Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Ремонт на speed sensor FORESTER 98 (в снимки) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 09, 2010 1:00 pm
Мнения: 289
Местоположение: около Варна
Skype: todor.mitev75
Автомобил: forester 98 MT
Телефон: 0888880850
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Моята неволя започна след като спря да ми работи километража.След събеседване с д_р Кожухаров,определи диагноза болен speed sensor. ](*,) Колегата MIMO 13 ми спомена цена от която ми спря тока.Тръгнах да търся втора употреба,но за 14 год.част ми искаха 60% от нова.С любезното съдействие на VALIO (Благодаря ти Валка)реших да се заема сам с ремонта.
Прикачени файлове:
1349501383766.jpg

Това е въпросната част.С помощта на ъглошлайфче успях да разделя двете капсуловани части.
Прикачени файлове:
1349469954048.jpg

Основната движеща част е ето тази.представлява квадратче с размери 2*2 мм(в ляво),която се износва и не дава контакт с останалите елементи
Прикачени файлове:
1349470002348.jpg

Валката е решил този проблем ,като си е играл да възстанови този елемент с"подръчни материали"(електроди),аз реших да направя "твърда връзка".За целта използвах ето това
Прикачени файлове:
1349470070419.jpg

Използвах същото лепило за капсуловане на всички елементи,дават го да издържа на вибрации и вода,то времето ще покаже.Вече 2000 км. сензора работи .Ремонта ми струваше 5.60 лв.,стойноста на лепилото и 45 мин.труд.
Успех на всички и безаварийни. :good:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Специалист PVC и AL дограма
 39

Нед Ное 18, 2012 12:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Браво Тоше ,направил си снимки ,което ще помогне на доста съфорумци.. =D>

Нед Ное 18, 2012 3:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 21, 2015 4:49 am
Мнения: 23
Skype: dutanaci
Автомобил: subaru forester 98
Телефон: +359886516273
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет, аз така и не се наканих да пусна тема по случая, ще се включа и аз като добавя някоя друга снимка ;) Извадих се за нов датчик и не беше приятно, особено като розглобих по късно стария и видях закакво се дават не малко пари :cry: Така че който е решил да си ги спести може да си го поправи сам. ;) въпросната пластинка я изрязах от дръжка на лъжица с микро мотор, Един един колега го беше написал някъде във форума: “като му избяга смаската на втулката, запича пущината и четриграма става кръгъл“.
Най-вероятно това с првъртането е защитен механизъм да не се прецака системата вътре в скоростите. Добре е въпросната пластика да е от мек материал, че при следващото запичане да не стане ремонта болезнен :D
Благодаря на колегата mitev75 за темата :beer:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Окт 28, 2018 5:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 09, 2010 1:00 pm
Мнения: 289
Местоположение: около Варна
Skype: todor.mitev75
Автомобил: forester 98 MT
Телефон: 0888880850
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Моя все още работи. :beer:

_________________
Специалист PVC и AL дограма

Нед Окт 28, 2018 9:09 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор