Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Моето второ Субару 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Както анонсирах по рано, преминавам на автоматик.
След известно колебание и леко изнервяне на Бат Буби (господ да го поживи за помощта), се спрях на XV, на което вече съм горд собственик.
2.0i, линеартроник, ниво Exclusive.
Ето го:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Окт 08, 2013 4:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ха честито, да радва милиони километри :beer:
Ако можеш сподели впечатления от колата.

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Вто Окт 08, 2013 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Автоматик, ама с лек привкус на ръчкане зад воланчето :D ;)
Да си я ползвате със здраве Петьо и само хубави изживявания с нея :good:

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Сря Окт 09, 2013 7:19 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито! :good: И само радости с новата придобивка!

_________________
www.plaskom.com

Сря Окт 09, 2013 7:23 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 4:29 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Skype: ivodanov
Автомобил: Outback 3.6R B14
Телефон: 0899907501
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито! Много добре изглежда :bow: :beer:

Сря Окт 09, 2013 8:01 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря за пожеланията колеги.
@iion Малко са впечатленията все още, но са само положителни - истинско Субару си е!
Малко градско само съм навъртял, но като за начало субективното ми усещане:
- вярно е това, което казват от FHI за новия мотор - действително в ниските обороти си има по-солиден въртящ момент; колата тръгва уверено и в ниски обороти на двигателя;
- линеартроника е много приятен за каране, няма леките тласъци от превключване, които съм усещал при каране на автоматик досега (не че имам кой знае какъв опит, но два-три пъти карах по няколко часа един Форестър автомат и при него ги усещах + при други марки автомобили, но тях не ги броя);
- возията е очаквано по-твърдичка, сравнена с Легасито ми, но е по-мека и приятна при преминаване през дупки и гърбици, сравнена с новата "Октавия" например #-o ;
- удобен салон, чувстваш се комфортно, въпреки наглед по-малките размери на колата отвън; относително неголям багажник за ужас на жена ми и дъщерите :facepalm: (мисля при нужда да компенсирам с багажна кутия); материалите и изработката на салона са на много добро ниво;
- много добре сметнато и настроено аудио (не че е важно за голяма част от привържениците на марката, но за мен си е плюс);
- вчерашен градски разход в София 9,2/100 по компютър.
След като навъртя повечко километри, може да понапиша още впечатления.

Ще си позволя и няколко думи за неоценимото съдействие на Бат Буби при покупката.
В продължение на около месец търсихме с него автомобил от чужбина. По негова препоръка игнорирахме Италия, Франция, Холандия и др..., и се насочихме към Германия и Австрия. Моето условие беше колата да е по-новичка или съвсем нова. Първоначално минахме през два други модела и постепеннно еволюирах до XV. Пробвахме тук-там - той си проучваше автокъщите или съответния продавач-физическо лице и ми казваше потенциалните плюсове и опасности. Постепеннно попаднахме на този екземпляр, който се оказа върнат от немеца, защото си харесал по-голям джип Фолксваген. Да е жив и здрав немеца и да си кара с кеф Фолксвагена, защото колата, която е изоставил на 10 000 км. пробег си е перфектна, като чисто нова си е и много ме кефи. Преди покупката Боби си разучи откъде е закупена първоначално, проучи дали е имала сервизни проблеми при тях, проучи и тази автокъща (дилър на Фолксваген), която сега я продаваше, проучи и някои други работи :lipseal: и стигнахме до извода, че това е колата. Равносметката е, че заедно с разходите по докарването от най-западната част на Германия и с възнаграждението за помощта на Боби, като сметнем и че имам и екстра комплект почти нови зимни гуми с лети джанти, колата ми излезе с 12000 лева по-малко от предлаганите нови със същото ниво на оборудване от СМТ- София. Отново благодаря Боби. :bow:

Поздрави

Сря Окт 09, 2013 11:49 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:good: ,супер е машината,със здраве да си е полвзвате!

Сря Окт 09, 2013 12:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 3:33 pm
Мнения: 54
Местоположение: София
Автомобил: Suzuki SX4 S-cross 1.4T Allgrip
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега prizov, може ли да ми кажеш как е колата откъм вървеж, дърпа ли добре като се вкара в обороти с перата зад волана?
На какво ниво е шумоизолацията по твое мнение и шумен ли е двигателя на магистрала?

:beer:

Чет Юли 10, 2014 4:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега SUBI, почвам отзад напред:
За шумоизолацията има какво да се желае. По-шумничко е от Легасито, което имах. Но не от двигателя, а повече се чува шума от търкалящите се колела. При доработката от новото издание на модела (есента на 2013 г.) мисля, че това вече е решено. Има и малко повечко свистене от вятър при висока скорост от предишната ми кола.
Двигателят е тих. На магистрала, ако не си в 4000+ оборота, не се чува. Но както писа преди един от колегите, тук въпросът е и до това, как използваш мощността на аудио системата :giggle:
Дърпането по моите критерии си е добре и си ми е достатъчно за стила ми на каране. Ако питаш някой друг колега с афинитет към STI динамика и рънове, може би ще ти каже, че е зле. Субективно е.
Ако си проучваш и преценяваш дали да минаваш на XV, най-добрият отговор на въпросите ти е - заповядай сам да пробваш и прецениш. Гледам, че си от София, така че сигурно лесно можем да се видим.
Поздрави

Чет Юли 10, 2014 8:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор