Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:29 am



Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
 Решение за увиснала задница 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Моето Фори е на 150 х км, но предния собственик е бил рибар, газовата бутилка отзад... и му дойде времето на задното окачване.

По спецификация трябва да е 43 см и отпред си беше толкова, но отзад беше 39 :(
Изображение

Амотрисьорите са самонивелиращи /SLS/ и нови такива е безмислен разход, а с KYB амортисьори и пружини пак не идва съвсем в нормата и слагат и допълнително фланци, подложки и т.н.
Навих се да монтирам Pedders - все пак австралийците за амортисьори/окачване имат много добро име! Разбрах, че сервиза на Любо им е станал представител за България - работата е за 1 час.
Малко скъпички, но си е пълен комплект макферсон, готов и само се монтира.
http://www.pedders.co.uk/subaru-foreste ... 538557.htm

Колата се вдигна точно колкото отпред - 43 см, а возията се усеща веднага - явно амортисьорите не само са били увиснали, но и много меки и не са вършели нищо. Колата се усеща веднага стегната и стабилна особено по неравности и повдигнати пешеходни пътеки - никакво клякане или клатене на задницата.

Според мен това е най-читавото решение за този хроничен проблем.

Прикачени файлове:
zadni2.png


Прикачени файлове:
fori.png


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Яну 15, 2015 3:19 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 9:52 pm
Мнения: 212
Местоположение: София
Автомобил: Outback '03 B12 EJ251 E-4AT
Рейтинг: 182
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цената посочена на сайта до каква степен кореспондира с цената, която ти поискаха тук? Изключая труда, който по груби сметки може би е в порядъкана 50-60 лв общо.

Чет Яну 15, 2015 3:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цената не е толкова висока, защото взимаш цял комплект - амове, пружини, тампони ( 80лв единия ), прахоуловител ( 15-20лв единия ).

Едни си вдигат Форковците, други ги свалят...
Мен ме дразнеше мекото и високо окачване и минах на обратния вариант - понижаващ комплект на Педърс
http://www.pedders.co.uk/subaru-foreste ... 267342.htm

сваля колата с точно 50мм отпред и отзад

Прикачени файлове:
IMG_2024.JPG


Прикачени файлове:
IMG_2028.JPG


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Яну 15, 2015 4:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цените в сайта на педдерс.ко.ук са промоционални, но промоцията стои доста време. Задни амове с пружини и тампони /както каза vmax/ нормален лифт са 360 евро. Кайаба пружини, амотрисьори и тампони не излизат много по-евтини /ако не се ползват отстъпки/. Само тампони на закс за моята кола са 200 лв. Сервиза на Любо доставят, мисля че е 70-100 лв е доставката за педдерс. Това което не намерих вв сайта на педдерс е с каква твърдост са пружините за нормален лифт, т.е. по-твърди ли са от заместителите на кайаба за обикновени амортисьори без нивелиране /не sls/, ясно е че са по-твърди от оригиналните. Лоуър кита трябва да е още по-твърд. Заслужава си според мен.

Чет Яну 15, 2015 4:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цената тук е колкото на сайта, отделно монтаж.

Чет Яну 15, 2015 4:25 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 9:52 pm
Мнения: 212
Местоположение: София
Автомобил: Outback '03 B12 EJ251 E-4AT
Рейтинг: 182
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ОК, мерси.

Чет Яну 15, 2015 4:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 24, 2012 9:47 am
Мнения: 244
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH
Рейтинг: 53
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
С тези газови уредби все едно постоянно си возим едно прасе в багажника и задницата няма как да не увисне с времето. По тази причина и аз съм планувал същата процедура по промяна на окачването.
Но се чудя дали да сменя комплект амортисьори и пружини (rised), или само пружини?! - http://www.pedders.co.uk/subaru-forester-sf-suspension-kit-pedders-rear-raised_p23273895.htm
Задните амовете са каяба, сменени още от предишния италиански собственик и във видимо добро здраве.
А предните - оригиналните токико също в добра кондиция и каталожна височина.
Притеснявам се да не се получи диспропорция - нормална предна височина и прекалено вирната задница.

_________________
Subaru Forester SF first love
Subaru Forester SH

Нед Яну 18, 2015 12:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кофтито на тия само нивелиращи е че като висне задницата от уморени пружини после се преебават амовете.
Затова е добре да се сменят комплект.

Нед Яну 18, 2015 12:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Решението, горе е за Forester 2002-2008 - SG - за него с kyb амортисьори пак си е увиснал. За Фори SF, до колкото знам kyb стават, но Pedders гледам имат кит за понижаване, стандартен и за повишаване на височината и е доста по-евтин от този за SG, така че вероятно излиза същото като kyb, а имаш вариант и да го повдигнеш още.
http://www.pedders.co.uk/subaru-foreste ... 538554.htm
http://www.pedders.co.uk/subaru-foreste ... 273895.htm

Не разбрах ти защо гледаш кита за повишаване на височината - имаш в предвид с бутилката да дойде на нормално равнище ли? При мен с бутилката си е на стандартното ниво, но става въпрос за стандартния кит за Фори SG. Не знам при тези как ще е, но според мен ако решиш да са по-високи трябва да е с цел цялостно вдигане и да смениш и предните. За смяна само на пружини - резултата не е ясен, трябва да се пробва.

Нед Яну 18, 2015 2:23 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 24, 2012 9:47 am
Мнения: 244
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH
Рейтинг: 53
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
......
Не разбрах ти защо гледаш кита за повишаване на височината - имаш в предвид с бутилката да дойде на нормално равнище ли? При мен с бутилката си е на стандартното ниво, но става въпрос за стандартния кит за Фори SG. Не знам при тези как ще е, но според мен ако решиш да са по-високи трябва да е с цел цялостно вдигане и да смениш и предните. За смяна само на пружини - резултата не е ясен, трябва да се пробва.

Да, точно това ми е целта.
Предишния собственик явно е бил съвестен човек. Като взех колата отдолу не беше мита, а всичко изглеждаше като ново, без грам ръжда. Дори пружините бяха с доста свежи маркери (червени и сини точки). Направи ми впечатление, че задните амове са различни от предните (в последствие разбрах какви биха могли да бъдат причините :) ). Колата си имаше съвсем нормална, дори секси стойка, както отпред така и отзад. Няколко месеца след като сложих газовата, обаче ми направи впечатление, че задницата е увиснала с около 40 мм от нормалните 440 (+/- 12 мм). Сложих корейски уретанови тампони между намотките на задните пружини и в рамките на гаранцията им -24 м. - всичко беше наред. Сега забелязвам, че ефектът бавно, но сигурно си заминава и търся по-трайно решение. Пък и режима на експлоатация на автомобила налага малко по-голям клирънс.
Та в крайна сметка, както обикновено, става дума за пари. Разликата в сумата от амове+пружини или само пружини бих предпочел да я дам за хубави АТ гуми. Но ако няма друг вариант ще забавя малко хубавите гуми.
Защо "pedders"? - Ами защото където и да съм чел за "heavy duty exploatation", за разбирачите има две марки окачване - "Iron man" и "Peddders", останалото е компромис. Първите са с по-голям авторитет, но доставките са само от Австралия или Щатите, което не е много приятно финансово изживяване.
Ако живеех в щатите със съответния стандарт, може би бих пробвал и нещо такова - http://www.universalairsuspension.com/store2/catalog/suspension-c-25.html


_________________
Subaru Forester SF first love
Subaru Forester SH

Пон Яну 19, 2015 12:02 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юни 01, 2012 12:16 pm
Мнения: 11
Автомобил: forester
Телефон: 0889320928
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Добър ден г-н Александров,
Имам същият форестър като вашият и проблемът ми е "клекнала задница".
Моля Ви да ми дадете телефон на сервиза , който Ви е доставил и монтирал задните
амортисьори.Благодаря Радослав Проданов

Пон Яну 19, 2015 2:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей, сервиза на Любо - ей тук са координатите на сервизите viewtopic.php?f=10&t=13776

Пон Яну 19, 2015 3:07 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 07, 2014 6:39 pm
Мнения: 100
Автомобил: Forester 2.0Х '06 бензин/LPG
Рейтинг: 25
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте, четейки тази, а след това и другите подобни теми реших и аз да си измеря разстоянията. Отпред 43см, но отзад единия е 42 другия 41, колата има перфектно поведение на пътя и в завой, но тези сантиметри отзад ме притесняват. Амортисьорите не са омаслени и са самонивелиращи, но очевидно за 140к км пружините са омекнали. Има ли смисъл да сменям пружини, като и без това живота на амовете е към края си? Или да карам до отказ и да сменям с KYB или Pedders. Тази дилема ме мъчи и моля за мнение на базата на вашия опит- аз сега прохождам в Субару.
Благодаря на всички.

Пон Яну 19, 2015 5:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За самонивелиращите се амортисьори няма какви пружини да сложиш, евентуално оригинални само. Щом се държи добре колата карай докато дойде времето им. На едни за 150х са все още здрави, на други /моите/ за 150х бяха заминали.

Пон Яну 19, 2015 5:03 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 07, 2014 6:39 pm
Мнения: 100
Автомобил: Forester 2.0Х '06 бензин/LPG
Рейтинг: 25
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
...Щом се държи добре колата карай докато дойде времето им...

Мерси и аз така предполагах, но друго е да ме подкрепи някой изстрадал вече.
Значи да почвам да се оглеждам имам още около 10к, няма да стигнат до новия риболовен сезон :swear:

Пон Яну 19, 2015 5:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 30, 2008 1:51 pm
Мнения: 262
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XT
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Плюс още един глас за Pedders!

Повече от една година карам с такива амортисьори и пружини и определено съм доволен. Когато ги купувах нямаше още оферта за комплекти с тампона. Направиха ми доставката за около 7 дни от UK. Имаше стара тема за задните амортисьори и там бях писал за смяната, която правих.
Когато дойде времето за предните амортисьори - пак от Pedders ще си взема комплект с пружините.

_________________
Keep your fears to yourself, but share your inspiration with others.

Пон Яну 19, 2015 9:16 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Юли 24, 2014 3:30 pm
Мнения: 19
Автомобил: Forester 2.0X 125 2003г
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
За самонивелиращите се амортисьори


Извинете че се намесвам,но искам да попитам:Каква е разликата м/у самонивелиращите се и другите амортисьори,имам впредви предимства и недостатъци.Защото на маето Субару са именно самонивелиращи и ми е интересно какви са разликите.

Поздрави!

Сря Яну 21, 2015 3:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 24, 2012 9:47 am
Мнения: 244
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH
Рейтинг: 53
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Единственият недостатък на самонивелиращите се амове е, че са скъпи за подмяна като им дойде времето.
Иначе от тях по-хубаво няма. Е, въздушното окачване може би, но то е още по-скъпо.
Конструктивните разлики с обикновените амове можеш да откриеш в нета.
Функционалните са, че като натовариш повече багажника, задницата при едните не висва или поне не толкова (съответно запазва поведението си на пътя и ground clearance-a), а при другите кляка и се налага малко или много да се съобразяваш повече като влизаш в завой примерно.

_________________
Subaru Forester SF first love
Subaru Forester SH

Сря Яну 21, 2015 4:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Изображение

Горните са SLS, долу обикновени.
Разликата е, че самонивелиращите се /SLS/ - се самонивелират :D

При натоварване отзад или при теглене и клекне задницата - механично вътре има система от клапани и пружини, която от клатенето напомпва допълнително амортисьора с масло от резервоарчето. За съжаление системата е сложна и се прецаква след време.

Сря Яну 21, 2015 4:19 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Юли 24, 2014 3:30 pm
Мнения: 19
Автомобил: Forester 2.0X 125 2003г
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря Ви за поясненията колеги! :good:
:beer:

Сря Яну 21, 2015 6:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 141 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор