Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Форестър и ДВД навигационна система 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Май 10, 2008 5:14 pm
Мнения: 112
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0 TD 2011
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,

интересувам се от 'фабричната/одобрената' ДВД навигационна система която се предлага от Субару Моторс - http://www.subaru.bg/09forester_entertainment.html , и по-конкретно:

- марка, модел и спесификации (на сайта нищо не пише по въпроса)
- добри ли са картите за Европа и България (сравнено с Гармин), могат ли да се ползват други такива (Гармин, Ай-Го и т.н.)
- може ли да се добави камера за заден ход
- има ли changer или е само с 1 диск
- има ли други функции освен навигация и музика
- наблюдения, отзиви и т.н.

Поздрави.

Сря Окт 13, 2010 7:43 am
Върнете се в началото
Профил
Active AWD
Аватар

Регистриран на: Нед Май 18, 2008 7:31 pm
Мнения: 551
Местоположение: покрай морето
Автомобил: Subaru
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей,

дотук сме двама(известни на мен) с такава навигация.

wesel написа:
- марка, модел и спесификации (на сайта нищо не пише по въпроса)

Марката е Kenwood. Има обаче 3 модификации. Един щатски, един европейски(за колите с десен волан), и един за двата пазара. Продуктовите им номера са FXDD07KF2, FXDD07EF2(за двата пазара) - ето тук съм писал повече по въпроса :
Цитат:
http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/factory-nav-unit-54103/


Важното да се знае е, че този модел за двата пазара може да се настрои да работи с EU и US мерни единици. Докато тоя за американския пазар не успяхме да го накараме да вади нашите мерни единици. Тоя за EU-right-hand не съм го виждал.

wesel написа:
- добри ли са картите за Европа и България (сравнено с Гармин), могат ли да се ползват други такива (Гармин, Ай-Го и т.н.)

Картите не са никак добре, особено за БГ. Има карта от преди 2-3 години, която няма дори магистралата Чирпан-Оризово. За Европа не знам, не съм пробвал. Знам само, че за Турция не е правена изобщо карта за този модел. Иначе картите са на Denso, съвместими с някои модели на Range Rover, Toyota, Mazda, Ford. Аз в момента май карам с Тойотската.

wesel написа:
- може ли да се добави камера за заден ход

Да. Само трябва да се съобрази според модела - щатския модел работи само с NTSC камера, европейските - с PAL. Колегата bubaru си продава PAL камерата, понеже е с американския модел.

wesel написа:
- има ли changer или е само с 1 диск

Работи с DVD. Няма changer, няма и нужда. Плейва всякакви CD/DVD. Има възможност за TV-out, за изход от DVD към външен монитор.

wesel написа:
- има ли други функции освен навигация и музика


Най-ценното е моментния разход, оставащи км с наличното гориво, по-добро аудио(усилвател), разни статистики, възможност да си настроиш оставащи километри до смяна на масла/филтри, също така може да променяш времето, за което плафона остава да свети след затваряне на вратите(това понякога може да е много полезно:) А, и как щях да забравя - Bluetooth за телефон. Невероятна екстра. Ето повече инфо: http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/factory-dvd-navigation-unit-install-non-nav-my09-forester-56941/index2.html Това е най-хубавото нещо - че си говориш и чуваш през говорителите, може да вдигаш/затваряш от копчетата на волана(Mute), автоматично ти намалява музиката.

wesel написа:
- наблюдения, отзиви и т.н.

Аз лично съм много доволен от устройството. Но на тази цена - няма как да е иначе. Но не бих дал 500-1000$ колкото искат в ebay за втора употреба, или пък не дай си боже 3000E, колкото искат от Субару. Но ако се намери на добра цена - си струва. За ~1000$ обаче има доста по-добри модели на Kenwood, с Garmin/IGo карти. Всъщност, навигацията на това устройство за БГ е почти неизползваема. За София става, с малко компромиси. Но аз си ползвам външна навигация, така че не ми е проблем.

_________________
4x4

Сря Окт 13, 2010 10:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 1:25 pm
Мнения: 12
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Forester 2.0XS
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
От доста време чета форума, даже той стана един от поводите да си купя Субару, за което съм Ви много благодарен колеги - най-накрая нацелих марката автомобил която винаги съм търсел.
До сега все не намирах повод да се регистрирам, въпреки че купих форестъра преди почти две години - просто четях и трупах познания.
Сега обаче не издържах и реших да споделя една идея за вградена навигационна система, която се предлага в България ............http://www.navi.bg/navi-bulgaria-dvoen-din-za-subaru-forester-dd798s
Ясно е че се различава от предложенвия вариант от колегата Тишо, но дали е читава!??!??!

_________________
Напред науката е слънце.

Пет Окт 15, 2010 1:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 20, 2013 10:08 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru Leone
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Възможно ли е да няма бултут опция аз не я намирам
Става въпрос за форестър 2.5 хт 2009г. :)

Нед Фев 04, 2018 5:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nafets166 написа:
Възможно ли е да няма бултут опция аз не я намирам
Става въпрос за форестър 2.5 хт 2009г. :)


На оригиналната навигация, ако е с отделен модул за диска няма, но има модели като 6100 които имат.
При тях навигацията е едно цяло като тази например:

Прикачени файлове:
IMG_0420.JPG


Прикачени файлове:
IMG_0424.JPG


При тази има и опция за камера за задно виждане.

;)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Фев 05, 2018 10:12 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 20, 2013 10:08 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru Leone
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Моята е сащата от първата снимка с два входа за диск за аудиото и за картите има и опция за pal и ntsc видео но не ми излиза на дисплея phone опция и се чудя дали трябва някакъв диск за ъпдеит или ваобще няма блутуд опция.

Пон Фев 05, 2018 3:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 07, 2015 11:24 pm
Мнения: 132
Местоположение: Перник
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R 150hp 2007
Телефон: 0878137942
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
И моята няма хендсфри.

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

_________________
За всеки влак си има пътници !!! ... Само моя е товарен обаче !

Пон Фев 05, 2018 7:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 8:26 pm
Мнения: 17
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз в момент съм се захванал с подобен проект да сменя фабричната ми навигация с таблет по ето този туториал от канадския форум:
http://www.subaruforester.org/vbulletin ... od-515593/

До тук си играя с таблета и софтуера, скоро се надявам да мога да покажа снимки и от инсталация.

Пет Фев 09, 2018 7:43 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор