Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:55 pm



Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
 Питане за Cd на Forester 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 22, 2011 8:45 pm
Мнения: 28
Местоположение: Sofiq
Автомобил: Forester 2.0X
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги ,собственик съм на Forester 2.0 X. 2006г :subaru:
Моля ,ако някои знае каква е марката на фабричното CD нека да го сподели .
П.П Сд-то на форито ми е с 6 диска.

Чет Ное 03, 2011 4:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 11:15 am
Мнения: 4
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
При мен Форестъра е 2005г. с шест диска и се води KENWOOD GX806EF2 (като модела на снимката) . За съжаление от няколко месеца чейнджъра блокира и изписва Error 99.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Ное 04, 2011 11:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 22, 2011 8:45 pm
Мнения: 28
Местоположение: Sofiq
Автомобил: Forester 2.0X
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
tolis написа:
При мен Форестъра е 2005г. с шест диска и се води KENWOOD GX806EF2 (като модела на снимката) . За съжаление от няколко месеца чейнджъра блокира и изписва Error 99.


Благодарско , моя е съшия като твоя , но си работи без проблем ,имах съшия проблем проблем на едно сони разглобих го извадих диска пчистих го и проработи , но все пак беше само с 1 диск , и да попитам спирал ли си му тока на твоето ако не си пробваи .А ако решиш да го разглобяваш снимаи и давай снимки.

Пет Ное 04, 2011 12:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 11:15 am
Мнения: 4
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Всъщност проблемът тръгня точно от тока . Бяхме семейно в Родопите и понеже не се хващаше никаква нормална радиостанция , пуснах диск . Не знам колко време е въртял , но като трягнах да паля , акумулаторът беше паднал . Като запалих , се започна едно чегъртане и автоматична смяна на дискове няколко минути . Като крайно на екрана се изписа Error99 . Закарах го в сервиза на Субару и след час ми казаха , че проблемът най-вероятно е механичен и по-добре да търся алтернативен вариант . Аз така или иначе слушам радио , а то си работи перфектно . Освен него имам и трансмитер с няколко карти , на които съм качил доста музика , та нямам зор на всяка цена да оправям чейнджъра - просто ме дразни , че не работи . Някой ден ще го отворя (има 6 диска вътре) , но за сега нямам време да се занимавам с него . Ще кача и снимки !

Пон Ное 07, 2011 8:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 10:01 pm
Мнения: 239
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 2001г, OUTBACK 3.0 2002
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
може би една идея офтопик -
Някой ползва ли Parrot
Изображение
Изображение

Аз лично много се чудя (имам един iPod който се търкаля), и ми трябват мнения от първа ръка как е качеството на звука.

_________________
stay hungry, stay foolish

Пон Ное 07, 2011 3:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 22, 2011 8:45 pm
Мнения: 28
Местоположение: Sofiq
Автомобил: Forester 2.0X
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да добре се чува ,и е много готина екстра ,осбено блутута , аз имах една кола с подобен на снимката блутуд и бях много доволен но тези устроиства са самостоятелни и се монтират към автомобила . Понеже на "Фори" нямам такава екстра , и ми писна да се заяждат фантетата и постояно да ме виждат като 20сето левка ,реших да си барна един блутуд но не такъв като на снимката ами акто приставка на оригиналното CD ,намерих за ауди ,бмв , мецедес , фолксваген но за субару треснах на камък и благодарение на колегата tolis разбрах каква марка е оригиналното аудио а именно KENWOOD и сега търсиме блутут за него ,и намираме

Subaru iPod, USB & Bluetooth Car Kit (U3i-SUB08)
за справка http://www.cushieaudio.com.au/subaru-usb3.html
Прикачени файлове:
Subaru iPod, USB & Bluetooth Car Kit (U3i-SUB08).jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Ное 10, 2011 5:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 22, 2011 8:45 pm
Мнения: 28
Местоположение: Sofiq
Автомобил: Forester 2.0X
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
За МОДЕЛИ
COMPATIBLE MODELS QUALIFIER YEAR INTERFACE BOXES DATA CABLE
Subaru Forester Some models* 2006-2009 i3-SUB08, U3i-SUB08 SUB08
Subaru Impreza Some models* 2006-2009 i3-SUB08, U3i-SUB08 SUB08
Subaru Legacy Some models* 2006-2009 i3-SUB08, U3i-SUB08 SUB08
Subaru Liberty Some models* 2006-2009 i3-SUB08, U3i-SUB08 SUB08
Subaru Outback Some models* 2006-2009 i3-SUB08, U3i-SUB08 SUB08
Subaru Tribeca Some models* 2006-2009 i3-SUB08, U3i-SUB08 SUB08

Чет Ное 10, 2011 5:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 8:26 pm
Мнения: 17
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги, понеже се заглеждам за варианти за подмяна на заводското аудио с нещо, което има Bluetooth и Apple Carplay, та да попитам: някой има ли представа дали плейъра от линка ще е съвместим с Форестър 2005та, дали преходниците за управлението от волана ще са същите (щом марката е същата) и дали ако сменя заводското аудио заводската навигация ще спре да работи?

Става дума за това Kenwood DMX7017DABS - https://www.amazon.co.uk/Kenwood-DMX701 ... od+carplay

Благодаря предварително!

Вто Юни 13, 2017 5:18 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 11, 2014 7:48 pm
Мнения: 63
Местоположение: в движение
Автомобил: subaru B9 TRIBECA
Телефон: 0887695105
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз си смених стоковото CD с друго 2din,има преходници за буксата към колата ,но управлението от волана загива.Има вариянт с помощта на допълнително устройство пак да заработи .Ако ти трябва инфо мога да помогна на лични, да не правим реклама както казват някой.

_________________
B9 TRIBECA 3000 H6

Пон Юни 26, 2017 1:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 8:36 pm
Мнения: 9
Автомобил: Subaru XV 2018,156 hp
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Сд-то при мен се оправи по много лесен и елементарен начин(беше блокирало и изписваше error 99).
Та значи-без да стартирате колата(с ключа в джоба),натискате едновременно eject +load бутоните. Всичките сд-та от чейнджъра излизат едно по едно.
Моето Субару е Форестър,2006,158 к.с. със чейнджъра за 6 диска.
За този метод прочетох в един английски форум и при мен проработи. :)

Нед Окт 22, 2017 1:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 8:36 pm
Мнения: 9
Автомобил: Subaru XV 2018,156 hp
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
https://forums.edmunds.com/discussion/1 ... a-stuck-cd

Атова е и линка с няколко метода за справяне с проблема на заседнали Сд-та.Дано е отпомощ на някого :good:

Нед Окт 22, 2017 1:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:05 am
Мнения: 49
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да се включа към по-горната дискусия.
Искам да сложа "нещо" към CDто, което е такова
Изображение

Целта ми е блутут хендсфри и евентуално usb за музика(като usb-то не ми е задължително) и желанието ми е ако може като звънне някой на телефона и слушаш радио, а не от "нещото", само да си спира музиката, респективно да си пренасочва звука към блутута(само че четох за Триомата например, че не го прави). Та питането ми е има ли такова животно или да се насоча към смяна на чейнджъра с нещо, което има тази функционалност

_________________
http://bgprospector.com/phpbb/index.php

Нед Окт 29, 2017 9:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 8:26 pm
Мнения: 17
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги, да споделя как най-накрая си реших проблема :)

Та - взех си ето това - Wefa CD Digital Changer: https://www.olx.bg/ad/digitalen-cheyndz ... 6UEdB.html
Намерих го в Amazon и Ebay, но цената, която попадна тук беше сравнително същата, само без разправиите по митница и ДДС.

Самата инсталация беше доста лесна. Най-голямата борба беше махането на капака над климатика/аварийките.
Следвах ето това клипче - https://www.youtube.com/watch?v=pk1fL33PJhs&t=115s
Трябва да си намерите пластмасова шпатулка и малко търпение и внимание, за да не счупите капачето, но става сравнително лесно.

После е елементарно - всичко е на букси. Поръчах си и адаптер към WESA-та и контролите от волана работят.
Лесно може да се прекарат кабелите на микрофона на място, от което хубаво да лови (при мен го изкарах при часовниците). И така - иначе казано това се оказа най-евтиното и смислено решение за bluetooth разговори + aux + bluetooth музика + зареждане на телефон в колата.

Поздрави!
:beer:

Сря Яну 10, 2018 9:44 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Би ли казал как е качеството от различните канали, блутут, флашка, aux ?
Тъй като и аз съм с 2din като от снимката по-горе (gx806ef2) и CD-тата дават Error 99, търся вариант с дигитален changer.
GROM-а и неговите 300лв. ми идват в повече, затова ме интересува WEFA-та как се представя (като най-приемлив вариант).

Китайци с андроид има за 100лв., но не ме влече варианта, а за по-скъпи (200+) инвестиции в момента не съм готов.

Щеше да ми е достатъчно и ако можеше да се изведе AUX на този плеър, но прерових форума и гоогле и не успях да намеря вариант точно за този модел. (Ако греша моля поравете ме).

Отзад панела е това:
Изображение

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Съб Авг 11, 2018 4:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще използвам темата, за да задам и аз въпрос, свързан с Bluetoth и CD-то ми, защото единият от проблемите ми е частично засегнат.
Имам този проблем, откакто взех колата преди година, но все не смогвам да докарам до него. CD-то ми е базовото за модела SH, като имам и управление от волана:
https://www.google.bg/imgres?imgurl=htt ... t=c&ictx=1
Отделно имам монтиран bluetooth Parrot CK-3100 към него. Управлението на CD-то от волана не работи и предполагам основният виновник е допълнителният Parrot. Съмнява ме и лентов кабел, но е по-малко вероятно. Предполагам, че Parrot-а е вързан през входящата букса на управлението от волана. Отделно има един много гаден бъг - когато работи уредбата(радио или CD) и проведа разговор през Parrot-a, след приключване на разговора уредбата не се връща в нормален режим на работа, а се чуват само е едни глухи баси, дори увеличена на макс. Всичко се оправя след рестартиране на двигателя, т.е. като се спре токът към аудиото от контактния ключ.
Та въпросите ми са: знаете ли дали все пак има начин да се свърже допълнителният bluetooth към тази уредба без да се губи управлението от волана, и знаете ли каква може да е причината за бъга със заглъхването?
Приемам и препоръки за читав специалист по кар аудио.

Пон Авг 13, 2018 9:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 06, 2015 10:01 pm
Мнения: 95
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2006/ 2.0/ AT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз също ще използвам темата за да задам въпрос. От известно време-2, 3 седмици, когато запаля колата радиото/CD-то ту се включва, ту се изклюва докато захапе, До 4-5 минути след това си свири без да прекъсва. Някаква идея? :idea:

_________________
www.panthermartin-fishing.bg

Сря Авг 29, 2018 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 8:26 pm
Мнения: 17
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
GeorgiIv написа:
Би ли казал как е качеството от различните канали, блутут, флашка, aux ?


Извинявай, че чак сега отговарям, но не бях влизал във форума няколко месеца.

Като качество - идеално е. Аз го ползвам предимно през bluetooth от телефона - музика от Spotify. Качеството е същото, като от нормално CD. Същото важи и за AUX-a.
За разговори - аз си сложих микрофона на кормилната колонка и го насочих така, че да е максимално в посока на мен като шофьор и ме чуват добре. Някои хора не ме чуват, особено ако си пуснал духалките на климатика, но е според зависи. Като цяло микрофона е приемлив и разговори се провеждат нормално.

Иначе на CD - и аз я имам тази грешка Error 99 - четох някакви неща как да се ресетне, но понеже така или иначе съм си решил проблема с музиката през bluetooth, не си давам зор да я оправям ;)

Надявам се да съм бил полезен :beer:

Чет Сеп 13, 2018 8:56 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Преди месец реших да взема WEFA-та и аз.
Изключително доволен съм и потвърждавам казаното от колегата (микрофона не съм го връзвал още).
Блутуут, флашка - всичко работи повече от перфектно.
Ъпдейтнах и firmware-а тъй като исках да ми работи Random бутона. Някой беше описал процедурата много добре (може би в друга тема).

п.с. Методите за "оправяне" на Error 99 ги пробвах и при мен не сработиха.

Доволен съм от Wefa-та и препоръчвам за хора с "Error 99" - проблема :)

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Чет Сеп 27, 2018 10:19 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 22, 2017 10:12 am
Мнения: 65
Местоположение: ямбол
Автомобил: subaru forester 2.0x/2006
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги може би тук е мястото да попитам на този плеар има ли възможност за външен усилвател ако някой е правил такава интервенция нека каже или ако има инфо посочете ми.Предварително благодаря. KENWOOD GX806EF2

Чет Дек 20, 2018 7:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 23, 2021 1:10 pm
Мнения: 6
Местоположение: София
Автомобил: FORESTER SG 2.5 XT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
jdbg написа:
Колеги, да споделя как най-накрая си реших проблема :)

Та - взех си ето това - Wefa CD Digital Changer: https://www.olx.bg/ad/digitalen-cheyndz ... 6UEdB.html
Намерих го в Amazon и Ebay, но цената, която попадна тук беше сравнително същата, само без разправиите по митница и ДДС.

Самата инсталация беше доста лесна. Най-голямата борба беше махането на капака над климатика/аварийките.
Следвах ето това клипче - https://www.youtube.com/watch?v=pk1fL33PJhs&t=115s
Трябва да си намерите пластмасова шпатулка и малко търпение и внимание, за да не счупите капачето, но става сравнително лесно.

После е елементарно - всичко е на букси. Поръчах си и адаптер към WESA-та и контролите от волана работят.
Лесно може да се прекарат кабелите на микрофона на място, от което хубаво да лови (при мен го изкарах при часовниците). И така - иначе казано това се оказа най-евтиното и смислено решение за bluetooth разговори + aux + bluetooth музика + зареждане на телефон в колата.

Поздрави!
:beer:


Колега, как си с времето.. ако си го купя тоя модул WEFA занимава ли ти се да ми го инсталираш срещу съответното заплащане разбира се ? :)

Чет Апр 08, 2021 9:40 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор