Отговори на тема  [ 27 мнения ]  стр 1, 2  Следваща
 Субару Либеро '88 Е12 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 11:55 pm
Мнения: 60
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте приятели!

Едно ново другарче сред вас. За жалост не мога да се похваля с нова и хубава количка. :( Може би едно от най-скромните дечица на семейство Субарови ... :wink:

Радвам се, че има хора, с които да споделя нещичко. Надявам се да Ви бъда полезен, въпреки крайно скромните ми технически познания.

Поздрави от Пловдив!

_________________
Subaru Libero/Wagon E12 '88
Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 LWB

Пон Юли 31, 2006 12:11 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Добре дошъл при нас :!: :wink:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пон Юли 31, 2006 9:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 11:55 pm
Мнения: 60
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Здравейте приятели!

Благодаря за гостоприемеството Flat 6! :) Многократно съм се опитвал да се свържа с други "колеги" собственици на Субару Либеро, ама все не успявам. :( В Пловдив съм виждал поне 5 подобни, ама как да го спра ... :? Надявам се някога да видя някой паркирал поне и да му оставя бележка, че не е сам ... Току виж решил да звънне. Не за друго, ами да споделим хубаво, лошо, който каквото има на сърце ... Щом сме двама страшно няма :)

Ще си позволя да ви помоля, ако знете някой с подобна сладка буболечка, нека се обади. Можем да си бъдем взаимно полезни. Ето моите координати:

0888 248 604 - Пламен

Благодаря ви!

П.П. Имат един пациент с OUTBACK, ще му кажа за форума. Току виж и той се включил.

Поздрави от Пловдив!

_________________
Subaru Libero/Wagon E12 '88
Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 LWB

Пон Юли 31, 2006 11:23 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 2:58 pm
Мнения: 35
Местоположение: Земята
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Dr.Jend написа:
Здравейте приятели!

Благодаря за гостоприемеството Flat 6! :) Многократно съм се опитвал да се свържа с други "колеги" собственици на Субару Либеро, ама все не успявам. :( В Пловдив съм виждал поне 5 подобни, ама как да го спра ... :? Надявам се някога да видя някой паркирал поне и да му оставя бележка, че не е сам ... Току виж решил да звънне. Не за друго, ами да споделим хубаво, лошо, който каквото има на сърце ... Щом сме двама страшно няма :)

Ще си позволя да ви помоля, ако знете някой с подобна сладка буболечка, нека се обади. Можем да си бъдем взаимно полезни. Ето моите координати:

0888 248 604 - Пламен

Благодаря ви!

П.П. Имат един пациент с OUTBACK, ще му кажа за форума. Току виж и той се включил.

Поздрави от Пловдив!

Аз взех едно бусче Либеро 1.0. Върши голяма работа за цялото семейство, но имах доста проблеми с него, изглежда беше много тормозено от предишния собственик. И така, както не бях пипал автомобил в живота си, станах и автомонтьор.

Първо, беше спукан капака на клапаните, докато разбера откъде изтича маслото...
После се оказа, че карбуратора е тотално изтърбушен, няма ниски обороти и се наложи да й сложа газова уредба. Сам си я поставих и тръгна много добре на газ, под предната седалка е бутилката.

Освен това отзад на тези коли превъртат каретата в барабана (простете за техничезското невежество), наложи се сложна операция, да се прави втулка в барабана, да се стругова карето, да се прави нарез и да се слага шпонка. После сменях шарнир за него, търсих го цял месец, никъде няма. Лагерите (задните), слава Богу, пасват с нашенските, та те поне ми излязоха евтино, смених ги и четирите, по 4 лв. единия. После се счупи бобината на стартера, голям дефицит, накрая се принудих да пригаждам един стартер от Хонда с голям зор, със заваряване, но стана накрая. После се счупи дистрибутора, откъснал се палеца и помлял някакъв датчик, ходих по София, 80 лв. ми искаха за него, накрая викнах Неволята сглобих го парче по парче със силикон, запоих скъсаните писти и то взе че тръгна.

Не намирам части за тези машини по провинцията, а каквото намеря ми се вижда скъпо -- шарнира е 40 лв., комплект гарнитури е 80 лв. Но пък такава машинка, с врати от всякъде, със шаси отдолу, двойно предаване, чудна е... Нашата е светло зелена, изрисувал съм я с цветя, направо като хипарски ван е :wink:

Иначе гледам, доста ги има, в София на няколко пъти видях такива, в Търново и Горна Оряховица също видях такива.

Пон Яну 15, 2007 3:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Добре дошъл от мен.

PS. Въпрос: откъде си, ако не е тайна ?

_________________
All-Wheel-Drive

Пон Яну 15, 2007 3:33 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 2:58 pm
Мнения: 35
Местоположение: Земята
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Impreza '94 написа:
Добре дошъл от мен.

PS. Въпрос: откъде си, ако не е тайна ?

Велико Търново

Пон Яну 15, 2007 4:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
ludmil написа:
Impreza '94 написа:
Добре дошъл от мен.

PS. Въпрос: откъде си, ако не е тайна ?

Велико Търново

През едно село сме с тебе, аз съм от Горна :D


Цитат:
M&S
AUTO

В.Търново, ул."Марно поле" 33 тел.:062/632 996, 0888/300 393


Ако си търсиш неква част...НОВА - иди в тоя магазин. Аз съм много доволен ;) Може и да го знаеш, ама да кажа все пак :)

_________________
All-Wheel-Drive

Пон Яну 15, 2007 6:51 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 2:58 pm
Мнения: 35
Местоположение: Земята
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Impreza '94 написа:
ludmil написа:
Impreza '94 написа:
Добре дошъл от мен.

PS. Въпрос: откъде си, ако не е тайна ?

Велико Търново

През едно село сме с тебе, аз съм от Горна :D


Цитат:
M&S
AUTO

В.Търново, ул."Марно поле" 33 тел.:062/632 996, 0888/300 393


Ако си търсиш неква част...НОВА - иди в тоя магазин. Аз съм много доволен ;) Може и да го знаеш, ама да кажа все пак :)

Ходил съм там. Жената е нервна, все едно отивам да крада части от тях. За Субару-то нямат почти нищо.

Пон Яну 15, 2007 7:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
HaHaHa :lol:

Ам на склад, да - нямат. Ама аз каквото ми трябваше си го поръчах и още на следващия ден си го получавах.

_________________
All-Wheel-Drive

Пон Яну 15, 2007 8:14 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 2:58 pm
Мнения: 35
Местоположение: Земята
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Impreza '94 написа:
HaHaHa :lol:

Ам на склад, да - нямат. Ама аз каквото ми трябваше си го поръчах и още на следващия ден си го получавах.

Moeto Субару Либеро въобще не присъства в каталозите им.

Вто Яну 16, 2007 8:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 11:55 pm
Мнения: 60
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Е-е-е-е-е, заформихме се групичка тук, а? В Пловдив се запознах с още двама "колеги". Казах им за форума, но не ги виждам тук. :(

Концепцията на автомобила сташно ми харесва:
- Хем малък, хем побира много хора и багаж;
- 4х4 - катери се нявсякъде;
- Удобен за градско каране;
- Можеш и за товарна кола да го ползваш, ако се наложи;
- С тия въртящи се седалки, направо е супер за четворка белот :)

Бих си купил такава отново, но много по-нова и запазена. Ако можеше и още една по-комфортна, и по-агресивна кола да мърка пред блока до Либерото, е-е-е-е-ех ... Размечтах се! 8)

Поздрави, приятели! 8)

_________________
Subaru Libero/Wagon E12 '88
Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 LWB

Нед Фев 11, 2007 12:22 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 7:47 am
Мнения: 15
Местоположение: Казанлък
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
И аз съм тук. Дори с колегата Dr.Jend се позваме. Еми и аз ще се присъединя към групичата. Е аз мислих да го продавам но така като гледам на къде отиват работите ще си го карам аз. По принцип това ми е първа кола. Взета е от кофти хора и докъто я реставрирам имаше мнооооого проблеми но и на моята уличка изгря слънце и сега колата си е в гдижение и със всичко редовно по нея. Сега иска от тук там баране но от маистор а не от тези дет само като им кажа че имам субару викат ЗА ОСНОВЕН РЕМОНТ Е. Като цяло колата ми има забележки но съм с тенденцията че ще си я направя перфектна. Нооо като за начало ще трябва донор. Аз понеже съм тук накрая насветъ и не знам каде са донорите. За съжеление не мога да си позволя за дреболиики да си хвана пътя и да тръгна из милата ни родина да търся такова за части. Разчитам само и единствено на вас да кажете каде има донор. На моето му сложих 20литрова газова бутилка зад наи задата седалка нооо нещо не ми харесва как работи на газ. Лошото е че изобщо нищо не разбирам от коли и не мога да си отстраня проблема. Е сега да беше компютър няма проблем но...уви. И видях че някъде малко по-нагоре стана въпрос за цени на части. Първи впечатления 1филтър въздушен=28лева за фиат типо 7лева. Купих оригинален филтър и си пожелах успех преглътнах цените и се моля да не излиза нещо сериозно защото..... Ще кача и снимки да го видите но искам първо да му зачерня стаклата. Идеите ми по колата за напред са: зачернени стъкла щори на задното стъкло освежаване и ДОТУК. То и да искам не мога да продъжа защото този модел си е секси и без тези промени нооо искам да се промени по някакъв начин. ък и в колата предимно се качва компютърна техника и много ме е страх да я оставя и за 2 мин без надзор.
Е отнесах се. Това от мен

_________________
Път без препядствия обикновенно води до никаде!!!
Subaru E12 WAGON

Чет Фев 22, 2007 4:54 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 2:58 pm
Мнения: 35
Местоположение: Земята
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Има ли някой от района, имам нужда от помощ с моето Либеро.

Пон Апр 09, 2007 8:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 11:55 pm
Мнения: 60
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Здравейте приятели!

Да попитам:

Някой да е правил ремонт на карбуратор. Майстора казва, че иглата се е прецакала. Търсим, ама нещооооо... :(

Някой да е търсил нов или втора употреба. Не са ли същите като на Justy?

Благодаря!

_________________
Subaru Libero/Wagon E12 '88
Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 LWB

Пет Юли 20, 2007 10:13 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 2:58 pm
Мнения: 35
Местоположение: Земята
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Dr.Jend написа:
Е-е-е-е-е, заформихме се групичка тук, а? В Пловдив се запознах с още двама "колеги". Казах им за форума, но не ги виждам тук. :(

Концепцията на автомобила сташно ми харесва:
- Хем малък, хем побира много хора и багаж;
- 4х4 - катери се нявсякъде;
- Удобен за градско каране;
- Можеш и за товарна кола да го ползваш, ако се наложи;
- С тия въртящи се седалки, направо е супер за четворка белот :)

Бих си купил такава отново, но много по-нова и запазена. Ако можеше и още една по-комфортна, и по-агресивна кола да мърка пред блока до Либерото, е-е-е-е-ех ... Размечтах се! 8)

Поздрави, приятели! 8)

И аз съм така -- Субару-то само за гората и за екскурзии в района, а пък Опела за града и дълъг път.
При мен средната седалка я няма и там направо сме сложили една софричка, отдолу постелена черга. Спираш, отваряш вратите и сядаш да ядеш като в ресторант, супер. Само дето моята е стар модел, FE10 не й се въртят предните седалки, но голяма работа. За сметка на това бутилката за газта я бутнах под седалките, въобще не се вижда. На газ върви чудесно, сам си я инсталирах уредбата!

Пет Юли 20, 2007 10:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 11:55 pm
Мнения: 60
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Здравейте приятели!

Колата си има газова уредба, но аз държа да направя всичко по колата. Майсторът на газовата казва, че трябва всичко да е наред на бензин, за да бъде наред и на газ.

Та-а-а-а, ще видим с тоя карбуратор какво ще направим. :?

Поздрави!

_________________
Subaru Libero/Wagon E12 '88
Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 LWB

Пет Юли 20, 2007 10:45 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 2:58 pm
Мнения: 35
Местоположение: Земята
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Dr.Jend написа:
Здравейте приятели!

Колата си има газова уредба, но аз държа да направя всичко по колата. Майсторът на газовата казва, че трябва всичко да е наред на бензин, за да бъде наред и на газ.

Та-а-а-а, ще видим с тоя карбуратор какво ще направим. :?

Поздрави!

аз също имам проблем с карбуратора, оказа се тотално изтърбушен, един електрически жигльор липсва, вътре било мазало, каза майстора. На газ върви добре, но ниските обороти не са много ниски и трудно пали. Но пък върви като танк, при тези 1000 кубика качвам баир, по който и пеша се задъхвам...

Пет Юли 20, 2007 10:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 11:55 pm
Мнения: 60
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Здравейте приятели!

Намерих нещо интересно... Упътване за сервизно обслужване:

http://subaru-libero.cestovatel.cz/navo ... urandbuch/

Който се оправя с немския ще му върши добра работа.

А тук сайт на Либеро фан - много полезен, който доста си е разкрасил бусчето, пак на немски:


http://www.libero-fan.de/5.html

Поздрави!

_________________
Subaru Libero/Wagon E12 '88
Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 LWB

Пет Юли 20, 2007 11:51 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
То станало като кемпер т'ва бусче :lol: :)

_________________
All-Wheel-Drive

Съб Юли 21, 2007 12:46 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 9:45 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Здравейте момчета и ааз имам голям проблем с карбуратора на моето Субару Либеро 1.2 91г. От една седмица търся игла но няма намиране.
Само в Субару след месец и половина могат да доставят. Дайте съвет. Благодаря предварително.

Нед Окт 28, 2007 11:39 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 27 мнения ]  стр 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор