Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:22 pm



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Покупка на Вивио - след това на къде? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 10, 2015 7:12 pm
Мнения: 4
Skype: tihomirdimov
Автомобил: Subaru Vivio 4WD
Телефон: +359878458590
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

От около месец карам първата си собствена кола (сравнително късно, на 29 съм :) ) - Субару Вивио 660 куб. см., 4х4, 93 г.. След дълго търсене мисля, че открих идеалната градска кола, която мога да ползвам и на вилата ми, където пътят е тесен а зимата...зима :) . Картинката е следната:

Профилактика до сега:

Маншон - отпред дясно
Въздушен филтър
Маслен Филтър + Масло
Горивен филтър
Ангренажен ремък. За сега ролката и водната помпа са окей, но мисля да сменя и двете
Ремък на алтернатора

Въпросът ми е къде мога да мина профилактика при човек, който е запознат с точно този модел и колко ще ми струва

Планирам следните части за смяна:

Наклади и дискове - предни. Тук се нуждая да разбера как мога да различа такива с пластина за датчик за накладки и такива без
Накладки задни + барабани

Горните части съм или мисля да поръчам от onlineavtochasti24. За сега всичко пасна идеално

Отделно имам няколко проблема и въпроси:

1. При включване на 4 по 4 се чува виене отзад, като при включване на 4-та и 5-та скорост се усещат сериозни вибрации. Продавачът ми каза, че се сменят лагерите, но бих искал да мина профилактика на диференциала
2. Имам счупени щипки за ластните на прозореца, както и амортизирани уплатнения на прозорците. Къде и по какъв начин мога да намеря подходящи, тъй като ми се струва, че във предна лява врата тече при дъжд
3. Колата е била с газова уредба, която е махната. Искам да проверя дали всичко по двигател и колата като цяло е върнато към нормалния си вид след премахването
4. Първата степен на чистачките "запича"
5. Таблото свети много бледо
6. При включени светлини колата не дава звуков сигнал при махана не ключа. Нормално ли е?
7. Колата разполага ли с лампа за резервата на резервова. На този етап не е светвало нищо, а съм бил на "изпарения"
8. Къде мога да намеря номера на двигателя, тъй като до сега не успях
9. Гърнето е за смяна. Къде мога да намеря и част-а с катализатора. Изобщо необходим ли ми е? Изпускателният колектор е поръждясал
10. Колата е била кърпена отдолу, но мисля цялостно кърпене отдолу след зимата + махане на ръжда, където трябва и боядисване със смяна на цвета с по-тъмен
11. Капакът на ангренажния рекъм е леко зачупен отгоре

За сега не можах да намеря указания или книжка за автмобила
Нуждая се и от малко разяснения по 4 по 4-то. Как работи, за какво трбва да внимавам и т.н. Тъй като не е перманенто зацепено и до колкото четох се различава от другите модели (напр. импреза, легаси и т.н.)

Ще се радвам да получа отзиви и съвети от колеги с други Вивиа

Поздрави

Тихомир

Сря Авг 26, 2015 5:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tihomirdimov написа:
Здравейте,

От около месец карам първата си собствена кола (сравнително късно, на 29 съм :) ) - Субару Вивио 660 куб. см., 4х4, 93 г.. След дълго търсене мисля, че открих идеалната градска кола, която мога да ползвам и на вилата ми, където пътят е тесен а зимата...зима :) . Картинката е следната:

Профилактика до сега:

Маншон - отпред дясно
Въздушен филтър
Маслен Филтър + Масло
Горивен филтър
Ангренажен ремък. За сега ролката и водната помпа са окей, но мисля да сменя и двете
Ремък на алтернатора

Въпросът ми е къде мога да мина профилактика при човек, който е запознат с точно този модел и колко ще ми струва

Планирам следните части за смяна:

Наклади и дискове - предни. Тук се нуждая да разбера как мога да различа такива с пластина за датчик за накладки и такива без
Накладки задни + барабани

Горните части съм или мисля да поръчам от onlineavtochasti24. За сега всичко пасна идеално

Отделно имам няколко проблема и въпроси:

1. При включване на 4 по 4 се чува виене отзад, като при включване на 4-та и 5-та скорост се усещат сериозни вибрации. Продавачът ми каза, че се сменят лагерите, но бих искал да мина профилактика на диференциала
2. Имам счупени щипки за ластните на прозореца, както и амортизирани уплатнения на прозорците. Къде и по какъв начин мога да намеря подходящи, тъй като ми се струва, че във предна лява врата тече при дъжд
3. Колата е била с газова уредба, която е махната. Искам да проверя дали всичко по двигател и колата като цяло е върнато към нормалния си вид след премахването
4. Първата степен на чистачките "запича"
5. Таблото свети много бледо
6. При включени светлини колата не дава звуков сигнал при махана не ключа. Нормално ли е?
7. Колата разполага ли с лампа за резервата на резервова. На този етап не е светвало нищо, а съм бил на "изпарения"
8. Къде мога да намеря номера на двигателя, тъй като до сега не успях
9. Гърнето е за смяна. Къде мога да намеря и част-а с катализатора. Изобщо необходим ли ми е? Изпускателният колектор е поръждясал
10. Колата е била кърпена отдолу, но мисля цялостно кърпене отдолу след зимата + махане на ръжда, където трябва и боядисване със смяна на цвета с по-тъмен
11. Капакът на ангренажния рекъм е леко зачупен отгоре

За сега не можах да намеря указания или книжка за автмобила
Нуждая се и от малко разяснения по 4 по 4-то. Как работи, за какво трбва да внимавам и т.н. Тъй като не е перманенто зацепено и до колкото четох се различава от другите модели (напр. импреза, легаси и т.н.)

Ще се радвам да получа отзиви и съвети от колеги с други Вивиа

Поздрави

Тихомир



1/ Не си писал от къде си, и няма как да ти кажем къде да отидеш :)
2/ Вивиото не би трябвало да има датчици. Джъстито няма
3/ Вибрации излизат и от разбито каре на кардан. Виенето е или от лагер или от дифа.
4/ Чистачките на първа са бавни и тромави и задържат понякога - при всички малки модели е така. При моите две джъстита беше така.
5/ То си свети бледо :) но можеш да го отвориш и да си смениш крушките.
6/ Лампа мисля нямат
7/ При тези коли корозията си е проблем, ръждата по колектора да не те плаши, гърне в някой сервиз, сходно с твоето. Същото едва ли ще намериш. Катализатора в коша :)
8/ Двойното ти предаване се включва САМО на мокър хлъзгав терен( сняг, кал, киша, пясък и т.н. ), на двойно можеш и по черно да си караш спокойно. Включва се с натиснат съединител, може и в движение. На сух асфалт НЕ!!! Колата няма междинен диф. и няма кой да обира разликите м/у линейните скорости на колелетата. С включено си 50/50 постоянно, като имай в предвид, че когато е включено колата недозавива леко.

Поздрави за придобивката и успех :)

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"
 7

Чет Авг 27, 2015 11:45 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 10, 2015 7:12 pm
Мнения: 4
Skype: tihomirdimov
Автомобил: Subaru Vivio 4WD
Телефон: +359878458590
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей,

Благодаря за уточненията и особено това за сухия асфалт. Иначе живея в София, като колата е планирана основно за градско в София и 4 км снежен баир и двеста метра макадам през зимите на тревненския балкан :)

Чет Авг 27, 2015 8:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 10, 2015 7:12 pm
Мнения: 4
Skype: tihomirdimov
Автомобил: Subaru Vivio 4WD
Телефон: +359878458590
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Забравих да спомена, че на таблото има лампа за накладките

Чет Авг 27, 2015 8:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tihomirdimov написа:
Забравих да спомена, че на таблото има лампа за накладките


А от накладките има ли жица към купето :)

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Пет Авг 28, 2015 2:33 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 25, 2014 9:31 am
Мнения: 415
Местоположение: София
Автомобил: Outback '99 AT, B14, 3.6 Executive
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сервизи в София >>> http://subarucenterbg.com/bg/subaru-ser ... sofia.html

_________________
If in doubt.......FLAT 6

Не карам пил и не пия карал.

... важно е да знаеш числата колко са ти...

Пет Авг 28, 2015 2:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 10, 2015 7:12 pm
Мнения: 4
Skype: tihomirdimov
Автомобил: Subaru Vivio 4WD
Телефон: +359878458590
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте отново,

Няколко дни мислих и реших, че на този етап няма да ползвам Вивио-то през зимата в София и ще го "зазимя" на вилата в Тревненския край, така че идва резонният въпрос дали има читав сервиз за Субару около Габрово и Търново, където могат да го сервизиват, включително и добър тенекеджия, който работи по купето

Чет Сеп 03, 2015 10:09 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор