Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:29 pm



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Проблем с вивио 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Окт 18, 2019 6:20 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru vivio
Телефон: 0886737464
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, на всички! Колата е вивио, само с предно предаване. Вчера ми направи впечатление, че загрява повече отколкото трябва но успях да се прибера без да прегрее. Днес сутринта когато отивах към работа няколко пъти изгасна когато изключа от скорост. После я оставих да работи докато загрее за да видя дали ще включи перката и стрелката на температурата стигна почти докъдето не трябва да стига но перката не включи и я угасих. При опит да я запаля отказа да запали. 15 мин след това когато поизстина запали отново. Проблема с перката се оказа реле и е отстранен. На връщане от работа отново гасне при изключване от скорост и топъл двигател. На място когато я форсирам и отнема газта отново гасне. Когато намалям на скорост и в последния момент изключа предавка, присветват лампите на таблото за момент и пак пали сама, но изключа ли на високи обороти гасне. Предполагам tps или стъпков мотор, заради подобни проблеми с едно сузуки, или датчик коляно вал. Въпросите ми са правилно ли съм се насочил какво да проверя, и къде да търся стъпков мотор или клапан и датчик коляно вал. Не ги откривам

Пет Окт 18, 2019 6:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
провери си температурния датчик на мотора. В дясно на мотора беше по спомен.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Съб Окт 19, 2019 10:01 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пет Окт 18, 2019 6:20 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru vivio
Телефон: 0886737464
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Датчик колянов вал така и не открих, клапана за празния ход работи, тпс също, но когато го въртя в посока все едно отваря дросела при форсиране и отнемане на газта колата гасне. Оставих го в крайно положение в другата посока. Пробвах колата, загрява и се включва перката няколко пъти и няма проблем с гасненето и после когато я паркирах угасна. На дросела над газта намерих нещо което било демпфер на газта и пречел на дросела да се затвори прекалено бързо при отнемане на газта, но ми се струва че не оказва никакво съпротивление. Лошото е, че не го намирам никъде като резервна част да се продава/има си код/ и не съм сигурен дали може да е в него проблема. На този температурен датчик какви показания трябва да има? При само диагностика колата не дава грешки.

Съб Окт 19, 2019 12:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 18, 2019 6:20 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru vivio
Телефон: 0886737464
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Отпреди малко има нови симптоми и на студен двигател. Както се движи колата и забива, после пак тръгва, пак забива все едно и е свършил бензина. Горивен филтър скоро не е сменян и допреди две седмици колата стоеше в гараж без да се кара две години...

Съб Окт 19, 2019 6:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 18, 2019 6:20 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru vivio
Телефон: 0886737464
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Горивния филтър е чист, бензина нов и двигателя вече звучи като ярмомелка... Следва отваряне на двигател. Според половината разбирали са клапани, другата половина казват биелни лагери.

Нед Окт 20, 2019 1:41 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
karaivanoff написа:
Отпреди малко има нови симптоми и на студен двигател. Както се движи колата и забива, после пак тръгва, пак забива все едно и е свършил бензина. Горивен филтър скоро не е сменян и допреди две седмици колата стоеше в гараж без да се кара две години...


Когато дава грешни стойности, лъже за нуждата от допълнително гориво и забива, или не пали.
Преди 8-9 г. беше на едно джъсти имах такъв проблем.
Датчика от Пежо мисля го намерих тогава.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Пон Окт 21, 2019 8:51 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пет Окт 18, 2019 6:20 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru vivio
Телефон: 0886737464
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Не ми се вярва всичкото това тракане да идва само от неправилна смес въздух бензин, и все пак около колата мирише на неизгорял бензин. Но голямо тракане трака. Вече имам предложения за скъсан или крив коляно вал, ударен клапан, скъсан разпределителен вал. Реших първо другата кола да си оправя и тази май преди пролетта едва ли ще получи внимание.

Пон Окт 21, 2019 2:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор