Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:37 pm



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Моето второ Субару 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Както анонсирах по рано, преминавам на автоматик.
След известно колебание и леко изнервяне на Бат Буби (господ да го поживи за помощта), се спрях на XV, на което вече съм горд собственик.
2.0i, линеартроник, ниво Exclusive.
Ето го:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Окт 08, 2013 4:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ха честито, да радва милиони километри :beer:
Ако можеш сподели впечатления от колата.

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Вто Окт 08, 2013 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Автоматик, ама с лек привкус на ръчкане зад воланчето :D ;)
Да си я ползвате със здраве Петьо и само хубави изживявания с нея :good:

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Сря Окт 09, 2013 7:19 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито! :good: И само радости с новата придобивка!

_________________
www.plaskom.com

Сря Окт 09, 2013 7:23 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 4:29 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Skype: ivodanov
Автомобил: Outback 3.6R B14
Телефон: 0899907501
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито! Много добре изглежда :bow: :beer:

Сря Окт 09, 2013 8:01 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря за пожеланията колеги.
@iion Малко са впечатленията все още, но са само положителни - истинско Субару си е!
Малко градско само съм навъртял, но като за начало субективното ми усещане:
- вярно е това, което казват от FHI за новия мотор - действително в ниските обороти си има по-солиден въртящ момент; колата тръгва уверено и в ниски обороти на двигателя;
- линеартроника е много приятен за каране, няма леките тласъци от превключване, които съм усещал при каране на автоматик досега (не че имам кой знае какъв опит, но два-три пъти карах по няколко часа един Форестър автомат и при него ги усещах + при други марки автомобили, но тях не ги броя);
- возията е очаквано по-твърдичка, сравнена с Легасито ми, но е по-мека и приятна при преминаване през дупки и гърбици, сравнена с новата "Октавия" например #-o ;
- удобен салон, чувстваш се комфортно, въпреки наглед по-малките размери на колата отвън; относително неголям багажник за ужас на жена ми и дъщерите :facepalm: (мисля при нужда да компенсирам с багажна кутия); материалите и изработката на салона са на много добро ниво;
- много добре сметнато и настроено аудио (не че е важно за голяма част от привържениците на марката, но за мен си е плюс);
- вчерашен градски разход в София 9,2/100 по компютър.
След като навъртя повечко километри, може да понапиша още впечатления.

Ще си позволя и няколко думи за неоценимото съдействие на Бат Буби при покупката.
В продължение на около месец търсихме с него автомобил от чужбина. По негова препоръка игнорирахме Италия, Франция, Холандия и др..., и се насочихме към Германия и Австрия. Моето условие беше колата да е по-новичка или съвсем нова. Първоначално минахме през два други модела и постепеннно еволюирах до XV. Пробвахме тук-там - той си проучваше автокъщите или съответния продавач-физическо лице и ми казваше потенциалните плюсове и опасности. Постепеннно попаднахме на този екземпляр, който се оказа върнат от немеца, защото си харесал по-голям джип Фолксваген. Да е жив и здрав немеца и да си кара с кеф Фолксвагена, защото колата, която е изоставил на 10 000 км. пробег си е перфектна, като чисто нова си е и много ме кефи. Преди покупката Боби си разучи откъде е закупена първоначално, проучи дали е имала сервизни проблеми при тях, проучи и тази автокъща (дилър на Фолксваген), която сега я продаваше, проучи и някои други работи :lipseal: и стигнахме до извода, че това е колата. Равносметката е, че заедно с разходите по докарването от най-западната част на Германия и с възнаграждението за помощта на Боби, като сметнем и че имам и екстра комплект почти нови зимни гуми с лети джанти, колата ми излезе с 12000 лева по-малко от предлаганите нови със същото ниво на оборудване от СМТ- София. Отново благодаря Боби. :bow:

Поздрави

Сря Окт 09, 2013 11:49 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:good: ,супер е машината,със здраве да си е полвзвате!

Сря Окт 09, 2013 12:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 3:33 pm
Мнения: 54
Местоположение: София
Автомобил: Suzuki SX4 S-cross 1.4T Allgrip
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега prizov, може ли да ми кажеш как е колата откъм вървеж, дърпа ли добре като се вкара в обороти с перата зад волана?
На какво ниво е шумоизолацията по твое мнение и шумен ли е двигателя на магистрала?

:beer:

Чет Юли 10, 2014 4:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега SUBI, почвам отзад напред:
За шумоизолацията има какво да се желае. По-шумничко е от Легасито, което имах. Но не от двигателя, а повече се чува шума от търкалящите се колела. При доработката от новото издание на модела (есента на 2013 г.) мисля, че това вече е решено. Има и малко повечко свистене от вятър при висока скорост от предишната ми кола.
Двигателят е тих. На магистрала, ако не си в 4000+ оборота, не се чува. Но както писа преди един от колегите, тук въпросът е и до това, как използваш мощността на аудио системата :giggle:
Дърпането по моите критерии си е добре и си ми е достатъчно за стила ми на каране. Ако питаш някой друг колега с афинитет към STI динамика и рънове, може би ще ти каже, че е зле. Субективно е.
Ако си проучваш и преценяваш дали да минаваш на XV, най-добрият отговор на въпросите ти е - заповядай сам да пробваш и прецениш. Гледам, че си от София, така че сигурно лесно можем да се видим.
Поздрави

Чет Юли 10, 2014 8:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор