Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
 Питане за Cd на Forester 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 22, 2011 8:45 pm
Мнения: 28
Местоположение: Sofiq
Автомобил: Forester 2.0X
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги ,собственик съм на Forester 2.0 X. 2006г :subaru:
Моля ,ако някои знае каква е марката на фабричното CD нека да го сподели .
П.П Сд-то на форито ми е с 6 диска.

Чет Ное 03, 2011 4:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 11:15 am
Мнения: 4
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
При мен Форестъра е 2005г. с шест диска и се води KENWOOD GX806EF2 (като модела на снимката) . За съжаление от няколко месеца чейнджъра блокира и изписва Error 99.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Ное 04, 2011 11:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 22, 2011 8:45 pm
Мнения: 28
Местоположение: Sofiq
Автомобил: Forester 2.0X
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
tolis написа:
При мен Форестъра е 2005г. с шест диска и се води KENWOOD GX806EF2 (като модела на снимката) . За съжаление от няколко месеца чейнджъра блокира и изписва Error 99.


Благодарско , моя е съшия като твоя , но си работи без проблем ,имах съшия проблем проблем на едно сони разглобих го извадих диска пчистих го и проработи , но все пак беше само с 1 диск , и да попитам спирал ли си му тока на твоето ако не си пробваи .А ако решиш да го разглобяваш снимаи и давай снимки.

Пет Ное 04, 2011 12:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 11:15 am
Мнения: 4
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Всъщност проблемът тръгня точно от тока . Бяхме семейно в Родопите и понеже не се хващаше никаква нормална радиостанция , пуснах диск . Не знам колко време е въртял , но като трягнах да паля , акумулаторът беше паднал . Като запалих , се започна едно чегъртане и автоматична смяна на дискове няколко минути . Като крайно на екрана се изписа Error99 . Закарах го в сервиза на Субару и след час ми казаха , че проблемът най-вероятно е механичен и по-добре да търся алтернативен вариант . Аз така или иначе слушам радио , а то си работи перфектно . Освен него имам и трансмитер с няколко карти , на които съм качил доста музика , та нямам зор на всяка цена да оправям чейнджъра - просто ме дразни , че не работи . Някой ден ще го отворя (има 6 диска вътре) , но за сега нямам време да се занимавам с него . Ще кача и снимки !

Пон Ное 07, 2011 8:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 10:01 pm
Мнения: 239
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 2001г, OUTBACK 3.0 2002
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
може би една идея офтопик -
Някой ползва ли Parrot
Изображение
Изображение

Аз лично много се чудя (имам един iPod който се търкаля), и ми трябват мнения от първа ръка как е качеството на звука.

_________________
stay hungry, stay foolish

Пон Ное 07, 2011 3:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 22, 2011 8:45 pm
Мнения: 28
Местоположение: Sofiq
Автомобил: Forester 2.0X
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да добре се чува ,и е много готина екстра ,осбено блутута , аз имах една кола с подобен на снимката блутуд и бях много доволен но тези устроиства са самостоятелни и се монтират към автомобила . Понеже на "Фори" нямам такава екстра , и ми писна да се заяждат фантетата и постояно да ме виждат като 20сето левка ,реших да си барна един блутуд но не такъв като на снимката ами акто приставка на оригиналното CD ,намерих за ауди ,бмв , мецедес , фолксваген но за субару треснах на камък и благодарение на колегата tolis разбрах каква марка е оригиналното аудио а именно KENWOOD и сега търсиме блутут за него ,и намираме

Subaru iPod, USB & Bluetooth Car Kit (U3i-SUB08)
за справка http://www.cushieaudio.com.au/subaru-usb3.html
Прикачени файлове:
Subaru iPod, USB & Bluetooth Car Kit (U3i-SUB08).jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Ное 10, 2011 5:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 22, 2011 8:45 pm
Мнения: 28
Местоположение: Sofiq
Автомобил: Forester 2.0X
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
За МОДЕЛИ
COMPATIBLE MODELS QUALIFIER YEAR INTERFACE BOXES DATA CABLE
Subaru Forester Some models* 2006-2009 i3-SUB08, U3i-SUB08 SUB08
Subaru Impreza Some models* 2006-2009 i3-SUB08, U3i-SUB08 SUB08
Subaru Legacy Some models* 2006-2009 i3-SUB08, U3i-SUB08 SUB08
Subaru Liberty Some models* 2006-2009 i3-SUB08, U3i-SUB08 SUB08
Subaru Outback Some models* 2006-2009 i3-SUB08, U3i-SUB08 SUB08
Subaru Tribeca Some models* 2006-2009 i3-SUB08, U3i-SUB08 SUB08

Чет Ное 10, 2011 5:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 8:26 pm
Мнения: 17
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги, понеже се заглеждам за варианти за подмяна на заводското аудио с нещо, което има Bluetooth и Apple Carplay, та да попитам: някой има ли представа дали плейъра от линка ще е съвместим с Форестър 2005та, дали преходниците за управлението от волана ще са същите (щом марката е същата) и дали ако сменя заводското аудио заводската навигация ще спре да работи?

Става дума за това Kenwood DMX7017DABS - https://www.amazon.co.uk/Kenwood-DMX701 ... od+carplay

Благодаря предварително!

Вто Юни 13, 2017 5:18 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 11, 2014 7:48 pm
Мнения: 63
Местоположение: в движение
Автомобил: subaru B9 TRIBECA
Телефон: 0887695105
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз си смених стоковото CD с друго 2din,има преходници за буксата към колата ,но управлението от волана загива.Има вариянт с помощта на допълнително устройство пак да заработи .Ако ти трябва инфо мога да помогна на лични, да не правим реклама както казват някой.

_________________
B9 TRIBECA 3000 H6

Пон Юни 26, 2017 1:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 8:36 pm
Мнения: 9
Автомобил: Subaru XV 2018,156 hp
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Сд-то при мен се оправи по много лесен и елементарен начин(беше блокирало и изписваше error 99).
Та значи-без да стартирате колата(с ключа в джоба),натискате едновременно eject +load бутоните. Всичките сд-та от чейнджъра излизат едно по едно.
Моето Субару е Форестър,2006,158 к.с. със чейнджъра за 6 диска.
За този метод прочетох в един английски форум и при мен проработи. :)

Нед Окт 22, 2017 1:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 8:36 pm
Мнения: 9
Автомобил: Subaru XV 2018,156 hp
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
https://forums.edmunds.com/discussion/1 ... a-stuck-cd

Атова е и линка с няколко метода за справяне с проблема на заседнали Сд-та.Дано е отпомощ на някого :good:

Нед Окт 22, 2017 1:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:05 am
Мнения: 49
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да се включа към по-горната дискусия.
Искам да сложа "нещо" към CDто, което е такова
Изображение

Целта ми е блутут хендсфри и евентуално usb за музика(като usb-то не ми е задължително) и желанието ми е ако може като звънне някой на телефона и слушаш радио, а не от "нещото", само да си спира музиката, респективно да си пренасочва звука към блутута(само че четох за Триомата например, че не го прави). Та питането ми е има ли такова животно или да се насоча към смяна на чейнджъра с нещо, което има тази функционалност

_________________
http://bgprospector.com/phpbb/index.php

Нед Окт 29, 2017 9:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 8:26 pm
Мнения: 17
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги, да споделя как най-накрая си реших проблема :)

Та - взех си ето това - Wefa CD Digital Changer: https://www.olx.bg/ad/digitalen-cheyndz ... 6UEdB.html
Намерих го в Amazon и Ebay, но цената, която попадна тук беше сравнително същата, само без разправиите по митница и ДДС.

Самата инсталация беше доста лесна. Най-голямата борба беше махането на капака над климатика/аварийките.
Следвах ето това клипче - https://www.youtube.com/watch?v=pk1fL33PJhs&t=115s
Трябва да си намерите пластмасова шпатулка и малко търпение и внимание, за да не счупите капачето, но става сравнително лесно.

После е елементарно - всичко е на букси. Поръчах си и адаптер към WESA-та и контролите от волана работят.
Лесно може да се прекарат кабелите на микрофона на място, от което хубаво да лови (при мен го изкарах при часовниците). И така - иначе казано това се оказа най-евтиното и смислено решение за bluetooth разговори + aux + bluetooth музика + зареждане на телефон в колата.

Поздрави!
:beer:

Сря Яну 10, 2018 9:44 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Би ли казал как е качеството от различните канали, блутут, флашка, aux ?
Тъй като и аз съм с 2din като от снимката по-горе (gx806ef2) и CD-тата дават Error 99, търся вариант с дигитален changer.
GROM-а и неговите 300лв. ми идват в повече, затова ме интересува WEFA-та как се представя (като най-приемлив вариант).

Китайци с андроид има за 100лв., но не ме влече варианта, а за по-скъпи (200+) инвестиции в момента не съм готов.

Щеше да ми е достатъчно и ако можеше да се изведе AUX на този плеър, но прерових форума и гоогле и не успях да намеря вариант точно за този модел. (Ако греша моля поравете ме).

Отзад панела е това:
Изображение

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Съб Авг 11, 2018 4:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще използвам темата, за да задам и аз въпрос, свързан с Bluetoth и CD-то ми, защото единият от проблемите ми е частично засегнат.
Имам този проблем, откакто взех колата преди година, но все не смогвам да докарам до него. CD-то ми е базовото за модела SH, като имам и управление от волана:
https://www.google.bg/imgres?imgurl=htt ... t=c&ictx=1
Отделно имам монтиран bluetooth Parrot CK-3100 към него. Управлението на CD-то от волана не работи и предполагам основният виновник е допълнителният Parrot. Съмнява ме и лентов кабел, но е по-малко вероятно. Предполагам, че Parrot-а е вързан през входящата букса на управлението от волана. Отделно има един много гаден бъг - когато работи уредбата(радио или CD) и проведа разговор през Parrot-a, след приключване на разговора уредбата не се връща в нормален режим на работа, а се чуват само е едни глухи баси, дори увеличена на макс. Всичко се оправя след рестартиране на двигателя, т.е. като се спре токът към аудиото от контактния ключ.
Та въпросите ми са: знаете ли дали все пак има начин да се свърже допълнителният bluetooth към тази уредба без да се губи управлението от волана, и знаете ли каква може да е причината за бъга със заглъхването?
Приемам и препоръки за читав специалист по кар аудио.

Пон Авг 13, 2018 9:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 06, 2015 10:01 pm
Мнения: 95
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2006/ 2.0/ AT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз също ще използвам темата за да задам въпрос. От известно време-2, 3 седмици, когато запаля колата радиото/CD-то ту се включва, ту се изклюва докато захапе, До 4-5 минути след това си свири без да прекъсва. Някаква идея? :idea:

_________________
www.panthermartin-fishing.bg

Сря Авг 29, 2018 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 8:26 pm
Мнения: 17
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
GeorgiIv написа:
Би ли казал как е качеството от различните канали, блутут, флашка, aux ?


Извинявай, че чак сега отговарям, но не бях влизал във форума няколко месеца.

Като качество - идеално е. Аз го ползвам предимно през bluetooth от телефона - музика от Spotify. Качеството е същото, като от нормално CD. Същото важи и за AUX-a.
За разговори - аз си сложих микрофона на кормилната колонка и го насочих така, че да е максимално в посока на мен като шофьор и ме чуват добре. Някои хора не ме чуват, особено ако си пуснал духалките на климатика, но е според зависи. Като цяло микрофона е приемлив и разговори се провеждат нормално.

Иначе на CD - и аз я имам тази грешка Error 99 - четох някакви неща как да се ресетне, но понеже така или иначе съм си решил проблема с музиката през bluetooth, не си давам зор да я оправям ;)

Надявам се да съм бил полезен :beer:

Чет Сеп 13, 2018 8:56 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Преди месец реших да взема WEFA-та и аз.
Изключително доволен съм и потвърждавам казаното от колегата (микрофона не съм го връзвал още).
Блутуут, флашка - всичко работи повече от перфектно.
Ъпдейтнах и firmware-а тъй като исках да ми работи Random бутона. Някой беше описал процедурата много добре (може би в друга тема).

п.с. Методите за "оправяне" на Error 99 ги пробвах и при мен не сработиха.

Доволен съм от Wefa-та и препоръчвам за хора с "Error 99" - проблема :)

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Чет Сеп 27, 2018 10:19 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 22, 2017 10:12 am
Мнения: 65
Местоположение: ямбол
Автомобил: subaru forester 2.0x/2006
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги може би тук е мястото да попитам на този плеар има ли възможност за външен усилвател ако някой е правил такава интервенция нека каже или ако има инфо посочете ми.Предварително благодаря. KENWOOD GX806EF2

Чет Дек 20, 2018 7:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 23, 2021 1:10 pm
Мнения: 6
Местоположение: София
Автомобил: FORESTER SG 2.5 XT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
jdbg написа:
Колеги, да споделя как най-накрая си реших проблема :)

Та - взех си ето това - Wefa CD Digital Changer: https://www.olx.bg/ad/digitalen-cheyndz ... 6UEdB.html
Намерих го в Amazon и Ebay, но цената, която попадна тук беше сравнително същата, само без разправиите по митница и ДДС.

Самата инсталация беше доста лесна. Най-голямата борба беше махането на капака над климатика/аварийките.
Следвах ето това клипче - https://www.youtube.com/watch?v=pk1fL33PJhs&t=115s
Трябва да си намерите пластмасова шпатулка и малко търпение и внимание, за да не счупите капачето, но става сравнително лесно.

После е елементарно - всичко е на букси. Поръчах си и адаптер към WESA-та и контролите от волана работят.
Лесно може да се прекарат кабелите на микрофона на място, от което хубаво да лови (при мен го изкарах при часовниците). И така - иначе казано това се оказа най-евтиното и смислено решение за bluetooth разговори + aux + bluetooth музика + зареждане на телефон в колата.

Поздрави!
:beer:


Колега, как си с времето.. ако си го купя тоя модул WEFA занимава ли ти се да ми го инсталираш срещу съответното заплащане разбира се ? :)

Чет Апр 08, 2021 9:40 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 20 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор