам на Тенчо (Сервиза който проверява колата) отколкото, на човека, който ми продава колата. Следващите пъти като ходя по огледи, ще си правя и снимки и видео може би, за да може да се видят нещата детайлно. Ще спомена няколко нещица само по-долу и приключвам с темата.
panchev.ivan написа:
fixallot написа:
Друго което ми направи впечатлени - пише шумо и виброзиолация - не съм отварял вратите да проверявам има ли или не - но стандартния шум от уплътненията на вратите - тригълниците на огледала - се чува доста осезаемо и от двете врати.

шумо и вибро изолацията и шума от триъгълниците са съвсем различни неща
ако имаш повече опит с тези автомобили, само като пипнеш вратата се усеща, защото е с 5-6кг. по-тежка вече, а това че триъгълниците шумят е абсолютно така... и двата ! :good:

На мен ми се струва логично, щом си се постарал да сложиш шумо и вибро изолация, която да подобри комфорта в купето, защо подяволите не си ги сменил тези триъгълници. Шума от тях убива целия ефект от тая работа. Поне аз така си мисля де, разни хора разни идеали.
panchev.ivan написа:
fixallot написа:
Рейката тропа.

Категорично НЕ е така

Тя може и да не се чува да тропа(а може и да се чува, малко глух си падам), но видях ясно с очите си как дясното предно колело има луфт, когато го разклатиш с ръце. Изглеждаше да е от рейката, може и от другаде да е знам ли.Тенчо може да каже.

panchev.ivan написа:
fixallot написа:
Гумите които се рекламират като чисто нови - хич не бяха нови. Не им търсих дот-а, но предна лява беше изядена яко, почти нямаше грйфер на разни участъци и от вътрешната страна. Доста неравномерно износване. Другите бяха по добре. Не знам или просто са сбирщайн от резервни или още по-лошото, били са нови на тая кола от както се кара и тя ги е изяла така.

Никъде в обявата не пише "чисто нови". Гумите са ДОТ 19та, което означава че сега им е 2-ри сезон, това че едната е "изядена яко, почни няма грайфер" абсолютно не е така - сигурен ли си, че си гледал моята гума, а не на Тенчо някои от семисликовете ?

Хмм, сега като се замисля верно не пише чисто нови. Подвел съм се. Пише нови и съм останал с презумцията, че едва ли не са на първия сезон и няма следи от износване почти. Но това "Нови" е явно доста разтегливо понятие. И мога да кажа със сигурност, че не сме гледали сликовете на чичо Тенчо или на който и да е(макар и предна лява можеше и да се класира за такава в определени участъци). Немога да коментирам в детайли виенето на дифа от първо лице, а само знам какво ми е казано след като Тенчо го слуша, но това с предната лява гума го видях с очите си. И колкото да съм с диоптър не мисля, че търсенето на канала на гумата и чудейки се "Гумите различни ли са" (понеже наистина шарката на първо време изглеждаше различна), създава чувство за нова гума. Оказа се, че просто най-вътрешния канал не е толкова дълбок колкото същия на предна дясна и то за мен с доста разлика (това е което помня като фрапантна разлика за мен). Задните не съм ги гледал детайлно, И за съжаление снимки нямам, но си вземам поука, както казах по горе.

panchev.ivan написа:
fixallot написа:
На въпроса преди още да отидем до преглед в сервиз - след като е ревизиран двигателя, сменени ли са маркучите на картерните газове? - отговора беше да. Поглеждаме - сменени ама друг път :/

Защо да се сменя нещо, което няма нужда - като сте забелязали, че не са сменени, забелязахте ли да има проблем от тях, да текат? да са омазнени ? да омасляват ?

За да е питано за тези маркучи, значи има защо. Принципно да речем, водната помпа не я сменяш, когато направи проблем, и вече си останал на пътя с прегрял двигател нали? На точен въпрос, отговор, сменено е каквото трябва, според мен си е заобикаляне на темата, но пак вие си знаете какво точно сте си говорили.
panchev.ivan написа:
fixallot написа:
Иначе гаранцията изглежда примамлива. Ако си я спази човека, както казва изглежда оферта (немога да коментирам дали ще го направи или не, виждаме се за сефте).

Мартин има вече много автомобили, които са продадени с гаранция.
И ДА, можеш да разчиташ, че се спазва, защото се подписва и договор за гаранцията, защото както от негова страна се очаква да гарантира за нещо, така и от страна на клиента трябва да гарантира, че ще ходи на обслужване при него, за да може да има поглед над колата в гаранционния сервиз (както е при официалните представителства)
и ако се чуди защо пиша аз, аз съм собственика на колата, а обявата е от името на Мартин (дедо Боже сервиз), защото гаранцията е при него, той я е правил тази кола, той я познава и той я обслужва.


Радвам се за това, че има гаранция и хората са доволни. Както съм споменал, не мога да коментирам майстора.

Десния фар имаше петно от вътрешната страна, засъхнало, нямаше конденз в момента, но ясно се виждаше петното което не знам от какво друго може да е вътре. Ако пропуска по една или друга причина и се напълни с вода - баласта не е евтин освен ако не решиш да сложиш китайски. Ккато казах, не е непоправимо, просто трябва овреме да се обслужи. Аз видях конденз/влага и в при мигачите и на двете огледала - пък кое е пукнато и кое не е...

Който си търси автомобил, да го погледне, да го прегледа в сервиз по избор и да си прецени на базата на плюсове и минуси.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Апр 13, 2021 12:08 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Ное 09, 2015 3:37 pm
Мнения: 10
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Искам да си купя Форестър 2006-2008, 158 кс автомат (да може да я кара и жената, когато се наложи) до 200 000 км. Предвидил към около 10-11 бона за колата, прехвърляне и обслужване. Вариантите, обаче, далеч не са толкова много и са основно нов внос, който исках да избегна. Понеже не мога да чакам да се появи "идеалната", ще помоля да споделите мнение за някоя от тези обяви:

https://www.cars.bg/offer/6065688a4d41db54a6002593
https://www.cars.bg/offer/5f8b073267973413014ee022
https://www.cars.bg/offer/6012b94b0f7e0f0c1b1cee73
https://www.cars.bg/offer/603f74523ae53c12c032f8c2
Има и една в Пегаса, но разбрах, че не препоръчвате търговеца, затова не я пускам тук. Притеснява ме, че всички са швейцарки и сигурно вече са "тръгнали". Някой би ли се навил да дойде с мен на оглед?

Сря Апр 14, 2021 1:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 06, 2020 8:20 am
Мнения: 44
Автомобил: Impreza III 2.0R
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Третата кола в списъка е в автокъщата от която купих импрезата от подписа през март миналата година. Сигурен съм че точно тогава подготвяха един такъв сив форестър за продажба но дали е този автомобил не знам. Собственика е (сравнително) коректен, не спря да приказва по време на огледа и успя да ни омае (мен и жена ми) дотолкова, че в рамките на 45 минути се навихме да вземем колата (бяхме отишли да гледаме друга Impreza - тъмно сива, 2008 година - още е в автокъщата) без да сме я карали (2 метра напред-назад), без нищо. В интерес на истината човека ни убеждаваша че колата, която взехме е по-добрия избор (и по-скъпия :cool: ) но в края на краищата се оказа точно така и след 11000 километра сме много доволни (късмета на новобранеца).

Обърнете внимание че в обявата пише (буквално): "В добро състояние" - обикновено пише "отлично" и други подобни суперлативи.

Иначе автокъщата е на 2 км от STI сервиза на Ломско шосе, където със сигурност биха се произнесли професионално за състоянието на колата.

_________________
::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R MT; EJ204 :::::

::::: Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Lancia Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::

Сря Апр 14, 2021 3:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 09, 2015 3:37 pm
Мнения: 10
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря на колегата за коментара. И още една обява:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jqgoim

Сря Апр 14, 2021 5:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 09, 2015 3:37 pm
Мнения: 10
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Малко ъпдейт от мен за обявите, за които сам попитах :-P

Относно третата в списъка, която коментира и колегата след мене:
Днес ходих да я видя заедно с едно CRV, което е в същата автокъща d & a auto. Накратко: ръждата му е тръгнала, отдолу, по веждите също. Нарочно помолих собственика да свали корите в багажника, за да видя бомбетата на задните амове - бяха като нови. Всъщност болтовете и гайките направо светеха, което ме наведе на мисълта, че наистина са чисто нови. Дали е направено, защото старите са били пред разпад, или не, не се наемам да кажа. Факт е, че ръждата е тръгнала отдолу и аз не бих я взел само заради това. Допълнително воланът беше поизтрит на 3 и на 9 часа, както и педалите. Колата е поне на +100к от обявените 180к, може би на +200к. Имаше нужда от ток, за да запали, но да речем, че това е ок, все пак е стояла сума ти време на паркинга. Ще отчета и един плюс обаче - колата върви. Завъртях я около паркинга на автокъщата като я понатиснах. Аз ли не съм се качвал на субару, но това направо си летеше.
за СРВ-то също не си струва да се разкарва човек. А беше обявено за 11 бона! Направо скандал. Иначе собственика много говори и не те оставя да гледаш сам, което лично мен ме дразни. Трябва да му отчета, обаче, че каквото съм го помолил го изпълни с готовност.
Толкова по номер 3.

Ходих да видя и синята италианка от самостоятелната обява, за която пак аз съм питал (автокъща Краси 2005). Едно съвсем младо момче ме посрещна, много отзивчиво. Относно колата: НАИСТИНА няма и капка ръжда. Не повярвах на очите си - отдолу е като излязла от завода. Щях само за това да я взема, но 2 неща ми направиха впечатление:
- при навит докрай волан се чува леко виене
- при включване на автоматика на "R" шумът също се променя (то при всяко превключване шумът се променя, но специално на задна ми направи някакво по-особено впечатление)
На какво може да се дължат тези шумове и скъпи ли ще бъдат евентуалните ремонти? Пак бих помолил някой, който е в час да дойде с мен на оглед, срещу възнаграждение, разбира се.
А, и тази запали трудно, но може би първо я пробва на газ, затова (пише, че е с газова). Амовете и на двете ми се сториха ОК.

ПП: още две дреболии - на първата седалката е прогорена с цигара, дупката е залепена с някакъв изолибанд, доста селско. На втората може би воланът е претапициран, така ми се струва, но може и да греша.

Пет Апр 16, 2021 5:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Без да коментирам конкретните обяви, но трябва да се внимава с тази серия Форестър с газ. Те и без газа си имат болежки, но отваряне на глави за реглаж може да стигне 20% от цената на колата. Вземете си 2.5ХТ ;) и тогава вижте дали Субару върви.
Ако държите на Bi-fuel вижте VIN-a за маркировка на главите. През една тема един друг колега говореше за "клапани за газ". Е те тея Форестър-и са оборудвани с малко по - различни седла на главите.Обозначено е в кода - мисля на 7-ма позиция трябва да е G. Но пробега, поддръжката на колата и газовото си казват думата след 15 години каквито и материали да се ползват.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Апр 16, 2021 7:41 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 27, 2017 12:28 am
Мнения: 21
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 2010г.
Телефон: 0885175660
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги!
Някой да е гледал този Форестър и евентуално да ми спести разходка от Варна до Перник.
Благодаря предварително.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 4634859179

Вто Апр 20, 2021 10:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 09, 2015 3:37 pm
Мнения: 10
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги,
Май си харесах Фори, но има едно нещо в купето, което малко ме смущава. Очертал към го на снимката - сякаш нещо е текло от въздуховода на парното/климатика. Може ли да е индикация за нещо сериозно?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Май 05, 2021 2:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мисля, че някой просто некадърно се е опитвал да чисти климатика с препарат.

Сря Май 05, 2021 2:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 324
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Или протекъл ароматизатор


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сря Май 05, 2021 2:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 3:34 pm
Мнения: 167
Местоположение: Варна
Skype: slav_ckc
Автомобил: Forester 2018, 2.5, CVT
Телефон: 08889566нулашест
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Точно, протекъл гаден ароматизатор

Сря Май 05, 2021 3:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 17, 2021 9:11 pm
Мнения: 5
Автомобил: Forester 2.5XT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Още един глас за ароматизатора, имал съм Форестър втора ръка точно с такива петна. Няма проблем, освен козметичен.

Съб Май 08, 2021 9:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 09, 2015 3:37 pm
Мнения: 10
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колата вече е моя. Регистрирана в КАТ, закарана при Митака за преглед и отремонтиране на каквото е спешно. И тук започва одисеята :)
След седмица и половина в сервиз Митака, 2400 лв. за реглаж на клапани (фабрична газова), пълно обслужване, изолиране на "прахосмукачката", смяна на воден радиатор и разни дреболии по колата останаха следните проблеми:

1. Круиз-а не работи (според Митака била махната лампата на "чек енджина", за да не свети, защото давала грешка в първи цилиндър, това добре. Но като тръгнали да слагат обратно таблото видели, че и круиз-а нямал лампа - ми що не сложихте??) Та по мои наблюдения не работи (ръчках копчето навътре, лоста надолу задържах, но нищо). Четох някъде, че при светнал чек на двигателя круиза се изключвал сам - един вид за сигурност. Но какъв е точно случая с моя много ми се ще да разбера. Все пак съм си купил колата и заради екстрите.

2. Много странно, вече 2-3 пъти когато съм паркирал в някоя дълбока неравност колата ми гасне при потегляне без газ. Колата е автоматик и би трябвало да тръгва сама като пуснеш спирачката. Моята едва пълзи, но не би следвало да гасне. Това според мен не би трябвало да се случва на автоматик. Каква би могла да е причината?

3. Централното заключване работи от копчето на вратата, но не и от ключа.

За всички тези останали проблеми ви моля да ме насочите към читав човек, който ще може да помогне. Митака мисля да го пропусна. Как може да издаваш кола, която не си тествал лично след ремонта? Как може да оставяш неща неоправени, когато виждаш че са за правене и ти е казано - оправи всичко.
Иначе колата много ме кефи и искам да си я поддържам и карам. Надявам се тези първи сблъсъци с действителността да не ме откажат :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Май 25, 2021 9:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nikolayv написа:
Колата вече е моя. Регистрирана в КАТ, закарана при Митака за преглед и отремонтиране на каквото е спешно. И тук започва одисеята :)

1. Круиз-а не работи (според Митака била махната лампата на "чек енджина", за да не свети, защото давала грешка в първи цилиндър, това добре. Но като тръгнали да слагат обратно таблото видели, че и круиз-а нямал лампа - ми що не сложихте??) Та по мои наблюдения не работи (ръчках копчето навътре, лоста надолу задържах, но нищо). Четох някъде, че при светнал чек на двигателя круиза се изключвал сам - един вид за сигурност. Но какъв е точно случая с моя много ми се ще да разбера. Все пак съм си купил колата и заради екстрите.

Честита придобивка. Дано повече те радва отколкото разочарова, но явно си попаднал на обичайните търгаши. Това с чека, не е ли светел при даване на контакт, директно е трябвало да бягаш, но уви ентусиазма от новата придобивка често ни заблуждава и си затваряме очите, а после страдаме. Ако колата има грешки и ако имаше лампа, щеше да свети чек енджина, то тогава нямаш нито стабилизацията(VDC ако модела ти го има) нямаш и круиз. За да търсиш отделен проблем с круиза, първо трябва да оправиш чека.

nikolayv написа:
2. Много странно, вече 2-3 пъти, когато съм паркирал в някоя дълбока неравност колата ми гасне при потегляне без газ. Колата е автоматик и би трябвало да тръгва сама като пуснеш спирачката. Моята едва пълзи, но не би следвало да гасне. Това според мен не би трябвало да се случва на автоматик. Каква би могла да е причината?
:)


Определено не трябва да се случва, но каква е причината не мога да помогна. Погледни темата с белите сервизи и си избери. Аз мога да препоръчам Тенчо (1040). От други нямам впечатления. Тъпо е да са ти сваляли таблото и да не са оправили лампите... :(

Надявам се проблемите да се окажат по дребнички и да и се радваш. Успех! :beer:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Май 25, 2021 4:21 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 4:11 am
Мнения: 50
Автомобил: Subaru Forester 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Някой да има идея за този автомобил, че ми е далечко и много малко снимки и инфо има.
https://www.cars.bg/offer/60af415605b2781f6b50c053

Вто Юни 01, 2021 12:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 7:13 pm
Мнения: 218
Местоположение: Trun,Schweiz
Skype: dancho.ch
Автомобил: subaru Impreza 20d Limited S
Рейтинг: 200
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте!
Интересуват ме компетентни мнения точно за този модел. Ето колата:
https://www.comparis.ch/carfinder/markt ... w/27544374
Въпросите ми са следните:
-Надежден ли е този този мотор? Трябва ли да се вади от коша на всеки 100хил за реглаж на клапаните?
-Може ли да се "присади" 6 степенна скоростна кутия от дизел? Този 4 степенен автомат ми се вижда морално остарял.
-Кой е най-добрия вариант за газификация?
Колата ще се ползва в България с предназначение лов и риболов.

Сря Юни 23, 2021 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2056 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 103  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор