Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:18 pm



Отговори на тема  [ 241 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Следваща
 Къде се минава Годишен Технически Преглед 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От тази тема viewtopic.php?f=1&t=5331 събрах местата и ги слагам тук.
За Варна - няма, моля колеги от там - да кажат (в темата имаше споменато, че имало).
Който се сети за други градове - да си казва! :-)
:beer01:

  • София
    1. Срещу Бриколаж в Люлин. На бул. Европа веднага след Т-образния светофар преди караулката. Успех. - http://goo.gl/maps/6els
    2. В технически център на Булстрад (София) ми обясниха, че имат нужния софуер и стенд за 4х4. Минавах с другата ми кола(микра) на преглед и разпитах момчето.
      Адреса е София, ул."Хъшове" 1А - пада се отстрани (в ляво) на сградата. - http://goo.gl/maps/foXR
    3. Колеги, ето и нещо по същество, в този сервиз ходих за ГТП, имат стенд с програма 4х4, на който тестват колелата едно по едно. Струва 44 лв. за автомобил 4х4 (ама как са го измислили само).
      Ето това е сайта на сервиза, трябва да си запишете час.
      http://www.alkomess.com/index.files/Page469.htm
    4. излизате на околовръстното за към драгалевци и тръгвате надясно по околовръсното. на около 100 метра, в началото на локалното, има сервиз крафт. до него е пункта. срещу ботаническата градина. цена - 36 лева. по спомени работно време 9:00-19:30, в събота до 14. до колкото разбрах, имат пункт и някъде в дружба, но за там нямам информация какво е положението.
    5. VIP сервиз Младост 1 - срещу бензиностанцията ТЕМПО

      между другото, единствените 2 пункта, които са лицензирани да правят прегледи на мотоциклети! да ни е честито! цена пак 36 лева. другите 2 възможни са по един в пловдив и един в бургас, не ме питайте кои точно.
  • Пловдив
    1. по пътя за Марков в пунта за технически прегледи на Таньо имат валове, които замерват перманентно 4Х4
  • Бургас
    1. Бургас, в сервиз Пежо. Там стенда има опция за 4WD. Тестват колелата едно по едно. Тогава, на всеки мост колелото, което се тества се върти напред, а другото назад. Аз съм с ръчна кутия и отворени дифове.
  • Варна
    1. на пункта на СБА до ДЗИ
    2. под Парова централа.

_________________
http://www.hostit.bg/


Последна промяна valqk на Пет Апр 15, 2011 10:02 pm, променена общо 5 пъти


Чет Яну 06, 2011 6:41 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 4:29 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Skype: ivodanov
Автомобил: Outback 3.6R B14
Телефон: 0899907501
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Поздрави за колегата :smt023 , темата наистина се беше разводнила. Така е вече по същество.

Пет Яну 07, 2011 9:49 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 8:09 pm
Мнения: 449
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
valqk написа:
От тази тема viewtopic.php?f=1&t=5331 събрах местата и ги слагам тук.
[*]В технически център на Булстрад (София) ми обясниха, че имат нужния софуер и стенд за 4х4. Минавах с другата ми кола(микра) на преглед и разпитах момчето.
Адреса е София, ул."Хъшове" 1А - пада се отстрани (в ляво) на сградата.


потвърдено, правят на субару с постоянно зацепване. цената е смешните 30 лева, като проверяват спирачна уредба, светлини и изгорели газове. може и още нещо да са мернали без да разбера. човека е отзивчив и при зададен въпрос подробно и на разбираем език разяснява какво е измерено и какво означават конкретните параметри. работят от 9:00 сутринта, макар че са със затворени врати ( все още е хладничко за широко отворени такива ).

---------
предлагам темата да отиде в раздел сервизи и т.т. като важна тема. с търсачката излиза доста назад, а наистина е полезна. също така, нека който има още информация, да допълва. лично аз видях зор тези дни да намеря пункт, в който да мина прегледа и ако не беше тази тема, сигурно още щях да търся къде да мина 'по втория начин'.

_________________
Не казвай всичко, което знаеш, но винаги знай какво казваш!
 6

Сря Фев 09, 2011 11:05 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 8:09 pm
Мнения: 449
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
още едно място, където 'правят' преглед на субару за софия:
излизате на околовръстното за към драгалевци и тръгвате надясно по околовръсното. на около 100 метра, в началото на локалното, има сервиз крафт. до него е пункта. срещу ботаническата градина. цена - 36 лева. по спомени работно време 9:00-19:30, в събота до 14. до колкото разбрах, имат пункт и някъде в дружба, но за там нямам информация какво е положението.

между другото, единствените 2 пункта, които са лицензирани да правят прегледи на мотоциклети! да ни е честито! цена пак 36 лева. другите 2 възможни са по един в пловдив и един в бургас, не ме питайте кои точно.

_________________
Не казвай всичко, което знаеш, но винаги знай какво казваш!

Вто Мар 15, 2011 3:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 9:24 pm
Мнения: 107
Местоположение: Varna
Рейтинг: 2
Нов фен
Отговори с цитат
Във Варна на пункта на СБА до ДЗИ, и под Парова централа.

Сря Мар 16, 2011 7:41 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 12:39 am
Мнения: 24
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
valqk написа:
От тази тема viewtopic.php?f=1&t=5331 събрах местата и ги слагам тук.
За Варна - няма, моля колеги от там - да кажат (в темата имаше споменато, че имало).
Който се сети за други градове - да си казва! :-)
:beer01:

  • София


  • В технически център на Булстрад (София) ми обясниха, че имат нужния софуер и стенд за 4х4. Минавах с другата ми кола(микра) на преглед и разпитах момчето.
    Адреса е София, ул."Хъшове" 1А - пада се отстрани (в ляво) на сградата.
[/list]


и аз си направих техническия там,момчетата са пичове,обясняваха ми,че качват Субаруто на стенда и задвижват валовете в различна посока,за да може да се изключи 4x4-то.
Евтино е,30 лв.,мисля,че другаде такава цена няма,спомням си преди година,тогава карах едно Пунто, ми взеха за технически на друго място 35,така че там си е мястото :smt023

Съб Апр 02, 2011 5:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Добавих Варна и сложих линкове към местата, където съм ходил/виждал.
Ако можете да дадете линкове по мапс-а или координати ще е супер.

_________________
http://www.hostit.bg/

Съб Апр 02, 2011 10:37 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Май 15, 2010 4:48 pm
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5 XT 2006
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да споделя, че намерих перфектното място за минаване на ГТП в София. Реално погледнато само отиваш и си даваш документите. След това ти ги връщат с лепенката за стъклото и това е. Няма Неприятности с 4х4, няма притеснение, няма досадното чакане от 40 минути за газове, тестове и други.

Мястото, както можете да се досетите, е малко трудно за намиране... Черни връх посока Драгалевци, минава се Околомръсното. На около ~200 метра след кръговото (преди него има сервиз в бяло и червено, ако не ме лъже паметта. Та подминавате сервиза и веднага в ляво.), продължавате направо към Драгалевци и от лявата страна има магазин за строителни материали с паркинг отпред. Паркирате при строителните материали.
Когато паркирате не се учудвайте, че няма нищо там освен магазин за строителни материали и малка барака с надпис Годишни технически прегледи.
Не отнема повече от 10 минути и 30 лв.

Пон Апр 11, 2011 8:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не мисля, че това е за хвалене...

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Апр 11, 2011 9:56 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:00 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Forester GLX MY99 MT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Sobibor написа:
Да споделя, че намерих перфектното място за минаване на ГТП в София. Реално погледнато само отиваш и си даваш документите. След това ти ги връщат с лепенката за стъклото и това е. Няма Неприятности с 4х4, няма притеснение, няма досадното чакане от 40 минути за газове, тестове и други.

Мястото, както можете да се досетите, е малко трудно за намиране... Черни връх посока Драгалевци, минава се Околомръсното. На около ~200 метра след кръговото (преди него има сервиз в бяло и червено, ако не ме лъже паметта. Та подминавате сервиза и веднага в ляво.), продължавате направо към Драгалевци и от лявата страна има магазин за строителни материали с паркинг отпред. Паркирате при строителните материали.
Когато паркирате не се учудвайте, че няма нищо там освен магазин за строителни материали и малка барака с надпис Годишни технически прегледи.
Не отнема повече от 10 минути и 30 лв.


[-X
При всички положения няма да се възползвам, ако искам да проверя реалното техническо състояние на любимата ми кола!

_________________
...друго си е да се радваш на живота като малко дете...

Сря Апр 13, 2011 8:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:00 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Forester GLX MY99 MT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
valqk написа:
В технически център на Булстрад (София) ми обясниха, че имат нужния софуер и стенд за 4х4. Минавах с другата ми кола(микра) на преглед и разпитах момчето.
Адреса е София, ул."Хъшове" 1А - пада се отстрани (в ляво) на сградата. - http://goo.gl/maps/foXR


:smt023
Бих дал един Ъп за това място за технически преглед. Валяците и машинката, към която са, имат програма специално за автомобили 4х4, всяка гума се тества поотделно включително и за спирачно усилие на ръчната спирачка.
Човекът е любезен и отговори на всичките ми въпроси.
Минах за 20ина минути и 30 лв.

_________________
...друго си е да се радваш на живота като малко дете...

Сря Апр 13, 2011 8:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 15, 2010 7:22 pm
Мнения: 410
Местоположение: София
Автомобил: SUBARU outback AWD 2,5 2010
Телефон: 0888 609 755
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Още едно място за ГТП -VIP сервиз Младост-1 срешу бензиностанцията ТЕМПО

Сря Апр 13, 2011 11:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 8:15 pm
Мнения: 310
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 07 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
stupid_boy написа:
valqk написа:
От тази тема viewtopic.php?f=1&t=5331 събрах местата и ги слагам тук.
[*]В технически център на Булстрад (София) ми обясниха, че имат нужния софуер и стенд за 4х4. Минавах с другата ми кола(микра) на преглед и разпитах момчето.
Адреса е София, ул."Хъшове" 1А - пада се отстрани (в ляво) на сградата.


потвърдено, правят на субару с постоянно зацепване. цената е смешните 30 лева, като проверяват спирачна уредба, светлини и изгорели газове. може и още нещо да са мернали без да разбера. човека е отзивчив и при зададен въпрос подробно и на разбираем език разяснява какво е измерено и какво означават конкретните параметри. работят от 9:00 сутринта, макар че са със затворени врати ( все още е хладничко за широко отворени такива ).

---------
предлагам темата да отиде в раздел сервизи и т.т. като важна тема. с търсачката излиза доста назад, а наистина е полезна. също така, нека който има още информация, да допълва. лично аз видях зор тези дни да намеря пункт, в който да мина прегледа и ако не беше тази тема, сигурно още щях да търся къде да мина 'по втория начин'.


Аз днес също минах преглед в този пункт и съм много доволен от обслужването, а и цената е добра. Наистина много полезна тема. :smt023

_________________
http://www.climatech-eng.com

Чет Апр 28, 2011 1:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Active AWD
Аватар

Регистриран на: Нед Май 18, 2008 7:31 pm
Мнения: 551
Местоположение: покрай морето
Автомобил: Subaru
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цитат:
[*]Бургас
  1. Бургас, в сервиз Пежо. Там стенда има опция за 4WD. Тестват колелата едно по едно. Тогава, на всеки мост колелото, което се тества се върти напред, а другото назад. Аз съм с ръчна кутия и отворени дифове.


И аз днес минах оттам - много доволен от обслужването, всичко става много бързо, наистина колелетата ги тестват едно по едно, замерват газове, изобщо всичко както си трябва. Аз не си падам по претупаните неща. Все пак тая кола хора вози, не може да се отнасяме с небрежност към тези неща. Струва 35 лв, като си изкарах и карта за отстъпки, първата ми е 5%, т.е. крайно платих към 33 лв. Ако някой смята също да минава ГТП там - може да мине с моята карта - така аз ще получа по-голяма отстъпка, а този добър човек ще получи и той неговата си отстъпка, и ако иска - да си изкара собствена карта :) И ще пием бира накрая :)

П.С. А картата май включва и допълнителни отстъпки и услуги. Само дето трябва да се ползва по-често, което пък не е добре за колата :) :)

_________________
4x4

Пон Сеп 19, 2011 1:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще те имам в предвит за картата догодина. :smt023 А за по :beer01: знаеш къде-Дъгата.

Сря Сеп 21, 2011 7:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 6:58 pm
Мнения: 414
Местоположение: Перник
Skype: gatohato
Автомобил: SUBARU Legacy 2.2 GX, Outback H6
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
А къде в Перник?

_________________
Legacy 2.2 GX 4WD '91
Outback '01 H6

Сря Сеп 21, 2011 9:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 6:58 pm
Мнения: 414
Местоположение: Перник
Skype: gatohato
Автомобил: SUBARU Legacy 2.2 GX, Outback H6
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Абе в която и тема да напиша нещо всички млъкват.... ?!?! :shock: Ъх... Никой ли незнае да му се не види.... Колеги помощ!

_________________
Legacy 2.2 GX 4WD '91
Outback '01 H6

Вто Сеп 27, 2011 7:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз за съжаление, немога да помогна.
Ако някой каже, ще го лепна в първия пост - за напред да се знае.

_________________
http://www.hostit.bg/

Вто Сеп 27, 2011 10:00 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 15, 2010 7:22 pm
Мнения: 410
Местоположение: София
Автомобил: SUBARU outback AWD 2,5 2010
Телефон: 0888 609 755
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Доста отдавна писах, "VIP сериз" в Младост срещу бензиностанция ТЕМПО

Сря Сеп 28, 2011 9:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
RASHEV написа:
Доста отдавна писах, "VIP сериз" в Младост срещу бензиностанция ТЕМПО

Има го бе Рашев :)
откак си писал :)
тъй като не знам точно къде е няма карта. ако искаш дай.

_________________
http://www.hostit.bg/

Сря Сеп 28, 2011 9:45 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 241 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: iion и 67 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор