Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:57 pm



Отговори на тема  [ 1016 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Следваща
 Зимни гуми 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А при нас, два три дни поред, разкошно време, като лято. Даже предлагах на детето да караме колела, но то не иска. Обаче ходихме до парка, даже и котарака водихме с нас.

А готови ли сте за зимата ? То верно че сте все AWD, но въпреки всичко. Собствениците на STI - пълни ли ви са контейнерите за дестилирана вода отзад ?

Съб Ное 25, 2006 1:01 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Outback-Fan написа:
Аз съм сложил вече зимните галошки, ма за въженце, лопатка и вериги още се помотвам :)


За какво става въпрос ? Няма ли да е необходимо и за лебедка да помислиш ? Те зимните ти галошки ако са шарка 'Динева кора' загинал си. А ако са си ОК - следва да нямаш нужда от абсолютно нищо друго.

Аз днес стъкмих две за отпред, чисто нови Goodyear. Намерих им вчера оригинални джанти на старо и днес ходих до работата да монтирам гумите. 2 гуми по $100 = $200 и 2 джанти по $50 = $100. Цялото кино =$300.

Съб Ное 25, 2006 1:11 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
350 кентавъра ? Баси ма..та :shock: ! Ми то разкошно, но средностатистическия българин да е на $300 надница. Но да не говорим повече. Аз като търсех зимни гуми и на едно место питам за цени. Оня ми иска $120+ 15 % такса за безименни гуми. Казах му тенкю веримач.....и ти ще видиш пари от бате ти Nick точно когато цъфнат налъмите. Намерих си Гудиър за $87 + 15 % такса, та около 100 кентавъра.

А и на друга надница съм. Но да не говорим ......

Съб Ное 25, 2006 1:33 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Безименни за мен значи - че не съм ги ни чул ни видял преди това. Той ми казва 'слушай, те са с едикакъв си рейтинг, за едиколко си километра, едикакви си отзиви от consumer's report'. Аз казвам 'сър, от тук натам и златен килим да ми постелеш да си полегна, пак си е това. Нямам нищо против това, което ми казваш. Имам против цената. Разкошни гуми, но да са по 60 - 70 гроша. Защото аз ще сложа още 10-тина 15 гроша на гума върху твоята цена и ще взема Мишелин, без да ми казва никой нищо за рейтинг'.


Безименни значи още 'куче марка'

Съб Ное 25, 2006 1:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Мнения: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Брей зимата настъпва като ви слушам какво си приказвате:) аз съм със Сава летни и не мисля да ги сменям, миналат бях със семперит зимен но изтъркан и ставаше ... 1000 лв не ми се дават :)

_________________
active driving, active safety

Съб Ное 25, 2006 1:46 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Nick написа:
Защото аз ще сложа още 10-тина 15 гроша на гума върху твоята цена и ще взема Мишелин, без да ми казва никой нищо за рейтинг'.

Мишелин от доста време не са сред най-добрите зимни гуми, въпреки високата си цена... :roll: Въпреки, че и аз съм с такива... :lol:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Съб Ное 25, 2006 12:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
Мишелин от доста време не са сред най-добрите зимни гуми, въпреки високата си цена... Въпреки, че и аз съм с такива...


При нас нямаме никакви проблеми. Аз имам няблюдение върху много на брой коли (на подемник, не в кръчмата) а и зимата тук е по-дълга. Има клиенти дето качват зимните гуми октомври и ги свалят през май.

Изглежда че при вас историята с мишелина е като тази с оригиналните накладки.

Съб Ное 25, 2006 1:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Миналата зима карах в Бг повечето и купих Фулда Кристал Монтеро за Аудито.Бяха към 130-150 лева май и са доста прилични.А и Фулда са си стара немска марка...Има едни Ласиа и за тях чувам хубаи неща.

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Сря Ное 29, 2006 6:29 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
simbat написа:
...Има едни Ласиа и за тях чувам хубаи неща.

хубави са ама много шумни

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Сря Ное 29, 2006 7:35 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Outback-Fan написа:
И тук Мишлен-а, е много тачена и разпространена марка гуми, въпреки че е скъпа. А това, че не са сред най-добрите зимни гуми, е 100% мнение на автомобилните списания. Не знам, доколко са им обективни тестовете. Поне аз имам леки съмнения за достоверността, на тези тестове. Забелязал съм, че има една определена доза тенденциозност в тестовете и сравненията, които правят. Особено "АутоБилд".
Аз лично, съм използвал 4 марки зимни гуми - Мишлен, Йокохама, Семперит и Сава. Последователността, в която ги написах, отговаря на степента ми на удовлетвореност (от най-добри, към най-слаби) от всяка марка. Държа да отбележа, че това си е мое мнение :)


Гумите са си гуми, фактор са, но фактор от изключително значение е и спирачната система на автомобила. Това е какво вижда водача, като краен продукт а не тестовете и списанията. Едно е да си в Трабант, друго е да си в 2007-ма автомобил, с всичките системи и top of the line спирачни функции.

За тия Аутобилд - бъди сигурен за тенденцията. Доста пъти съм се натъквал на резултати, за които хората в Северна Америка не са и чули, които нямат нищо общо с действителността. Това - по спомени от други форуми.

Сря Ное 29, 2006 4:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Аз приготвих 4 броя TOYO за тая зима. Още нямаме сняг де, и не знам как са. Но мога да кажа че са шумнички (ама то има ли зимна безшумна гума), иначе са добре. Туй че не са нови, но грайфера им е 11/32", туй ще рече около 8mm, абе личи си че са хубави гумите - по отношение на износване и качество на каучук. Струваха ми 75$ с монтажа на гума. Множко е наистина, ама мисля че си струват.

Чет Ное 30, 2006 1:01 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
На съществуващите джанти ли ги качи или купи и джанти ? Аз съм привърженик на идеята за комплект колела. Мисля, че е могло да намериш стари метални джанти за около $20-тина едната. Но пък и трябва да имаш къде да ги държиш. Ако си на къща - ОК, ако си на апартамент - по неудобно.

Чет Ное 30, 2006 1:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Да, абсолютно както казваш съм направил, понеже и аз съм привърженик на комплект с джантата. И точно за 20$ парчето намерих употребявани джанти, в много добро състояние. И след няколко дена, отивам при гумаджията да търся гуми, и един тъкмо си сваля гумите от джанти - чисто нови като за моята кола, и ми вика:
-Искаш ли ги тия джанти, аз имах преди същата като твоята кола. Давам ти ги за 50$.
Наистина беше добра оферта, ама вече бях се приготвил. Не ми се занимаваше после с продажбата на единия комплект.
Абе имаме тука една маза, и там ги държа. Иначе аз съм млад имигрант още, нямам и 2 години откак съм тука :) Не мога да мисля за къща все още.

Чет Ное 30, 2006 1:44 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Bravo, so far....good boy.

Чет Ное 30, 2006 1:50 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Аз сложих зимни yokohama и мога да кажа, че са по-тихи от мишелина. 132лв./бр. с баланс и монтаж.

Лятните съм ги измил и талкирал, ама незнам с какво налягане да ги оставя :roll: :?:

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Чет Ное 30, 2006 8:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
Лятните съм ги измил и талкирал, ама незнам с какво налягане да ги оставя Rolling Eyes

Надуй ги малко повече и ги остави легнали за през зимата...

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Чет Ное 30, 2006 9:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Аз пък тая зима ще си карам с всесезонните Bridgestone Potenza M+S(Сняг+Кал).При нас улиците почват да ги чистят още като чуят,че ще пада сняг.Днес заваля за малко-има няма 3-4см. и няма да ви казвам колко снегорина срещмах на пътя.Лошото е,че слагат много сол.
А и миналата година зяла зима търкалях един хюндай(рентакар,фирмата го нае,много корава кола за мое учудване) в Москва.За 6 месеца даже не погледнах какви са му гумите ама не вярвам да бяха зимни.Та там беше истинската школа за мен по зимно шофиране по натурални зимни улици :D

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Съб Дек 02, 2006 5:25 am
Върнете се в началото
Профил
звездоброец

Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 12:11 am
Мнения: 239
Местоположение: Pleven
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Да в Москва е истинска школа. Навремето когато такситата бяха само
ВОЛГИ, се чудех как карат с 100 и не им пука.

Съб Дек 02, 2006 9:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
suba написа:
Да в Москва е истинска школа. ......

.. тц колега .. истинската щкола никога не е била в европейската част на Русия .. :wink: .. аз си закупих 2бр. Мишелин Алпин А3 за Сеат-а за предни .. отзад оставих старите .. Алпин А2 .. с отстъпки и приятели 135лв/бр. :twisted: .. Легаси-то още не съм го преобул .. но ще кара с миналогодишните Йокохама :roll: .. че нещо започнаха да ме водят по едни магазини за креватчета .. пеленки .. :oops: :oops: :oops:

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Съб Дек 02, 2006 11:28 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Радвайте се мочета, това да е, друго да не е. Гледайте си челядта, и жените, както и здравето си.

Гуми, миналата година..... - едни зимни гуми следва да изкарат доста зими. Няма всяка зима да се купуват гуми. Аз мойте днес ги качих, напънах ги да видя как са, имаше един инч сняг. Завъртяха малко. Не мога още да кажа как ще съм на истинската зима. Дали завъртяха от мощността на колата, дали от кофти гуми - не знам. Напънах и другата кола, на жена ми, на същия сняг, в същия момент. Не можа да мръдне (да забуксува). Иначе по дизайн, двете гуми изглеждат с много близка шарка.

Нед Дек 03, 2006 12:40 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1016 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор