Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:40 pm



Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
 Ново Субару - Привет! 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 2:19 pm
Мнения: 38
Skype: connectix_studio
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте!

Казвам се Камен (Качо) от София и по случай първото ми дете, закупихме и първото си Субару. След като минахме няколко леки коли, бус, кемпер, мотори, решихме, че е време за Субару. Имахме късмет да купим от приятели, които са 2ри собственици, колата е на 150 000км. и е в безупречно състояние! Вече навестихме Емо (krpanchev) и се повдигнахме и изравнихме! Монтирахме и газово при Милчо. Остава да му намерим подходящи по размер гуми (Bfgoodrich AT) и някакви изнесени джанти от "Гоуф" :) Купихме си и едно таблетче, което ще навигира, свири, пее, че даже и ще трие грешки :) Като го монтирам, ще покажа снимки.

Ето и някоя снимка:
Изображение

Изображение

Поздрави!

ПС. Ще се запознаем на някоя от срещите в Младост (ако се провеждат?)

Сря Яну 21, 2015 9:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 08, 2014 3:51 pm
Мнения: 29
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.5 XT
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Доста добре изглежда, поздравления :)

Бих помолил за малко информация за цени и начин на поставяне и употреба на точно тези гуми, когато се уреди въпроса.
:beer:

Чет Яну 22, 2015 9:41 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 25, 2014 9:31 am
Мнения: 415
Местоположение: София
Автомобил: Outback '99 AT, B14, 3.6 Executive
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет тебя!

Да са ти живи и здрави и двете бебета. Ти си живият пример за един "Субарист" според мен.
Цитат:
няколко леки коли, бус, кемпер, мотори, решихме, че е време за Субару.
ахахахх така се прави! Живееш си живота и като дойде сериозния момент си вземаш нещо сериозно!

Са срещите в Младост незнам, но следи Разходка край София

С лифт кита и АТ гуми си само за там!


Успех,
Лазар

_________________
If in doubt.......FLAT 6

Не карам пил и не пия карал.

... важно е да знаеш числата колко са ти...

Чет Яну 22, 2015 9:45 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 2:19 pm
Мнения: 38
Skype: connectix_studio
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за посрещането!

Днес и първите неприятни изживявания - в център за гуми Диана - след разправии, пазарлъци, молби и псувни, уредихме някак утре да монтираме една BF Goodrich AT 215 / 75 / 15 на Субаруто (за което ще си платя), за да установя дали ще опре гумата в макферсона. На око - уж влиза, но с това ЕТ +48, джантата е доста навътре. Утре ще се похваля с нови гуми или ще почвам да търся други гуми / джанти / варианти.

Поздрави!

Пет Яну 23, 2015 6:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 08, 2014 3:51 pm
Мнения: 29
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.5 XT
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
До колкото съм чувал/чел, точно тези гуми принципно се водят като неподходящи за Forester I & II, но влизат. За съвсем малко не опират, но все пак стават. Това, че в център "Диaна" не им излизат като съвместими по каталог е вече друг въпрос. Казусът стана още по-интересен. Очаквам новини с нетърпение.

Пет Яну 23, 2015 6:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 2:19 pm
Мнения: 38
Skype: connectix_studio
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
След дълго проучване на руските форуми излиза, че 215/75/15 опира отзад в макферсона на Форестър СФ. Подменят амовете с такива от Forester SG - по-високо e захваната опората на пружината. Намерих по-подходяща гума и размер за мен (и жената ме натисна) и утре се надявам да я вкараме без никакви модификации - General Grabber AT 225/70/15, даже са и по-евтини! http://diana-ltd.com/tire?3320

Изображение

Според ревютата и изписаното в offroad bg форума, те са по-тихи, по-подходящи като заместител на зимни гуми (утъпкан сняг предимно), този размер ще ме направи по-проходим в пясък (за морето и караваната).

ПС. А някой хубав ден, като си купя мечтаното Суби 2006 2,5 ХТ, ще му наместя едни BFG AT или защо не Kumho KL 71? :love:

Пет Яну 23, 2015 11:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 08, 2014 3:51 pm
Мнения: 29
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.5 XT
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Звучи като добро решение за целите.

Много да газиш с тия гуми ти пожелавам :beer: И да снимаш завоеванията с новите "обувки".

И да споделиш как се държат на асфалт, в града, на магистралата, че за "лек оф роуд" е очевидно, че ще стават.

Относно Forester II 2.5 XT - като смятах кoлко още неща трябва да се "донаправят", за да използвам BFGoodrich AT гуми по предназначение, още половин кола, като пари :cry:

Съб Яну 24, 2015 1:02 am
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
General Grabber AT последно като ги гледах в магазина преди години ми се сториха твърде меки и слаби, особено отстрани бордовете.
Добре си решил да не се изхвърляш с размера на гумите - не е идеята да вкараш колкото се може по-голяма гума, трябва ти и мощност да ги въртиш тея гуми, трябва и къде да имат ход нагоре-надолу, трябва като полепне два пръста кал/сняг пак да не опират...

Съб Яну 24, 2015 9:41 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 2:19 pm
Мнения: 38
Skype: connectix_studio
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Монтирах новите гуми! Много съм доволен от крайния резултат! Отново разправии в Диана - избягвайте този сервиз, ако можете! Но имаше и удоволствие от натрити физиономии накрая, когато всичко се получи! Гумите са General Grabber AT (най-новата шарка) 225 / 70 / 15. Цена с монтаж, баланс, чувалчета - 690лв.

Изображение

Изображение

Изображение

Шишето е 1,5Л. Отзад за снимките е по-ниска, защото е натоварена в багажника - иначе е равна +/- 5мм. Потвърди се, че това е максималния размер гуми на оригинални джанти (ЕТ+48), които влизат на Форестър 1998-2002. На подробните снимки http://connectix.snimka.bg/automobiles/ ... 5.34745023 се виждат разстоянията от макферсона, веждите. Има само леко задиране в декоративната пластмаса, която скрива двигателя, при пълен ляв, отпред. Самата пластмаса ще я привържа по-навътре и сме готови! Останаха ми излишни комплект железни джанти с гуми - за това в обявата в другия раздел.


Да покажа и 8-вия таблет - удобно се получи!

Изображение

Надявам се да се запознаем на някоя разходка с Вас!

Поздрави, Камен.

Съб Яну 24, 2015 4:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 9:55 am
Мнения: 165
Местоположение: Дупница/Благоевград
Skype: gari_27m
Автомобил: Forester 2001g
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Честито. Знаех си че си умно момче :). Знаеш какво да си вземеш. Кога ще се запознаем на живо :). Поздрави в къщи!!!

_________________
WORK IS FOR PEOPLE THAT DON'T HAVE A CARAVANS...

Сря Яну 28, 2015 6:36 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Фев 09, 2015 11:41 am
Мнения: 12
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
от няколко месеца и аз съм горд собственик на първото си Субару, а именно Форестър. Много ми хареса и допадна трансформацията, която колегата е направил с неговото. Понеже съм нов не мога да пиша ЛС за това бих искал да попитам тук как е усещането от повдигането. Заслужава ли си и има ли някакви проблеми с това. Колата не става ли по - нестабилна в завои с по - висока скорост? Всички части ли остават както са заводски или трябва да се подменят шарнири или други части от други модели автомобили.
Ето няколко снимки на моята:
Изображение
Изображение

Поздрави,

Пон Фев 09, 2015 12:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 2:19 pm
Мнения: 38
Skype: connectix_studio
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Стабилността зависи от това колко са ти омекнали пружините и дали амортесьорите държат. 5см. са пренебрежително малко, за да променят рязко усещането на автомобила. Все пак Форестър се усеща по-нестабилен от предишните ми коли (Нисан Примера 1992г., Примера 2003г.) при по-висока скорост от 120-130км/ч. Вземайки впредвид, че това не е лимузина и има слаби спирачки, така или иначе не я карам бързо. Удоволствието от повдигането зависи дали ще я прежалиш по горските пътеки :) Гумите оказаха най-голямо влияние за усещането на колата като малък джип - твърди са, шумни, чистят се добре от кал, високи са. По окачването не се правят промяни. Разбира се, може да се очаква по-бързо износване на някоя част, но за целите на моето каране, така или иначе ще сменям по-често от нормален лек автомобил.

Поздрави!

ПС. Тази решетка от някое Деу ли е?

Пон Фев 09, 2015 12:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Фев 09, 2015 11:41 am
Мнения: 12
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз започнах с P10 - невероятна кола. Чесно казано, пружините са ми омекнали. Те са следващото нещо което ще подменя. След това отивам към повдигане и гуми. А решатката наистина е като на Ланос(пр.), но истината е, че така я купих и съм се ровил из нета да потърся дали се продават някъде и колко струва, но не намерих. Иначе изглежда като заводска решетка в американски стил, но мен ме кефи защото не съм виждал такава на друг ;)

Пон Фев 09, 2015 12:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 14, 2020 4:34 pm
Мнения: 1
Автомобил: subaru forester
Телефон: 0878680612
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
connectix написа:
Монтирах новите гуми! Много съм доволен от крайния резултат! Отново разправии в Диана - избягвайте този сервиз, ако можете! Но имаше и удоволствие от натрити физиономии накрая, когато всичко се получи! Гумите са General Grabber AT (най-новата шарка) 225 / 70 / 15. Цена с монтаж, баланс, чувалчета - 690лв.

Изображение

Изображение

Изображение

Шишето е 1,5Л. Отзад за снимките е по-ниска, защото е натоварена в багажника - иначе е равна +/- 5мм. Потвърди се, че това е максималния размер гуми на оригинални джанти (ЕТ+48), които влизат на Форестър 1998-2002. На подробните снимки http://connectix.snimka.bg/automobiles/ ... 5.34745023 се виждат разстоянията от макферсона, веждите. Има само леко задиране в декоративната пластмаса, която скрива двигателя, при пълен ляв, отпред. Самата пластмаса ще я привържа по-навътре и сме готови! Останаха ми излишни комплект железни джанти с гуми - за това в обявата в другия раздел.


Да покажа и 8-вия таблет - удобно се получи!

Изображение

Надявам се да се запознаем на някоя разходка с Вас!

Поздрави, Камен.

Привет колега, слгал ли си дистанциращи фланци.

Пет Май 22, 2020 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор