Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:43 am



Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Съвети за покупка на Subaru Justy 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 06, 2008 9:16 pm
Мнения: 378
Местоположение: Габрово
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
На "streetman" разхода на Джъстито е 1:1 с разхода на моето ! Аз карам с гуми 145 R 12 . Но веднага забравям за този разход , когато мина покрай завистливите погледи на някои хора , които вървят пеш по някой стръмен баир ( защото техните автомобили не могат да го изкачат ) !

_________________
Subaru Leone GL 1800 4WD (’89MY)

Вто Яну 29, 2008 6:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 7:02 am
Мнения: 10
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Имам следното питане собственик съм на субару джусти 96г и съм изключително доволен , въпроса ми е следния след поредния годишен технически преглед за пореден път ми натякват да съм излючил блокировката на задния мост че не можели да ми проверят задните спирачки честно да ви кажа си нямам идея дали това може да се случи ,тъй като нямам нито копче на скоростния лост , а и нямам информация да става по някакъв начин ако може някой да ми помогне с информация ....благодаря!!!!!!

_________________
Subaru justy 1.3

Пон Апр 07, 2008 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Хех, искали. Ми да си искат. Те като много знаят да го изключат.
И на STi-ките ли искат да са с незацепен заден мост..... :shock:

_________________
All-Wheel-Drive

Пон Апр 07, 2008 8:52 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 7:02 am
Мнения: 10
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
И аз това му казах но като я регистрирах в КАТ се заядоха да ме връщат че нямало как да разберат дали ми работели задните спирачки :-)

_________________
Subaru justy 1.3

Пон Апр 07, 2008 8:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Аман от малоумници. Никога ли не са срещали коли с перманентно двойно предаване...

_________________
All-Wheel-Drive

Пон Апр 07, 2008 9:01 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 12:30 pm
Мнения: 1155
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: R.I.P. Justy, Honda Innova 125i '10
Рейтинг: 206
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
вярно ли е 4е има стендове за тест на спира4ки за 4 задвижващи колела и ако е така къде?

_________________
1,63 l/ 100 km - Honda ANF 125i Innova(Wave) '10 ;)
Bulgaria - ಬಲ್ಗೇರಿಯ(Kannada) པུ་ར་ག་རི་ཡ (Tibetan) ブルガリア(Japanese) 불가리아(Korean) 保加利亚(Chinese) บัลแกเรีย(Thai) बुल्गारिया (Hindi) بلغاريا (Arabic)

Пон Апр 07, 2008 9:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Subaru Extremist
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 06, 2008 1:48 am
Мнения: 1099
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
В кой КАТ е това? В София ли?

_________________
--------------------------------------------------------------------------
Subaru Outback 2.5 AT 2000 US

Вто Апр 08, 2008 12:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 14, 2006 4:48 pm
Мнения: 1637
Местоположение: Бургас
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Нямат никакъв проблем да ти я качат на стенда,ти си ги излъгал,че си с блокировка,което не е вярно :!: :!: :!: :!: :!:

Другите къде минаваме преглед според теб :wink:

_________________
Legacy"90 2.2 GX 4WD

РОДЕН ЗА РИБОЛОВ,ПРИНУДЕН ДА РАБОТИ

Бесен куриер в Спиди

Вто Апр 08, 2008 5:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 14, 2006 4:48 pm
Мнения: 1637
Местоположение: Бургас
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Блокировка имат много малко истински джипове-G-класата,старите Лендкрузери,някои Патроли.

Примерно,икони като Вранглер не винаги и не всички са оборудвани :wink:

_________________
Legacy"90 2.2 GX 4WD

РОДЕН ЗА РИБОЛОВ,ПРИНУДЕН ДА РАБОТИ

Бесен куриер в Спиди

Вто Апр 08, 2008 6:01 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 6:06 pm
Мнения: 286
Местоположение: Варна
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Аз не мога да разбера какво се получава като качиш awd на валяците.
Щом завъртят предните колела не трябва ли централния диференциал да зацепи и задния мост? И обратно, задния мост като е на валяците не трябва ли да се зацепи и предния мост? Аз съм с 4wd. При мене е ясно как стават нещата.

_________________
Subaru Leone 1.8 GL '86 Двигател - EA82
_________________
Изображение

Вто Апр 08, 2008 12:41 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 11:59 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, искам да си взема Субару Джъсти 2000 г. 1.3 68 к.с. 4х4. Моделът, който е с купе на Сузуки. Моля кажете какво означава S.L. какъв е този модел и с какво се различава от останалите (мисля че праговете му са по широки от на другите)? Колко му е просвета и по-голям ли е от този на другите Джъстита от тази година? Виждал съм и модификация GX, знаете ли нещо за нея? Ако има хора с такива колици, моля да споделят впечатления! Кажете кое Джъсти със Сузуки купе е с най-голям просвет и може ли да се изключва 4Х4. Къде сте ходили с тази машина (планински изпълнения), има ли проблем с катеренето на тротоарите. Имат ли климатик вашите МПС-та, защото трудно се намират такива с. Какъв е разхода плътно градско в София? Гният ли? С каква скорост ги карате най-много? И въобще пишете каквото се сетите за машинките, удачно ли е да взема такава или не са сполучливи? Благодаря!

Нед Мар 01, 2009 12:29 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 11:59 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Защо не пишете бре хора?! Няма ли някой с такова МПС тъдява? Хайде ако има напишете няколко реда, моля!

Съб Мар 07, 2009 8:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 14, 2006 4:48 pm
Мнения: 1637
Местоположение: Бургас
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Насочил си се към доста рядка колица :D

При Легаси "ГХ" е най-високото ниво на оборудване-клими,кожи,подгряващи седалки и т.н.,предполагам,че и при Джъсти е така :wink:

За проходимост не се притеснявай-ще скриеш топките на всички паркетници заради късата база и лекотата,но без да очакваш офроуд възможностите на ТЛК или трупчето на мерцедес :subaru:

Успех :smt023

_________________
Legacy"90 2.2 GX 4WD

РОДЕН ЗА РИБОЛОВ,ПРИНУДЕН ДА РАБОТИ

Бесен куриер в Спиди

Съб Мар 07, 2009 11:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юли 10, 2010 9:58 am
Мнения: 11
Автомобил: n/a
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
колеги и аз се зарибих по Джъстито , и искам да питам заслужава ли си парите този екземпляр поне на първ поглед

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

прилича ми много на Suzuki Ignis , ама не съм много убеден кой от кого е крал и т.н.
какво трябва да гледам като отида на оглед ?

Съб Юли 10, 2010 10:08 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 1:19 pm
Мнения: 17
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги , относно слабите места на субару джъсти бих казал като собственик на такова 1.2i '94г. Както вече беше споменато: дъното под предните седалки , не е зле да се огледа предната греда, карета (предни осебенно ако е повдигана) , гарнитурата на капака на клапаните , не е лошо да се погледне от вътрешмата страна на барабаните отзад дали щифтовете които държат челюстите към барабана не са позагнили , да се обърне внимане как включва втора предавка (не е толкова слабо място, но все пак) . Иначе тази кола е изключителна, няма място където да не ме закарала , разбира се не трябва да и се надценяват възможностите ;) . А и още нещо , пробвайте спирачките , мойто като го взех ми избиха , тъй като бяха със стоманени тръбички (пизагнили) вместо с медни . Дано да съм бил полезен. Успех :smt023

Чет Ное 10, 2011 6:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 19, 2011 3:12 pm
Мнения: 273
Местоположение: Владая, Сф; Ст. Загора
Автомобил: Субару Джъсти 1.3 4WD '96
Рейтинг: 9
Разчитай на мен
Отговори с цитат
kivti написа:
Здравейте, искам да си взема Субару Джъсти 2000 г. 1.3 68 к.с. 4х4. Моделът, който е с купе на Сузуки. Моля кажете какво означава S.L. какъв е този модел и с какво се различава от останалите (мисля че праговете му са по широки от на другите)? Колко му е просвета и по-голям ли е от този на другите Джъстита от тази година? Виждал съм и модификация GX, знаете ли нещо за нея? Ако има хора с такива колици, моля да споделят впечатления! Кажете кое Джъсти със Сузуки купе е с най-голям просвет и може ли да се изключва 4Х4. Къде сте ходили с тази машина (планински изпълнения), има ли проблем с катеренето на тротоарите. Имат ли климатик вашите МПС-та, защото трудно се намират такива с. Какъв е разхода плътно градско в София? Гният ли? С каква скорост ги карате най-много? И въобще пишете каквото се сетите за машинките, удачно ли е да взема такава или не са сполучливи? Благодаря!

Колега аз съм с Джъсти 4WD 1,3 1996 година, купе на Сузуки, 4х4 на Субару. Лично аз съм много доволем от колата Владая-Стара Загора-Владая 70 лв., не съм на газ на бензин съм. Колата не е висока, даже е нисичка, но това се оправя с повдигане, естествено за сметка на стабилността. Всичко зависи от това за какво ще я ползваш, ако искаш ливади-повдигаш я и си готов, ако искаш бегачка-си намери Джъсти-то, което е GTI. Лично на мен ми трябва 4х4 за снега, който пада във Владая. Колата е малка и компактна, идеална за град и 3-ма души за извън градско. Евтина поддръжка. Гледай за ръжда, при мен това и е основният проблем-само това и поне за сега. Максималната скорост, която съм вдигал на магистрала е 155 км/ч., но не ми хареса управлението при такава скорост. До Стара Загора 100 до 120 км/ч. колата си върви песен и харчи малко. За сега е това, ако се сетиш да питаш нещо друго насреща съм :smt023 Успех с покупката.

_________________
"IT'S BETTER TO LIVE ONE DAY AS LION THEN THOUSAND YEARS AS SHEEP" LATIN PROVERB

Чет Ное 10, 2011 8:30 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 6:08 pm
Мнения: 5
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: subaru justi
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги.Ще ви кажа как се изключва задния мост на субару 1.3.За целта трябва канал или да легнете под колата от към предницата.От ляво ще видите самотен болт на кожуха на скоростната кутия.Той е фиксатора на оста която включва и изключва четворката.Оста е до него и се показва около 2 см.

Вто Ное 15, 2011 6:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 16, 2012 9:50 am
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте! И аз съм се зарибил по Justy-то, според вас този http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details дали си заслужава и като цяло коя година е най-добре да е. Четох, че по-старите били по-добри...
Искам да взема нещо малко за града, дали е подходящ избор според вас?

Пет Мар 16, 2012 10:01 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 19, 2011 3:12 pm
Мнения: 273
Местоположение: Владая, Сф; Ст. Загора
Автомобил: Субару Джъсти 1.3 4WD '96
Рейтинг: 9
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Ами аз съм с по-старият модел на Сузуки Джъститата и съм доволен. Колата става и за извън града, стига да не си с деца :D Гори малко, евтина поддръжка и е 4х4. Тази от линка изглежда лимка :D Запазена боя, качествено пребоядисана. Добре е като я гледаш да легнеш и да видиш от долу да не е ръждава. 4х4 го проверяваш първо като я вдигнеш на крик, дърпаш ръчната и въртиш гумата, която е във въздуха. След по-малко от оборот става трудно за въртене и не след много въобще не можеш да я завъртиш. Второ: качваш се в колата, палиш двигателя и подкарваш към някой остър завой, навиваш волана до край ту в едната ту в другата пососка. Ако не тресе и нищо не затруднява движението виското е ок и можеш да почвате пазарлъка. На мен тази ми изглежда външно и вътрешно перфектна. Успех!

_________________
"IT'S BETTER TO LIVE ONE DAY AS LION THEN THOUSAND YEARS AS SHEEP" LATIN PROVERB

Пет Мар 16, 2012 10:11 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 16, 2012 9:50 am
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мерси за съветите! :) А частите като цяло дефицит ли са? Че и това ме притеснява, ако трудно се намират

Пет Мар 16, 2012 10:14 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор