Отговори на тема  [ 23 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 SUBARU LEVORG 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 12:52 am
Мнения: 5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Warxcell написа:
За БГ важи ама дрънци. Особенно ако се сменя собствеността на автомобила, даже стандартната не важи.


Т.с. аз като се водя втори собственик на колата, тя вече няма гаранция, така ли :-) И условията които са в договора който съм подписал са някаква лъжа :-) Гаранцията е международна, важи за целия ЕС и се прехвърля със собствеността на автомобила, при условие, че са спазват сервизните интервали и инструкциите за употреба предписани от производителя! Иначе това което си написал, съм го чувал от автоджамбази като съм гледал коли на малко километри и на две три години - гаранцията не важала при смяна на собственика - тя си важи ако колата е читава, ама за кола която вече е изписана в Швейцария например, като "пълна щета" няма как да важи :-)

Нед Мар 08, 2020 11:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
marin_mv написа:
Warxcell написа:
За БГ важи ама дрънци. Особенно ако се сменя собствеността на автомобила, даже стандартната не важи.


Т.с. аз като се водя втори собственик на колата, тя вече няма гаранция, така ли :-) И условията които са в договора който съм подписал са някаква лъжа :-) Гаранцията е международна, важи за целия ЕС и се прехвърля със собствеността на автомобила, при условие, че са спазват сервизните интервали и инструкциите за употреба предписани от производителя! Иначе това което си написал, съм го чувал от автоджамбази като съм гледал коли на малко километри и на две три години - гаранцията не важала при смяна на собственика - тя си важи ако колата е читава, ама за кола която вече е изписана в Швейцария например, като "пълна щета" няма как да важи :-)

Това ми го казаха от официалното представителство, без изобщо да знаят за каква кола питам и от къде я вземам.
Единственото предимство на сервизната книжка било ако искам да купя нова кола от тях и им продам старата.

Нед Мар 08, 2020 2:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 12:52 am
Мнения: 5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ако това е информация от представителя за България, или изобщо не са наясно или лъжат нагло. И в двата случая не бих им се доверил никога за напред! Един прост смартфон за 400лв има международна гаранция в ЕС без значение колко собственици е сменил през гаранционния период, коли за 50 000 - 80 000лв няма да имат. Но при цените които държат в БГ е нормално да пробутват такава легенда. Дори Фиат и Алфа Ромео които идинственно и само в БГ от цял свят до скоро предлага 9 години или 300 000км гаранция, имаха покритие за ЕС и прехвърляне на гаранцията със собствеността....

Нед Мар 08, 2020 5:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор