Отговори на тема  [ 192 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща
 SVX 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
leone84 написа:
единствените проблеми на тази кола са че плюе гарнитури на главите и че е спрян от производство и че са го лишили от наследник което ми дава идеята да зема да се пробвам да нарисувам един нов свх аз с най-голямо удоволствие ще си взема свх и ще го изкарвам само събота и неделя пък нека да е грозен неспиращ трошащ се и скъп за поддръжка дарак :beer: :beer:


Я първо да вземеш да почетеш поне малко за този шедьовър на автомобилната индустрия и след това да пишеш простотии, че аман от неграмотници като теб. :evil: :evil:
3.3 е един от най-здравите двигатели на Субару и в историята на модела няма случай на издухани гарнитури, а на изпечени трансмисии.
Ако не стане с четене си купи един да разбереш по трудния начин...

Сря Яну 02, 2013 8:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Subaru 1800 Fanatic
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 07, 2008 5:50 pm
Мнения: 272
Местоположение: sofia
Рейтинг: -16
Кофти...
Отговори с цитат
от всички хора около мен които карат или сса карали свх съм чувал че супер много духат гарнитури на главата и кво ше кажеш да не се убиждаме защото съм много добър в тази игра въпреки че не си заслужава става ли :facepalm: :beer:

_________________
84 subaru 1800 hatchback 84 subaru 1800 leone 87 subaru legacy 93 tva sa moite koli
Изображение
 -15

Сря Яну 02, 2013 9:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
leone84 написа:
от всички хора около мен които карат или сса карали свх съм чувал че супер много духат гарнитури на главата и кво ше кажеш да не се убиждаме защото съм много добър в тази игра въпреки че не си заслужава става ли :facepalm: :beer:



Ако те обижда констатацията на очевидното се замисли и коригирай.

Това че форума е отворен не го прави Караоке бар.


ПС: Случайно имам СВХ и си позволявам да пиша в тази тема на база опита си с този модел

Чет Яну 03, 2013 11:12 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 15, 2013 2:11 pm
Мнения: 24
Местоположение: Austria
Skype: veliko.boev
Автомобил: Subaru SVX, Legacy, Justi, Scenic
Телефон: 0888012366
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Нормално е много хора изобщо да не са чували за модела или да не са го виждали.
В продължение на 5 години, в периода 1992-2007 са произведени общо 25 000 екземпляра, като голямата част от тях са за американския, японския и австралийски пазари. В Европа са внесени малко над 2400 бройки, основно в Германия и Швейцария (между 900 и 1000 броя за всяка). За Източна Европа не се споменава нищо... :)
Като собственик на три такива, мога да твърдя, че това е един брилянтен автомобил, дори и днес, когато е пълно с какви ли не лъскави играчки. Като нова, колата е струвала около 70 000 швейцарски франка, което автоматично я нарежда сред най скъпите и луксозни автомобили в сегмента. Изключително качество на изработката! Прекрасна аеродинамика-при 230 км/ч се шува само свистенето на гумите! Комфортен интериор с всичко необходимо, включително автоматичен климатик или климатроник, както искате го наречете... Неуморим двигател с брилянтно рафиниран ход! ( Има обаче една категория хора, в чиито ръце каквото и да попадне, то неминуемо ще бъде съсипано...) Забележителен външен дизайн, дело на Джуджаро все пак, а не на "цървулдизайн"...! Невероятна стабилност във всякакви условия. Приличен разход на гориво- 7,5/9,5/14 съответно при 90/120/градско. Ако кракът вие не е прекалено тежък или нервен, истинските стойности са доста близки до посочените. Лично засечено-8,5/100 при дистанция 1600 км (Австрия-България)
Проблеми. В началото на производството някои коли коли са дали дефекти в скоростната. С добавянето на филтър за маслото, проблема е отстранен. Стандартен проблем си остава лагера на задно ляво колело, но не е задължитено да го имате. Проблема е конструктивен и няма как да се избегне. Друго няма! Ако имате въпроси, просто ми пишете.

Пет Мар 15, 2013 3:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vi4oni написа:
В началото на производството някои коли коли са дали дефекти в скоростната. С добавянето на филтър за маслото, проблема е отстранен. Стандартен проблем си остава лагера на задно ляво колело, но не е задължитено да го имате. Проблема е конструктивен и няма как да се избегне. Друго няма! Ако имате въпроси, просто ми пишете.


Колега, ще си позволя да те коригирам малко - кутията винаги е имала филтър, но вътрешен. Проблемът при първото поколение 1992-95г идва основно от тесните маслени магистрали и високото предавателно число 3.7 за Европа и 3.545 за САЩ, което генерира голямо натоварване и топлина. Тесните магистрали се запушват от боклуци и затова кутията прегрява. Също така защитата на ТСУ-то е настроена да предупреждава водача и да влиза в авариен режим прекалено късно. Бонус за повечето европейски модели е ВТД системата, монтирана за първи път в СВХ.

Освен този недостатък, като цяло моделът е може би най-напредничавият за това време и може би това е основният проблем да не се приеме добре от пазара - 1992г никой не е чувал за 4х4 ВТД, със боксер 6-так, сервотроник, климатроник и т.н.

Добре е че правят грешки от време на време производителите на коли , та да можем да се порадваме на нещо уникално, а не само маркетингови клонинги...

Пет Мар 15, 2013 3:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 15, 2013 2:11 pm
Мнения: 24
Местоположение: Austria
Skype: veliko.boev
Автомобил: Subaru SVX, Legacy, Justi, Scenic
Телефон: 0888012366
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря за корекцията! Не съм имал намерение да се правя на професор. Всичко във форума трябва да е простичко написано и разбираемо за всички. А лично не съм имал проблеми с никоя от колите и не твърдя че съм супер спец. Друго освен обичайните консумативи не съм сменял. Пожелавам на всички такъв късмет! За хората, които не могат да си позволят Ламборгини или поне Мазерати, това е "черешката на тортата". Поздравявам всички, които са имали смелостта да се сдобият с едно такова произведение на изкуството!

Пет Мар 15, 2013 8:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 4:21 pm
Мнения: 5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Изображение
Автомобил на седмицата в списание AutoMotorUndSport :bow:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ако някой се интересува и се справя с немски език, ето и статията:
http://www.auto-motor-und-sport.de/news ... 23742.html

Вто Ное 26, 2013 6:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 12, 2010 5:37 pm
Мнения: 16
Skype: encho12345
Автомобил: subaru outback & subaru svx
Телефон: 0876330535
Рейтинг: -5
Кофти...
Отговори с цитат
здравейте на всички колеги,сега се включвам но ще се радвам да се запозная с много хора тук,естествено водещото е марката,собственик съм на две уникални машини,поне за мен са такива,първата ми бе аутбек 2001г,а отскоро се сдобих и с svx,искам да споделя че това е уникална кола и ще се радвам на повече мнения за модела

Чет Дек 05, 2013 8:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
clamp написа:
здравейте на всички колеги,сега се включвам но ще се радвам да се запозная с много хора тук,естествено водещото е марката,собственик съм на две уникални машини,поне за мен са такива,първата ми бе аутбек 2001г,а отскоро се сдобих и с svx,искам да споделя че това е уникална кола и ще се радвам на повече мнения за модела



Честито колега :good: ,

Малко са колите в движение от този модел у нас. Прочети темата назад, ако нещо те интересува питай.

Пет Дек 06, 2013 8:34 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Малко са колите в движение от този модел у нас. Прочети темата назад, ако нещо те интересува питай.


Дааа бе. Тея уникални машинки напоследък ги мяркам из София все по-често.
Поне 4-5 различни броя съм засичал (теб още не съм)!
:beer:
Честито на колегата clamp. Май и от един друг форум се знаем или бъркам?
Дано скоро има още похвали по същия повод тук!

_________________
http://www.hostit.bg/

Пет Дек 06, 2013 10:31 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Май 12, 2010 5:37 pm
Мнения: 16
Skype: encho12345
Автомобил: subaru outback & subaru svx
Телефон: 0876330535
Рейтинг: -5
Кофти...
Отговори с цитат
Vmax написа:
clamp написа:
здравейте на всички колеги,сега се включвам но ще се радвам да се запозная с много хора тук,естествено водещото е марката,собственик съм на две уникални машини,поне за мен са такива,първата ми бе аутбек 2001г,а отскоро се сдобих и с svx,искам да споделя че това е уникална кола и ще се радвам на повече мнения за модела



Честито колега :good: ,

Малко са колите в движение от този модел у нас. Прочети темата назад, ако нещо те интересува питай.

Благодаря колега,за мое щастие съвсем случайно попаднах на тази кола която беше нов внос и пак за мое щастие се оказа в много добро техническо състояние,с изключение на единият преден амортисьор но вчера смених и двата с чисто нови,оригинални и всичко е наред,остава да сменя маслото в кутията и съм приключил с обслужването,и една боя,разбира се но това ми е най малкият проблем. Четох темата по назад и се споменаваше нещо за разхода,е,няма как да имате такава кола и да гледате разхода,или правиш нещо или не,поне за мен е така. искам само да споделя и че наистина усещането да караш такъв автомобил е неповторимо,карах я и на дълъг път на места и с 250км и просто съм изумен!
 15

Съб Дек 07, 2013 1:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 12, 2010 5:37 pm
Мнения: 16
Skype: encho12345
Автомобил: subaru outback & subaru svx
Телефон: 0876330535
Рейтинг: -5
Кофти...
Отговори с цитат
valqk написа:
Vmax написа:
Малко са колите в движение от този модел у нас. Прочети темата назад, ако нещо те интересува питай.


Дааа бе. Тея уникални машинки напоследък ги мяркам из София все по-често.
Поне 4-5 различни броя съм засичал (теб още не съм)!
:beer:
Честито на колегата clamp. Май и от един друг форум се знаем или бъркам?
Дано скоро има още похвали по същия повод тук!

Здрасти колега и благодаря,не,в друг форум не сме се засичали защото аз не съм бил в други,а мен вероятно не си ме засичал защото аз почти не излизам от Младост а и моята е с шуменска регистрация но все ще ме засечеш някъде,а иначе колата е... абе няма такава кола,добре че нямам жена защото със сигурност щеше да ревнува

Съб Дек 07, 2013 1:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valqk написа:

Дааа бе. Тея уникални машинки напоследък ги мяркам из София все по-често.
Поне 4-5 различни броя съм засичал (теб още не съм)!
:beer:


Трудно ще ме засечеш - колата я кара жената и не ще да слезе от нея... :D

Съб Дек 07, 2013 3:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега Clamp,

Смени маслото на кутията, преди да раздаваш пълната газ, че това им е слабото място.
За лятото се приготви за монтаж на допълнителен кулер на кутията.

Също избери качествено масло за двигателя - задължително пълна синтетика, за предпочитане 5-40.
Коя година е колата и откъде взе амове, че ми е интересно?

Съб Дек 07, 2013 3:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 12, 2010 5:37 pm
Мнения: 16
Skype: encho12345
Автомобил: subaru outback & subaru svx
Телефон: 0876330535
Рейтинг: -5
Кофти...
Отговори с цитат
Vmax написа:
Колега Clamp,

Смени маслото на кутията, преди да раздаваш пълната газ, че това им е слабото място.
За лятото се приготви за монтаж на допълнителен кулер на кутията.

Също избери качествено масло за двигателя - задължително пълна синтетика, за предпочитане 5-40.
Коя година е колата и откъде взе амове, че ми е интересно?

Благодаря зъ съвета колега,на двигателя съм го сменил с 5-30 а за кутията знам че там е слабото място,и за кулер съм мислил но това ще зависи от това какво масло ще сложа,вчера говорих с така нареченият тук във форума "агента" и се посъветвах с него за това и трябва да изчакам някаква добавка да я получи за да ми направи и промивка на кутията

Съб Дек 07, 2013 6:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 12, 2010 5:37 pm
Мнения: 16
Skype: encho12345
Автомобил: subaru outback & subaru svx
Телефон: 0876330535
Рейтинг: -5
Кофти...
Отговори с цитат
Vmax написа:
Колега Clamp,

Смени маслото на кутията, преди да раздаваш пълната газ, че това им е слабото място.
За лятото се приготви за монтаж на допълнителен кулер на кутията.

Също избери качествено масло за двигателя - задължително пълна синтетика, за предпочитане 5-40.
Коя година е колата и откъде взе амове, че ми е интересно?

а колата е 93та година а амортисьорите както и за всички други части,но само оригинални имам човек в елит кар и ги взех оттам,но се чака по 20дни за доставка,може и за 5дни но тогава цената е друга,лично мен засега ме удовлетворява
всъщност "агента",Краси снощи ми каза за някакви масла за които аз разбрах от форума и ми ги препоръча като за моята кутия и това вероятно може да обезмисли кулера защото аз по принцип си пазя колите така че не мисля че ще се стигне дотам но ще видим де,макар че аз я купих лятото и я карах и в най големите жеги и проблем не съм имал,дано и да нямам но за маслото само чакам Краси и отивам веднага да му я оставя,каза ми че тези масла са по скъпи но няма да правя компромиси
а да те питам колега,все още не познавам никой тук защото отскоро съм във форума,иначе субару карам отдавна и не ща да чуя за друга марка но вие правите ли си срещи от време на време

Съб Дек 07, 2013 6:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега clamp ,не бях виждал досега по-неграмотно написан пост в този форум! Изречение без главна буква -24 реда, запетаи където ти скимне и без точка накрая! ГАВРА С ЕЗИКА НИ!

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Съб Дек 07, 2013 9:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:35 pm
Мнения: 297
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Impreza 2.0 115 HP
Рейтинг: -3
Кофти...
Отговори с цитат
явно и тук ще отваряме филологически раздел
:bow:
и сигурна няма да пиша там
:beer:

_________________
IMPREZA WAGON EJ20E 4WD MT '96MY

Съб Дек 07, 2013 9:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Clamp,

Използвай търсачката на форума, върши чудеса. Ще трябва доста да почетеш за тази кола, можеш да почнеш от тук:

1. svxworld.com
2. http://www.svx-iw.com/svxiw/article/?category=faq
3. svxworldforums.com

Колата я караш в БГ, не чети буквално потребителският манюъл...5-30 не е за тук ;)

ПС: В този форум държим на правописа, моля уважавай езика и членовете, които четат.

Съб Дек 07, 2013 10:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 18, 2011 2:06 pm
Мнения: 96
Местоположение: Враца
Телефон: 0884522179
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
В далечната 1995 или 96 година се наложи да отида до полицията в Бяла Слатина и що да видя в двора и, нещо като кола, ама не точно, едни особени прозорци до половината, една ниска с две сплеснати пушки отзад и само надпис SVX. И това на фона на познатите ни от онова време лади, москвичи, сиери, гоУфове единици, кадети и то нови що годе и изведнъж цъфва нещо ... абе седиш и си викаш е това е кола, емблема на субару, ама такъв модел нямат Субару. Една година след това по една немска телевизия имаше представянето му. Парадокса беше, че едни немци повреждат нещо по колата, зарязват е покрай "селото" и отиват за пътна помощ, мангалите се сещате какво се опитват да направят, обаче успяват да счупят неотваряемата част на прозореца (по това разбрахме, че е на две части) и да откраднат само волана, абе идиотска работа. Малко случки помни човек щял живот, явно тази е била една от моите. Та така се сблъсках с този модел. Това е като преди 2-3 години да няма нет, има една кабелна с непреведени чужди телевизии и ти да видиш Вейрон преди още да са го промотирали, с две думи извънземна машина за времето си.
Лека вечер и поздравления за избора!!!

Съб Дек 07, 2013 11:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 192 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор