Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
 Ново Субару - Привет! 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 2:19 pm
Мнения: 38
Skype: connectix_studio
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте!

Казвам се Камен (Качо) от София и по случай първото ми дете, закупихме и първото си Субару. След като минахме няколко леки коли, бус, кемпер, мотори, решихме, че е време за Субару. Имахме късмет да купим от приятели, които са 2ри собственици, колата е на 150 000км. и е в безупречно състояние! Вече навестихме Емо (krpanchev) и се повдигнахме и изравнихме! Монтирахме и газово при Милчо. Остава да му намерим подходящи по размер гуми (Bfgoodrich AT) и някакви изнесени джанти от "Гоуф" :) Купихме си и едно таблетче, което ще навигира, свири, пее, че даже и ще трие грешки :) Като го монтирам, ще покажа снимки.

Ето и някоя снимка:
Изображение

Изображение

Поздрави!

ПС. Ще се запознаем на някоя от срещите в Младост (ако се провеждат?)

Сря Яну 21, 2015 9:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 08, 2014 3:51 pm
Мнения: 29
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.5 XT
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Доста добре изглежда, поздравления :)

Бих помолил за малко информация за цени и начин на поставяне и употреба на точно тези гуми, когато се уреди въпроса.
:beer:

Чет Яну 22, 2015 9:41 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 25, 2014 9:31 am
Мнения: 415
Местоположение: София
Автомобил: Outback '99 AT, B14, 3.6 Executive
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет тебя!

Да са ти живи и здрави и двете бебета. Ти си живият пример за един "Субарист" според мен.
Цитат:
няколко леки коли, бус, кемпер, мотори, решихме, че е време за Субару.
ахахахх така се прави! Живееш си живота и като дойде сериозния момент си вземаш нещо сериозно!

Са срещите в Младост незнам, но следи Разходка край София

С лифт кита и АТ гуми си само за там!


Успех,
Лазар

_________________
If in doubt.......FLAT 6

Не карам пил и не пия карал.

... важно е да знаеш числата колко са ти...

Чет Яну 22, 2015 9:45 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 2:19 pm
Мнения: 38
Skype: connectix_studio
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за посрещането!

Днес и първите неприятни изживявания - в център за гуми Диана - след разправии, пазарлъци, молби и псувни, уредихме някак утре да монтираме една BF Goodrich AT 215 / 75 / 15 на Субаруто (за което ще си платя), за да установя дали ще опре гумата в макферсона. На око - уж влиза, но с това ЕТ +48, джантата е доста навътре. Утре ще се похваля с нови гуми или ще почвам да търся други гуми / джанти / варианти.

Поздрави!

Пет Яну 23, 2015 6:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 08, 2014 3:51 pm
Мнения: 29
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.5 XT
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
До колкото съм чувал/чел, точно тези гуми принципно се водят като неподходящи за Forester I & II, но влизат. За съвсем малко не опират, но все пак стават. Това, че в център "Диaна" не им излизат като съвместими по каталог е вече друг въпрос. Казусът стана още по-интересен. Очаквам новини с нетърпение.

Пет Яну 23, 2015 6:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 2:19 pm
Мнения: 38
Skype: connectix_studio
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
След дълго проучване на руските форуми излиза, че 215/75/15 опира отзад в макферсона на Форестър СФ. Подменят амовете с такива от Forester SG - по-високо e захваната опората на пружината. Намерих по-подходяща гума и размер за мен (и жената ме натисна) и утре се надявам да я вкараме без никакви модификации - General Grabber AT 225/70/15, даже са и по-евтини! http://diana-ltd.com/tire?3320

Изображение

Според ревютата и изписаното в offroad bg форума, те са по-тихи, по-подходящи като заместител на зимни гуми (утъпкан сняг предимно), този размер ще ме направи по-проходим в пясък (за морето и караваната).

ПС. А някой хубав ден, като си купя мечтаното Суби 2006 2,5 ХТ, ще му наместя едни BFG AT или защо не Kumho KL 71? :love:

Пет Яну 23, 2015 11:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 08, 2014 3:51 pm
Мнения: 29
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.5 XT
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Звучи като добро решение за целите.

Много да газиш с тия гуми ти пожелавам :beer: И да снимаш завоеванията с новите "обувки".

И да споделиш как се държат на асфалт, в града, на магистралата, че за "лек оф роуд" е очевидно, че ще стават.

Относно Forester II 2.5 XT - като смятах кoлко още неща трябва да се "донаправят", за да използвам BFGoodrich AT гуми по предназначение, още половин кола, като пари :cry:

Съб Яну 24, 2015 1:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
General Grabber AT последно като ги гледах в магазина преди години ми се сториха твърде меки и слаби, особено отстрани бордовете.
Добре си решил да не се изхвърляш с размера на гумите - не е идеята да вкараш колкото се може по-голяма гума, трябва ти и мощност да ги въртиш тея гуми, трябва и къде да имат ход нагоре-надолу, трябва като полепне два пръста кал/сняг пак да не опират...

Съб Яну 24, 2015 9:41 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 2:19 pm
Мнения: 38
Skype: connectix_studio
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Монтирах новите гуми! Много съм доволен от крайния резултат! Отново разправии в Диана - избягвайте този сервиз, ако можете! Но имаше и удоволствие от натрити физиономии накрая, когато всичко се получи! Гумите са General Grabber AT (най-новата шарка) 225 / 70 / 15. Цена с монтаж, баланс, чувалчета - 690лв.

Изображение

Изображение

Изображение

Шишето е 1,5Л. Отзад за снимките е по-ниска, защото е натоварена в багажника - иначе е равна +/- 5мм. Потвърди се, че това е максималния размер гуми на оригинални джанти (ЕТ+48), които влизат на Форестър 1998-2002. На подробните снимки http://connectix.snimka.bg/automobiles/ ... 5.34745023 се виждат разстоянията от макферсона, веждите. Има само леко задиране в декоративната пластмаса, която скрива двигателя, при пълен ляв, отпред. Самата пластмаса ще я привържа по-навътре и сме готови! Останаха ми излишни комплект железни джанти с гуми - за това в обявата в другия раздел.


Да покажа и 8-вия таблет - удобно се получи!

Изображение

Надявам се да се запознаем на някоя разходка с Вас!

Поздрави, Камен.

Съб Яну 24, 2015 4:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 9:55 am
Мнения: 165
Местоположение: Дупница/Благоевград
Skype: gari_27m
Автомобил: Forester 2001g
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Честито. Знаех си че си умно момче :). Знаеш какво да си вземеш. Кога ще се запознаем на живо :). Поздрави в къщи!!!

_________________
WORK IS FOR PEOPLE THAT DON'T HAVE A CARAVANS...

Сря Яну 28, 2015 6:36 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Фев 09, 2015 11:41 am
Мнения: 12
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
от няколко месеца и аз съм горд собственик на първото си Субару, а именно Форестър. Много ми хареса и допадна трансформацията, която колегата е направил с неговото. Понеже съм нов не мога да пиша ЛС за това бих искал да попитам тук как е усещането от повдигането. Заслужава ли си и има ли някакви проблеми с това. Колата не става ли по - нестабилна в завои с по - висока скорост? Всички части ли остават както са заводски или трябва да се подменят шарнири или други части от други модели автомобили.
Ето няколко снимки на моята:
Изображение
Изображение

Поздрави,

Пон Фев 09, 2015 12:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 2:19 pm
Мнения: 38
Skype: connectix_studio
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Стабилността зависи от това колко са ти омекнали пружините и дали амортесьорите държат. 5см. са пренебрежително малко, за да променят рязко усещането на автомобила. Все пак Форестър се усеща по-нестабилен от предишните ми коли (Нисан Примера 1992г., Примера 2003г.) при по-висока скорост от 120-130км/ч. Вземайки впредвид, че това не е лимузина и има слаби спирачки, така или иначе не я карам бързо. Удоволствието от повдигането зависи дали ще я прежалиш по горските пътеки :) Гумите оказаха най-голямо влияние за усещането на колата като малък джип - твърди са, шумни, чистят се добре от кал, високи са. По окачването не се правят промяни. Разбира се, може да се очаква по-бързо износване на някоя част, но за целите на моето каране, така или иначе ще сменям по-често от нормален лек автомобил.

Поздрави!

ПС. Тази решетка от някое Деу ли е?

Пон Фев 09, 2015 12:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Фев 09, 2015 11:41 am
Мнения: 12
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз започнах с P10 - невероятна кола. Чесно казано, пружините са ми омекнали. Те са следващото нещо което ще подменя. След това отивам към повдигане и гуми. А решатката наистина е като на Ланос(пр.), но истината е, че така я купих и съм се ровил из нета да потърся дали се продават някъде и колко струва, но не намерих. Иначе изглежда като заводска решетка в американски стил, но мен ме кефи защото не съм виждал такава на друг ;)

Пон Фев 09, 2015 12:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 14, 2020 4:34 pm
Мнения: 1
Автомобил: subaru forester
Телефон: 0878680612
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
connectix написа:
Монтирах новите гуми! Много съм доволен от крайния резултат! Отново разправии в Диана - избягвайте този сервиз, ако можете! Но имаше и удоволствие от натрити физиономии накрая, когато всичко се получи! Гумите са General Grabber AT (най-новата шарка) 225 / 70 / 15. Цена с монтаж, баланс, чувалчета - 690лв.

Изображение

Изображение

Изображение

Шишето е 1,5Л. Отзад за снимките е по-ниска, защото е натоварена в багажника - иначе е равна +/- 5мм. Потвърди се, че това е максималния размер гуми на оригинални джанти (ЕТ+48), които влизат на Форестър 1998-2002. На подробните снимки http://connectix.snimka.bg/automobiles/ ... 5.34745023 се виждат разстоянията от макферсона, веждите. Има само леко задиране в декоративната пластмаса, която скрива двигателя, при пълен ляв, отпред. Самата пластмаса ще я привържа по-навътре и сме готови! Останаха ми излишни комплект железни джанти с гуми - за това в обявата в другия раздел.


Да покажа и 8-вия таблет - удобно се получи!

Изображение

Надявам се да се запознаем на някоя разходка с Вас!

Поздрави, Камен.

Привет колега, слгал ли си дистанциращи фланци.

Пет Май 22, 2020 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор